Ukmergėje neliks vienos rinkimų apylinkės

Rinkimų apylinkių sąrašą VRK sudaro atsižvelgdama į rinkėjų skaičių konkrečioje apylinkėje bei patogumą rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas. Rinkimų apylinkių sąrašą VRK sudaro atsižvelgdama į rinkėjų skaičių konkrečioje apylinkėje bei patogumą rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), ruošdamasi kitų metų pavasarį vyksiantiems Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, patvirtino rinkimų apylinkių sąrašą ir jų ribas.

Jose matyti, kad Ukmergėje neliks vienos rinkimų apylinkės.

Pasak VRK atstovės spaudai Indrės Ramanavičienės, nustatyta, kad 2023 m. metų pavasarį Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai balsuos 1 926-iose balsavimo vietose. 2020-aisiais vykusiuose Seimo rinkimuose galėjo balsuoti 1 937-iose rinkimų apylinkėse.

Rinkimų apylinkių sąrašą, savivaldybių administracijų direktorių teikimu, VRK sudaro atsižvelgdama į rinkėjų skaičių konkrečioje apylinkėje bei patogumą rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas.

Rinkimų kodeksas numato, kad apylinkės teritorijoje turi gyventi ne daugiau kaip 5 000 rinkėjų. Taip pat atsižvelgiama, ar pastatas, kuriame vyks balsavimas, yra pritaikytas atvykti asmenims su negalia. 

Ruošiantis artėjantiems rinkimams panaikinta 16 balsavimo vietų: Alytaus, Kelmės, Rokiškio, Šakių, Šalčininkų, Varėnos, Zarasų ir Ukmergės rajonų rinkimų apylinkėse. Ukmergės rajone panaikinta S. Daukanto rinkimų apylinkė.

Didžiosiose Lietuvos savivaldybėse, kuriuose rinkėjų skaičius padidėjo, VRK įsteigė 5 naujas rinkimų apylinkes.

Pasidomėjus, kodėl buvo priimtas sprendimas Ukmergėje panaikinti S. Daukanto rinkimų apylinkę, I. Ramanavičienė paaiškino, kad rinkimų apylinkių sąrašą VRK sudaro atsižvelgdama į savivaldybių administracijų direktorių teikimus. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus teikimas tvirtinti savivaldybės teritorijos suskirstymą į rinkimų apylinkes buvo gautas rugsėjo 1 d.

Jame nurodyta, kad S. Daukanto (Nr. 1) rinkimų apylinkėje nėra balsavimo organizavimui tinkamų patalpų. Šios apylinkės rinkėjai bus priskiriami Anykščių (Nr. 2) rinkimų apylinkei.

  1. Daukanto rinkimų apylinkė Nr. 1 buvo įrengiama „Ryto“ specialiosios mokyklos patalpose, Veterinarijos g. 5.

Paskutinių, 2020 metų, Seimo rinkimų metu jai buvo priskirtas 1 441 rinkėjas.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas paaiškino, kad apylinkė naikinama, nes minėtose patalpose nebėra galimybės jos įrengti. Pardavus specialiosios mokyklos korpusą, veikusį Vytauto gatvėje, jį lankę vaikai nukreipti į patalpas Veterinarijos gatvėje. Čia perkelti ir baldai, treniruokliai, priemonės, tad salė, anksčiau naudota rinkimams, dabar yra užimta.

Mokyklos direktorė apie tai informavo iš anksto ir, VRK paprašius patikslinti informaciją apie rinkimų apylinkes, nuspręsta S. Daukanto apylinkę panaikinti. Pasak direktoriaus, tai – geras sprendimas ir ekonominiu, ir žmogiškųjų išteklių atžvilgiu, nes, panaikinus apylinkę, reikės mažiau elektros, mažiau aptarnavimo ir kitų išteklių. Esą balsuojantiesiems dėl to nepatogumų nekils, nes kita apylinkė, į kurią jie nukreipiami, yra visai šalia, Dukstynos pagrindinės mokyklos patalpose.

D.Varno teigimu, visose kitose apylinkėse mūsų savivaldybėje patalpos atitinka keliamus reikalavimus.

Priminsime, kad Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai gali balsuoti tik toje savivaldybėje, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąsias vietas ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų dienos.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų