Pasirinkome: antrame ture susitiks G. Nausėda ir I. Šimonytė

Ukmergės valia antro turo ir neprireiktų. Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijos ir Vyriausybės kanceliarijos nuotr. Ukmergės valia antro turo ir neprireiktų. Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijos ir Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

Sekmadienį vykusiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose paaiškėjo, kad ant-rajame ture susikaus dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė premjerė Ingrida Šimonytė. Ukmergiškių nuomonė – kaip ir visos Lietuvos, tačiau palaikančiųjų dabartinį šalies vadovą procentas didesnis.

Lietuvoje G. Nausėda  surinko 44,46 proc. (nuo galiojančių biuletenių) rinkėjų balsų, I. Šimonytė – 20,02 proc. Ukmergėje dabartinį šalies vadovą palaikė net 52,7 proc. į rinkimus atėjusių gyventojų, o I. Šimonytę – 14,19 proc.

Trečioje vietoje Ukmergėje, kaip ir Lietuvoje, – Ignas Vėgėlė. Jį palaikė 12,21 proc. į rinkimus atėjusių ukmergiškių.

Ketvirtoje vietoje Ukmergėje – Remigijus Žemaitaitis, penktoje – Eduardas Vaitkus, šeštoje  – Dainius Žalimas, septintoje ir aštuntoje – nė 2 proc. rinkėjų   palaikymo nesulaukę Andrius Mazuronis ir Giedrimas Jeglinskas.

Panašus ir bendri Lietuvos rezultatai.

Mūsų mieste į rinkimus atėjo 57,39 proc. rinkėjų.

Lietuvoje aktyvumas kiek didesnis – 59,28 proc.

Aktyviausi Ukmergėje – Maironio apylinkės rinkėjai, kurių atėjo daugiau nei 66 proc., o mažiausiai aktyvūs Siesikų, Antakalnio apylinkių – nesiekė 50 proc.

Priminsime, kad toks pats duetas į antrą rinkimų turą pateko ir per praėjusius, prieš penkerius metus vykusius, Prezidento rinkimus, tačiau kitokia balsų persvara – tąsyk ir G. Nausėdą, ir I. Šimonytę palaikė apylygis rinkėjų skaičius.

Prieš penkerius metus, 2019 metų gegužę, Prezidento rinkimuose Ukmergėje G. Nausėda surinko 29,97 proc. nuo galiojančių biuletenių, I. Šimonytė – 28,57 proc.

Prezidento rinkimuose dalyvauti Ukmergės rajone turėjo teisę 28 903 gyventojai. Šis skaičius nuolat mažėja. Prieš penkerius metus buvo 31 201, prieš dešimt metų – 33 712 gyventojų.

Prieš penkerius metus Prezidento rinkimuose mūsų mieste buvo 54,45 proc. aktyvumas Lietuvoje aktyvumas buvo 57,37 proc.

Įstatymas numato, kad išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris, pirmą kartą balsuojant ir dalyvaujant daugiau kaip pusei įregistruotų rinkėjų, surenka daugiau kaip pusę balsų.

Jeigu dalyvauja mažiau kaip pusė rinkėjų, išrinktu jau pirmajame ture laikomas tas, kuris surinko daugiau kaip pusę dalyvavusiųjų rinkimuose balsų, bet ne mažiau kaip trečdalį nuo visų įregistruotų rinkėjų balsų.

Nė vienam kandidatui nesurinkus reikiamo balsų skaičiaus, gegužės 26 d. bus surengtas antrasis Prezidento rinkimų turas.

Sekmadienį Lietuva rinkimuose ne tik balsavo už prezidentą, bet ir referendume sprendė klausimą dėl pilietybės išsaugojimo – Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12-o straipsnio pakeitimo. Jis laikomas įvykusiu, nes jame dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašą. Tačiau šiam sprendimui pritarė mažiau negu pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų