K. Krivicko tyrimas: košmarai Ukmergės ligoninėje, kainavę žmonių sveikatą ir net gyvybę! Pirmoji dalis – Ukmergės ligoninė COVID-19 židiniu tapo dėl pačių medikų ir vadovybės aplaidumo! Reikalauju ligoninės direktoriaus atsistatydinimo!

Nusprendę nebetylėti ir žmonėms papasakoti apie tikrąją padėtį Ukmergės ligoninėje, su manimi susisiekė vienos ten dirbusios medikės artimieji. Nerimaudami dėl galimo keršto ir persekiojimo jie paprašė neatskleisti jų tapatybių.

Tai, ką jie papasakojo, sunkiai protu suvokiama. Iš jų pateikiamų faktinių aplinkybių matyti, kad Ukmergės ligoninės atsakingi darbuotojai ir vadovybė žinojo apie iš užsienio grįžusius COVID-19 galimai užsikrėtusius ir vis tiek dirbusius medikus ir net po perspėjimo nesiėmė skubių priemonių, kad būtų užkirstas kelias COVID-19 plitimui Ukmergės ligoninėje.

Maža to, dėl tokio aplaidumo Ukmergės ligoninė pati tapo viruso židiniu ir buvo uždaryta. Dėl to užsikrėtė daugybė žmonių: medikai ir pacientai. Žmonės neteko sveikatos, o vienas net mirė.

Štai kokią istoriją apie tai, kokia buvo tikroji padėtis Ukmergės ligoninėje karantino metu, papasakojo su manimi susisiekę vienos ligoninės darbuotojos artimieji, kurių tėvas mirė nuo COVID-19 komplikacijų. Kai Lietuvą užklupo COVID-19 epidemija ir visoje šalyje buvo paskelbtas karantinas, viena vyresnio amžiaus Ukmergės ligoninės darbuotoja, susirūpinusi pacientų ir savo saugumu, kreipėsi į ligoninės konsultacijų poliklinikos vyr. slaugytoją K. Barauskienę, klausdama ar iš Švedijos grįžusiai ir į darbą atėjusiai kolegei buvo atliktas COVID-19 testas. Į ką ši esą atsakiusi: „Nežinau. Pas mus iš užsienio grįžusių medikų yra daugybė, visi dirba, niekas nesitestavo. Ir Riauba, ir Ivanovaitė, ir Jazulėnas, ir Mišeikis. Riauba va grįžo, snarglį varvina, aš su juo dirbu ir nieko tokio.“

Vyr. slaugytoja nurodė, kad jeigu jau taip nori, esą gali pati paskambinti iš Švedijos grįžusiai kolegei ir paklausti, ar darėsi testą. Nerimaudama dėl savo ir pacientų saugumo ta Ukmergės ligoninės darbuotoja taip ir padarė – pati paskambino kolegei ir paklausė, ar ši po kelionės į užsienį, prieš grįždama į darbą, pasidarė COVID-19 testą? Kolegė atsakė, kad nesitestavo ir esą neserga, o už tai, kad drįso skambinti ir klausti, jai buvo pagrasinta, kad bus priduota etikos komisijai. Už atsakingą elgesį – į etikos komisiją!

Pasak mano informatorių, šalyje paskelbus karantiną, Ukmergės ligoninės vadovybė susikvietė su ligoniais dirbančius medikus ir pasakė, kad kaukių visiems neužtenka ir liepė siūtis patiems!!! Ir medikai tas kaukes siuvosi patys, namuose! Ir dėvėdami jas ėjo į darbą ligoninėje, kur kontaktavo su sergančiaisiais. Nuo viruso apsaugančių respiratorių neturėjo!!!

Kovo pabaigoje minėta medikė pati pasijuto prastai, pakilo temperatūra, skaudėjo gerklę, kosėjo. Pasiėmė biuletenį. Tik tuomet vadovybė jos ėmė klausinėti, ar ši neturėjusi kontaktų su COVID-19 sergančiais, iš užsienio grįžusiais medikais, taip pat klausė, ar ji nedalyvavo naujo operacinio bloko atidaryme, į kurį buvo atvykęs ir Lietuvos premjeras S. Skvernelis, Ukmergės meras R. Janickas, Seimo narys „valstiečių“ atstovas J. Varžgalys ir ligoninės vadovas, „valstiečių“ atstovas R. Civilka. Moteris atsakė, kad tokių kontaktų su, kiek jai žinoma, sergančiaisiais neturėjo, reanimacijos atidaryme nedalyvavo. Ir paprašė dar savaitei pratęsti nedarbingumą, nes vis dar jautėsi prastai.

O juk dar pačioje karantino pradžioje ji rūpinosi, kad ligoninės vadovybė testuotų iš užsienio grįžusius ir dirbančius kolegas, kad jie neatvežtų viruso ir neužkrėstų kolegų ir pacientų! Į jos perspėjimus tuomet nebuvo atsižvelgta. Atvirkščiai – vadovybė iš jos išsišaipė ir pagrasino kreiptis į etikos komisiją.

Praėjus dar kelioms dienoms izoliavosi visa ligoninės administracija. Po kelių dienų pakilo temperatūra ir minėtos medikės vyrui. Iki 40 laipsnių. Jis irgi jautėsi prastai. Apie tai, kad vis dar serga pati ir susirgo vyras, ji informavo ligoninės vadovybę. Moteris prašė, kad jai būtų atliktas COVID-19 testas. Bet jai buvo atsakyta: „Rūpinkis pati. Ligoninėje daug medikų serga. Nieko čia tokio.“ Ir tik praėjus beveik trims savaitėms nuo pirmųjų simptomų pradžios ir stipriai blogėjant vyro sveikatai, Ukmergės ligoninės darbuotoja šiaip ne taip išsireikalavo, kad jai būtų atliktas COVID-19 testas. Testas buvo teigiamas.

Sužinojusi, kad yra užsikrėtusi COVID-19 ir matydama valandomis blogėjančią vyro būklę, ji skubiai iškvietė greitąją. Tą pačią dieną sunkios būklės jos vyras buvo išvežtas į Santaros klinikas Vilniuje, nes Ukmergės ligoninė jau buvo tapusi viruso židiniu ir uždaryta. Netrukus vyras ligoninėje mirė nuo COVID-19 sukeltų komplikacijų.

Ukmergės ligoninėje dirbanti medikė pasveiko nuo klastingojo viruso, tačiau neteko vyro. Į laidotuves atvyko jos bendradarbiai iš ligoninės. Tačiau jokios pagalbos ar užuojautos iš ligoninės vadovybės ji nesulaukė.

Jos pastangos dar pačioje epidemijos pradžioje užkardyti viruso plitimą Ukmergės ligoninėje ir perspėjimai dėl iš užsienio grįžusių kolegų pasirodė teisingi, tačiau tuomet į juos niekas nekreipė dėmesio.

Dėl aplaidžios ir pavėluotos Ukmergės ligoninės vadovybės reakcijos vienas nuo kito užsikrėtė medikai, įstaiga pati tapo viruso židiniu, jos veikla buvo sustabdyta ir nėra visiškai atnaujinta iki šiol. Žmonės, negalėdami laiku patekti pas medikus, patyrė ir iki šiol patiria rimtų sveikatos sutrikimų, kai kurie netgi mirė taip ir nesulaukę greitosios ir tinkamos pagalbos. Minėta medikė, kuri neteko vyro ir kurios artimieji nusprendė papasakoti, kas iš tiesų dėjosi Ukmergės ligoninėje ir kaip įstaiga pati tapo viruso židiniu, iki šiol negali grįžti į darbą. Dėl patirtų dramatiškų išgyvenimų jai iki šiol reikia psichologų pagalbos.

Reikalauju, kad Ukmergės ligoninės vadovas R. Civilka pripažintų savo klaidas ir prisiimtų už jas atsakomybę. Reikalauju, kad jis nedelsiant atsistatydintų. Kitą savaitę tęsiu savo tyrimą apie košmarus Ukmergės ligoninėje, kuriuos buvo ir yra priversti išgyventi dėl savo gyvybės ir sveikatos kovojantys pacientai.

Neįtikėtina, tačiau Ukmergės ligoninėje ant mirties slenksčio atsidūrusiai pacientei nebuvo laiku perpiltas kraujas, o Santaros klinikose, pamatę tokios būklės pacientę, medikai negalėjo patikėti jos pasakojimu, kol patys nepaskambino į Ukmergę ir sužinojo, kad tai tiesa!

Apie tai mano tyrimo tęsinyje skaitykite jau kitą penktadienį.

Nesu susijęs su vietos valdžia, todėl drąsiai ir ryžtingai keliu problemas į viešumą. Jeigu ir jūs norite pranešti svarbios informacijos ar papasakoti apie savo bėdas, skambinkite man tiesiogiai telefonu 8 687 39045!

Kartu mes galime pradėti ryžtingus pokyčius!

Ukmergės žmonių kandidatas 2020 metų Seimo rinkimuose Kristupas Krivickas

Politinė reklama bus apmokėta iš Centro partijos „Gerovės Lietuva“ rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 503

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(5 balsai)

Komentarai  

+16 # vvvvvvvv 2020-08-20 09:22
ir kas tavo reikalavimus skaitis? pacientai?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # gyventojas 2020-08-20 09:32
dėl tos sumaišties visiškai yra kaltas ir atsakingas ponas Veryga. Dabar minime Latviją, kaip pavyzdį, kur nesiimant drakoniškų ribojimų Covid atvejų yra mažiau nei Lietuvoje. O kodėl taip yra? Ogi todėl, kad Latvijoje prasidėjus epidemijai pasitikrinti dėl Covid galėjo kiekvienas, kuris norėjo. Lietuvoj gi kažkoks proto genijus sugalvojo taisykles, kad tikrintis gali tik buvęs užsienyje, arba bendravęs su buvusiu. Jeigu net ir užsinorėdavo žmogus pasitikrinti, tai jam atsakydavo, kad mažokai ponas turi temperatūros, grįžk kai bus daugiau. Ar ne absurdai? Ar ne ponai vyriausybėje sugalvojo tokius genialius planus? Taigi ponas Krivickai, šiuo atveju esate neteisus. Chaosas buvo visoje valstybėje. Kitais atvejais, dėl butų ūkio Jūs teisus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+14 # Rima 2020-08-20 10:21
Nenuostabu, kad Krivicko niekad neišrenka į seimą .
Niekada joks kandidatas nelaimės rinkimų juodindamas rajono medikus, medikai rajone visada buvo ir yra pagarboj.
Visi protingi ukmergiečiai atskiria rinkimų šou nuo realybės.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # medikas 2020-08-20 10:32
Pezalai ir paistalai rinkiminiai- niekada ligoninėje netrūko paprastų kaukių, išvykę daktarai nebuvo užsikrėtę Covid ir nieko neplatino, pirmoji užsikrėtusi gydytoja nebuvo niekur išvykusi !!!!užsikrėtė nuo ligonio greičiausiai.
Galėtų Krivickas pasidomėt, bet teisybė jam neįdomi, tik skandalai.
Šūdą pildamas seimo nariu netapsi 100proc.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Žmogus 2020-08-20 11:01
Visada ligoninei trūko kaukių ir dabar trūksta arba taupo ir neduoda tiek kiek reikia, ir gerai kad Krivickas viską kelia į viešumą, nes kai kas ten tiek prisidirbę ir ūžpakaliai oi kaip svyla...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+13 # Edas 2020-08-20 12:47
Isrinkit Krivicka, tai nors kaukiu sededamas seime prisius Ukmerges medikams, nes daugiau jis nieko negales padaryti. Reklaminis sou, pyla pamazgas ant visos Ukmerges ir tikisi, kad kazkas ji isrinks. Taip ir eis vis kituose rinkimuose po kitus miestus laime bandydamas...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+13 # Skaitytoja 2020-08-20 13:32
Norėtųsi paklausti pono Krivicko, ką pats veikė tuo sunkiu laikotarpiu? Kuo remiantis nustatė direktoriaus klaidas? Ar yra naujas kandidatas į direktoriaus vietą, ar pats ponas Krivickas bus direktoriumi?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Prastuomenė 2020-08-20 14:20
Kad chujovas ligoninės vadovas ir už viską turi atsakyt ir pasitraukt iš šiltos vietos tai čia seniai visa liaudis šneka, o kad čia skaitytojom ir medikais apsimetę jo pakalikai komentuoja tai čia ir durnam aišku.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+12 # K. 2020-08-20 15:10
Žmones, kuriems neteko susidurti su nelaimėmis ir artimuju netekimu,patyletumete..Viska siejate tik su rinkimais ir kalbate tik apie žmogų,kuris patalpino ši teksta, bet ar kažkas pagalvojote apie žmogų,kuris susidure su nelaime ir mediku abejongumu? O jų gi tiek daug...ne tik šios istorijos veikėjai...Ne duok dievie i Jusu namus pasibelstu baisi si baisi nelaime, o gi karantinas ir korona vis dar siaucia:) Ka darytumete,jeigu Jus butumete atsakingais pilieciais, o ne tais, kurie karantino metu vazineja i uzsienius ir parsiveza ligas? O zinot, kas juokingiausia? Mirsta ne jie, o tie zmones, kurie labiausiai rupinasi savo ir aplinkiniu sveikata.
Nebukime abejingi zmoniu nelaimems, nes rytoj ji gali pasibelsti i jusu namus.. o kalbant apie istoriją.. baisu.. uzuojauta artimiesiams. stiprybes.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # ### 2020-08-20 15:15
Ukmergei galioja Žemės įstatymas? Krivickai pasidomėk. O tai valstybinę žemę už piliečių pinigus Ukmergės sav.tvarkyt bando, ko negali būti ! Valstybė skyre lešas ir keliams ir aikštelėms ir tvsrkymui... o kas darosi???!!! Turto prievartavkmas.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # O 2020-08-20 15:47
Eik issipagiriok
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Ukmergietis 2020-08-20 15:21
Ar reikalingas mūsų rajonui toks krivickėlis, kur neisigilindamas į esmę, o tik plepalais remdamasis. rašinėja. Žurnalistas ir yra žurnalistas, siekia lengvų pinigų. Klausyk toliau bobučių sapaliojimų.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Ukmergiškis 2020-08-20 16:33
Taip reikalingas Ukmergei K.Krivickas, Kalesniką jau sutvarkė, dabar atėjo kitų eilė
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+9 # Vietinus 2020-08-20 16:13
Vienintelė teisinga frazė straipsnyje- politinė reklama.
Vargšas šitas žmogus, kurio gyvenimo tikslas- patekti į seimą nebus įgyvendintas ir šį kartą Ukmergėje.
Nubaus jį Dievulis už pamazgų pylimą, tikrai nubsus
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+14 # naglis p. 2020-08-20 16:21
dar vienas nevykelis eina Ukmergeje :lol: :lol: 3men.kaip ukmergietis :lol: :lol: Tai kodel jau 2kart nepatekai i Seima??? Vietoj Janutienes Puteikio patarejes :D :D Gal apie TV3 papasokotum??? :lol: :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # medikas 2020-08-20 16:32
laukiam laukiam susitikimo su ligonines medikais....Gal net su Varžgaliu kartu ateitumet. Aš tik už Varžgali-- nereikia mums gražuliu. Ir Puteikio nuotykius areštinėje visi matė :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ukmergietis 2020-08-20 17:42
Pasakykit kas žino nors 1 gerą darbą kurį padarė šis veikėjas Ukmergės miestui ???? Nėra nei vieno !!!!! Ir nebus. Žmogus nesutvertas darbui o tik plepėjimui.
Ir Graužinienė, ir Varžgalys labai daug padėjo rajonui, jų dėka suremontuoti keliai, mokyklos, darželiai.
Tokie žmonės ir turi atstovauti rajono žmonėms .Ukmergiečiai per daug protingi kad rinktų niekur nepritampantį plepį
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Krivickas 2020-08-20 17:43
Teisus. Tikrai taip buvo. Rajono valdzia tik bijo tai pripazint.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-4 # Kitas požiūris 2020-08-21 01:31
Manau, kad laikas ir Varžgalio ir Graužinienės jau praėjo, laikas atsinaujinti ir apsidairyti aplink...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+11 # ### 2020-08-21 07:10
Cituojamas Kitas požiūris:
Manau, kad laikas ir Varžgalio ir Graužinienės jau praėjo, laikas atsinaujinti ir apsidairyti aplink...

Aga, dudeno kurys eile metu su kalesniku bendradarbiavo, ar dar vienai, kuriai konstitucija paseno? Tik ir sugeba replikuoti...replika
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Henrikaa 2020-08-21 09:00
Pezalai kažkokie......
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Krivickas 2020-08-21 12:37
Cituojamas Henrikaa:
Pezalai kažkokie......

Tu cia pezalas. Atsimerk.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Henrikaa 2020-08-21 22:22
Cituojamas Krivickas:
Cituojamas Henrikaa:
Pezalai kažkokie......

Tu cia pezalas. Atsimerk.

Atsimerkti??? Pagal straipsnį tas pats kaip žiūrint TV 24 val aktualijas :)
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Krivickas 2020-08-25 12:33
Maziau 24 valqndas ziurek, tada gal suprasi apie ka raso.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # gediminas 2020-08-21 18:20
Jei tai tiesa tada jau prasti poperiai visi.Neapsakomai! Ir nesuvokiamai nekiek! Tomius tada,kurie taip elgesi,ogi kaip rasoma visi iki vieno beceik gydytojai,tokius tada tokiu atvejy palikt apkres virusu,ir palikt be jokuo gydtmo toliau.Dabargi tokiu atveju kai vel pandemijos zidinys lietuvoje gresia,yra prielaida manyt kas ir musu veryga ir skvernelis tycia daro taup kad virusas lietuvoje plistu
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # gediminas 2020-08-21 18:21
:-?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Vvvv 2020-08-21 23:29
Visa Lietuva tokia. Korupcija, melas, pinigų plovimas, žmonių išnaudojimas.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Ukmergietis 2020-08-23 08:55
Koks jau tušąias tas žmogus Krivickas. Tik šukiai ir nieko gero, o ko jis nori- tik pakliuti į Seimą. O kur jis buvo ankščiau, o prdėjo reikštis tik dabar. O gal jis nežinokad Seimo narys į savivaldos valdymo reikalus negali kištis, tai tik parekaus „ ant bačkos„, išrinksime į Seimą ir padai atauš, juk gyvena tai Vilniuje ir jam iki mūsų bus kaip iki menulio.
O Kalesniko jis nesutvarkė, dar Andrius jį sutvarkys savo naujoje darbovetieje
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-1 # Ukmergietis 2020-08-25 22:31
Eidamas į seimą turėtų kovoti idėjomis su savo oponentais - kandidatais į seimą, ką geriau padarytų Ukmergei negu kiti kandidatai, o ne juodinti visus.
Kaip jis nesupranta kad jo didžiausi konkurentai rinkimuose -Varžgalys ar Agnė, kurie bent stengiai kažką gero padaryti Ukmergei, o ne pila š ant visų prisiklausęs bobų pletkų
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # Jo 2020-08-26 06:41
Cituojamas Ukmergietis:
Eidamas į seimą turėtų kovoti idėjomis su savo oponentais - kandidatais į seimą, ką geriau padarytų Ukmergei negu kiti kandidatai, o ne juodinti visus.
Kaip jis nesupranta kad jo didžiausi konkurentai rinkimuose -Varžgalys ar Agnė, kurie bent stengiai kažką gero padaryti Ukmergei, o ne pila š ant visų prisiklausęs bobų pletkų

Pas agne konstitucija pasenusi! Nuo obels apelsinų nebuna. Dasiryto iki asmens duonenų klastojimo... nu nu. Replika
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Bet, 2020-08-26 15:37
prisiminkim lietuvišką patarlę: "Savam kieme pranašu nebūsi!"
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Bet 2020-08-26 06:43
ar jau prasidėjo rinkiminė kompanija? Nuo kada ji pradedama?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų