Sąrašų kortas sumaišė rinkėjai

Taryboje bus daug naujų veidų. Gedimino Nemunaičio nuotr. Taryboje bus daug naujų veidų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Naujoji Ukmergės rajono taryba politiškai nebus labai pasikeitusi, tačiau pamatysime ir daug naujų veidų. Kai kuriuose sąrašuose kortas gerokai sujaukė rinkėjai, į tarybą susodinę šeimas, bendradarbius ir bendrapavardžius.

Daugiausia mandatų – 6 – iškovoję Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sulaukė 3 226 ukmergiškių palaikymo, o 1 907 biuleteniai buvo su pirmumo balsais.

Tik du pirmieji sąraše: lyderė Agnė Balčiūnienė ir antru numeriu įrašytas ūkininkas Kęstutis Zinkevičius išlaikė sąrašo pozicijas.

Iškėlė medikus

Kitus keturis žmonės išreitingavo iš sąrašo žemesniųjų pozicijų. Tai: Justas Šakalys (buvo 15 vietoje), Audronė Augustėnienė (buvo įrašyta 10 numeriu), Janina Galiauskienė, Juozas Galiauskas (buvo 14, 16 vietose).

Visas ketvertas – gydytojai, kai kurie iš jų – bendradarbiai, o Janina ir Juozas Galiauskai – sutuoktiniai.

Jei antrame ture A. Balčiūnienė būtų išrinkta mere, jos vietą užims buvęs Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas.

Rinkėjų valia mandatų nebegavo dabartiniai šios partijos tarybos nariai Birutė Žilėnienė, Kazys Cesevičius, Vladas Kovarskas ir Vytautas Česnaitis.

Komiteto debiutas

Visuomeninį rinkimų komitetą „Tavo Ukmergė“ palaikė 2 613 ukmergiškių, gauti 1 505 biuleteniai su pirmumo balsais ir iškovoti 5 mandatai.

Iš penkių trys – dabartinės savivaldybės tarybos nariai. Tai su Darbo partija per praėjusius rinkimus patekę Darius Varnas ir Arūnas Civilka bei su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) – Andrius Kalesnikas.

Taip pat iš šio sąrašo į tarybą pateko užpraeitos kadencijos tarybos narys Valdas Mikalajūnas bei iš 11 vietos į 5 iškeltas ūkininkas, sąrašo lyderio bendrapavardis, tačiau ne giminaitis Dalius Varnas.

„Už brūkšnio“ pirmas – per kelias pozicijas į viršų pakeltas Valdas Kersnauskas. Jis taps tarybos nariu tuo atveju, jei kuris nors iš aukščiau esančio penketo atsisakys mandato.

„Stumdė“ mažiausiai

Mažiausiai žmonės reitinguodami jaukė Darbo partijos sąrašą – paliko tuos kandidatus, kurie paeiliui ir buvo pristatyti rinkėjams.

Ši politinė jėga taip pat gavo 5 mandatus. Ją palaikė 2 483 ukmergiškiai. Biuletenių su pirmumo balsais sulaukta 1 182.

Partijos penketuke: dabartinis meras Rolandas Janickas, tarybos nariai Vidmantas Krikštaponis, Arvydas Pėšina bei du politikos naujokai – ūkininkas Ramūnas Nanartavičius ir marketingo specialistė Aušrinė Stočkutė.

Jei antrame rinkimų ture nugalės mero posto siekiantis Rolandas Janickas, į tarybą pateks Angelė Jokubynienė.

Po 4 mandatus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavusi 2 247 balsus iškovojo 4 mandatus. 1 254 šios partijos rėmėjai į urnas įmetė biuletenius su pirmumo balsais.

Į tarybą išėjo šios kadencijos tarybos nariai Romas Pivoras, Algirdas Kopūstas, rinkėjų išreitinguota Danutė Užkurėlytė bei savivaldybėje skyriaus vedėju anksčiau dirbęs, vėliau šį postą palikęs Kęstutis Jurkevičius.

„Už brūkšnio“ liko šios kadencijos tarybos narys Gintaras Plevokas.

Lietuvos socialdemokratų partijai ukmergiškiai skyrė 1 752 balsus. Biuletenių su pirmumo balsais buvo 1 116.

Į pirmą poziciją iš šeštos rinkėjai iškėlė buvusį Seimo narį Arūną Dudėną, antroje liko taip pat buvęs Seimo narys Kazys Grybauskas, trečioje – sąrašo lyderis Valdas Petronis, ketvirtoje – savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Su darbu taryboje atsisveikins ilgametis jos narys Arūnas Jasaitis, taip pat Jonas Grybauskas ir Andrius Lyška bei rinkimuose net nedalyvavusi vicemerė Klavdija Stepanova.

 

Nepateko

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) šiemet nesurinko reikiamo balsų skaičiaus ir į savivaldybės tarybą nepateko. Joje nebematysime ilgamečio politiko Regimanto Baravyko.

Mandatų Ukmergėje taip pat neiškovojo Lietuvos socialdemokratų darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos centro partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Rinkimų pokyčiai

Prieš ketverius metus, 2015 metais, suformuotoje Ukmergės rajono savivaldybės taryboje po 6 mandatus turėjo Darbo partija ir Socialdemokratų partija, 5 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 4 – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 2 – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), 1 – visuomeninis rinkimų komitetas „N. Puteikio komanda“.

Merų rinkimuose antrame ture Juozą Varžgalį tuomet įveikė Darbo partijos atstovas Rolandas Janickas.

Po rinkimų buvo sudaryta sėkmingai visus ketverius metus dirbusi valdančiųjų koalicija, kurios sudėtyje – Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos.

Kas liks opozicijoje?

Susivieniję valdantieji pagal nerašytas taisykles po rinkimų pasidalija pagrindinius postus – teikia kandidatus į vicemero, administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo postus.

Opozicija teoriškai yra formuluojama iš partijų, kurioms rinkimuose nepavyko gauti daugumos. Tačiau praktiškai taip būna ne visada. Per praėjusius rinkimus antroje vietoje pagal surinktų mandatų skaičių buvusi ir 5 vietas taryboje iškovojusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga drauge su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) dirbo opozicijoje.

Šiuose rinkimuose puikiai debiutavęs visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“ lyderis Darius Varnas neslėpė, kad opozicijoje dirbti nenorėtų – esą tokiu atveju ne kažin ką nuveiktų miesto labui. Mano, kad su rinkimus laimėjusiomis partijomis dėl koalicijos bus sutarta dar iki mero rinkimų antro turo.

Sako, kad ši pergalė komitetui nebuvo atsitiktinė – įdėta daug darbo, bendrauta su žmonėmis ir nekritikuoti kiti kandidatai.

Šią savaitę pakalbinta daugiausiai balsų surinkusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderė Agnė Balčiūnienė neslėpė džiaugsmo savo komandos sėkme, tačiau kol kas neatskleidė, su kuo planuoja sudaryti valdančiųjų koaliciją.

Didžiausio ukmergiškių palaikymo merų rinkimuose sulaukęs dabartinis rajono vadovas Rolandas Janickas taip pat sakė, kad valdančiųjų dauguma bus formuojama tik tada, kai Ukmergė išsirinks rajono merą.

O iki tol, sako, neišskirtų, su kuo koalicijoje dirbti negalėtų. Pažymėjo, jog labiausiai džiugina tai, jog per ketverius metus nuveiktus darbus įvertino ne tik jo komanda, bet ir ukmergiškiai.

Į antrą turą merų rinkimuose Ukmergėje patekę R. Janickas ir A. Balčiūnienė susirungs kovo 17 dieną.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Komentarai  

+5 # rinkėjas 2019-03-12 10:53
įdomu,kas tik kėdes trins iš jų būdami opozicijoje :lol:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-5 # Numatoma 2019-03-12 16:46
Konservatoriai + Visuomeninis komitetas + Valstiečiai = didelis nulis rajonui. Stengsis Janicka nustumti į šoną.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # numatomam 2019-03-12 18:24
labai geras variantas būtų, kad tik be socdemų.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # rinkejas 2019-03-12 19:25
varno melas toli nenuvaziuos
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+12 # politikas 2019-03-12 19:28
visi kas is partiju isejo sedi komitete :lol:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-4 # Rinkėja 2019-03-12 22:24
O tai draudžiama? Ar partijoje - iki grabo lentos?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ekspertas 2019-03-21 13:33
Cituojamas politikas:
visi kas is partiju isejo sedi komitete :lol:

Isdure kvailus rinkejus ir apsimete ne partiniais islaike siltas vietas.Po keliu dienu pas konservatorius pabego:)
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Juozas 2019-03-13 13:57
Na iki Mero rinkimų dėlionė gal ir yra komitetas+konservatoriai+valstiečiai, taip tikrai būtų jeigu Meras būtų konservatorius, na tada reiktų žiūrėt kas gi bus kitose pozicijose Meras-konservatorius, mero pabvaduotojas ?valstietis(komiteto atst), administracijos direktorius iš komiteto(konservatorius) ,na ir jo pavaduotojas gal iš konservatorių (valstietis), pavardes susirašyt galit kiekvienas švadas taip pat galit pasidaryt pats, bet galimi ir kiti varijantai
Meras - darbo partija ,na jeigu taip tuomet visi kas dabar yra išlaiko savas pozicijas na žinima kad balsų Taryboj būtų pakankama reiks vieną garbingą Mero pavaduotojo vietą pasiūlyt gal valstiečiams nes kitur jie gautų žemesnes pozicijas ,na jeigu šis scenarijus tai sumaišties rajone tikriausia būtų mažiau nes praktiškai visi biudžete dirbantys išlaikytų savas vietas, gal taip o gal ne ,bet rinkimai parodys ir nedaug jau iki jų liko.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų