Politinė reklama – su vingiais...

Politikams, siekiantiems būti tautos išrinktaisiais, šiuo metu veiklos apstu: susitikimai, fotosesijos plakatams, bukletų platinimas... Per tuos bukletus ir bėdų galima prisidaryti. Tačiau savivaliaujama ar ne, kartais nesugeba atsakyti net rinkimų prievaizdai.   

Ukmergiškis pasakojo pastebėjęs, kad, artėjant rinkimams, besireklamuojančių politikų leidinių – lankstinukų, bukletų, laikraščių – galima rasti ne tik pašto dėžutėse, bet ir įstaigose. Teiravosi, kas visa tai kontroliuoja, nes anaiptol ne visiems rinkėjams tokia reklama reikalinga.

Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Odeta Mackevičienė paaiškino, kad yra sudaryta politinės reklamos stebėsenos grupė, patvirtintas jos veiklos tvarkos aprašas. „Sulaukę atitinkamų pranešimų vykstam aiškintis, kokia yra situacija, o politinės reklamos pažeidimai šalinami, – sakė ji. – Apie gautus skundus taip pat informuojame Vyriausiąją rinkimų komisiją.“

Anot pirmininkės, vienas iš pastarųjų pavyzdžių susijęs su Lyduokiuose esančia rajono vartotojų kooperatyvo parduotuve. Tačiau šiuo atveju esą nebuvo pažeistas joks įstatymas.

Deja, ne visos situacijos baigiasi būtent taip. Neretai vykstama susitikti su pačiais kandidatuojančiais politikais, partijų prašoma pašalinti trūkumus. Daug pažeidimų galima rasti feisbuke.

 

Turi gerbti

 

Platinti reklamą po gyventojų pašto dėžutes politikams nėra draudžiama. Teisingumo ministerija primena, kad šiuo metu galiojantys teisės aktai nustato skirtingas taisykles dėl komercinės reklamos bei politinės reklamos.

Tačiau nemažai žmonių, ant dėžučių turinčių pranešimus, kad reklamos nepageidauja, mano, jog tai galioja ir politikams.

Tokiu atveju rekomenduojama valstybės politikams, politinėms partijoms, politinės kampanijos dalyviams, teikiant politinę reklamą ir įprastinio pobūdžio informacinius pranešimus apie savo veiklą, gerbti gyventojų išreikštą apsisprendimą.

 

„Regionininkai“ palauks

 

Vyriausiojoje rinkimų komisijoje pasiteiravome apie reikalavimus platinant politinius leidinius įstaigose, pavyzdžiui, viešojoje bibliotekoje. Mat skaitytoją papiktino čia rastas vienos iš mūsų rajono politinių komandų laikraštis.

Komisijos atstovas spaudai Juozas Bulota pirmiausia pateikė atsakymą, jog „Ukmergės žinių“ laiškas perduotas tirti informaciją. Kiek vėliau jis informavo: „Jūsų informacija perduota vadovybei ir stengsimės atsakyti artimiausiu laiku.“ Tuomet paskambinome tiesiog pasiteirauti, kokia yra įstatymų reglamentuota tvarka, t. y. leidžiama ar ne politikams atnešti ir palikti savo leidinius į įstaigas bei ar šiuo atveju buvo pažeisti kokie nors reikalavimai.

Gerbiamas atstovas spaudai, nors ir labai prašomas, negalėjo įvardyti konkrečių įstatymų ar kokių nors susijusių atitinkamų pavyzdžių. Tik pakartojo, kad yra aiškinamasi ir informacija bus pateikta įstatymų numatyta tvarka.

Kai dar sykį paprašėme tik teisės akto pavadinimo, kad tvarką ir reikalavimus susižinotume patys, J. Bulota pasitikslino: „Iš kokio čia laikraščio? „Ukmergės žinių“? Ai – regionininkai... Informaciją jums pateiksime įstatymų numatyta tvarka.“

Po kelių dienų sulaukėme žinutės: „Jūsų informacija yra persiųsta Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijai. Gavę informaciją iš komisijos, atsakysime į jūsų paklausimą vėlesniu laikotarpiu.“

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Veterinarijos klinika

Kasyba

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar manote, kad karantinas jau turėtų būti nutrauktas
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų