Ukmergės rinkiminės naujienos, mero rinkimai

Aldona KVEDARIENĖ

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengia naują vienmandačių rinkimų apygardų žemėlapį. Pagal jo projektą, keičiasi kai kurių apygardų ribos ir net jų pavadinimai. Tarp tokių – buvusi Ukmergės rinkimų apygarda.

Nuo vasaros pradžios rajono savivaldybės seniūnijose renkami seniūnaičiai. Jie talkina seniūnui sprendžiant įvairius aktualius klausimus, tačiau sukviesti žmones į šiuos rinkimus sekasi sunkiai.

Iš viso mūsų rajonas suskirstytas į 65 seniūnaitijas.

Seniūnaitijų sudarymo, seniūnaičio statuso, rinkimo bei kiti klausimai išdėstyti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme.

Jame skelbiama, kad sudarant seniūnaitijas gyventojų, susietų kaimynystės ryšiais ir poreikiais, skaičius paprastai turi būti ne didesnis kaip 500, miestuose – ne didesnis kaip 3 000.

Įstatyme skelbiama, kad seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, pripažintas kaltu dėl sunkaus nusikaltimo padarymo ir turintis neišnykusį teistumą, jeigu yra uždraustos organizacijos narys ar teismo pripažintas neveiksniu.

Juo negali būti ir savivaldybės tarybos narys, savivaldybės administracijos direktorius ar administracijos valstybės tarnautojas.

Su rinkimais susijusį darbą mūsų savivaldybėje šiemet dirba daugiau nei 200 ukmergiškių. Nors atlygis už jį po truputį didėja, griežtėja ir reikalavimai bei tenka susitaikyti su įtampa ir bemiegėmis naktimis.

Prasidėjo išankstinis balsavimas rinkimuose į Europos Parlamentą ir Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinis balsavimas.

Rinkėjų malonės tikisi ne tik pretendentai į valstybės vadovo kėdę, bet ir kandidatai į Europos Parlamentą. Jo narius rinksime gegužės 26 dieną. Tarp norinčiųjų čia patekti turime du ukmergiškius: Arūną Dudėną ir Vidmantą Krikštaponį.

Teisę balsuoti turintys rinkėjai iš anksto gavo ir antrajam prezidento rinkimų turui, kuris vyks gegužės 26 d., skirtus lapelius. Tądien vyks ir Europos Parlamento rinkimai. Tačiau žmonės stebisi, kodėl platinami šie lapeliai, jeigu iš tikrųjų jie visai nereikalingi.

Sekmadienį vykusiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose du kandidatai surinko beveik lygų balsų skaičių.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas jau šį sekmadienį vyksiančiuose prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose. Referendumuose galėsime balsuoti dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir dėl Seimo narių mažinimo.

Savivaldybėse, kuriose kovo 3 d. nebuvo išrinkti merai – nė vienas kandidatas negavo daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, jau vyksta pakartotinis balsavimas.

Naujoji Ukmergės rajono taryba politiškai nebus labai pasikeitusi, tačiau pamatysime ir daug naujų veidų. Kai kuriuose sąrašuose kortas gerokai sujaukė rinkėjai, į tarybą susodinę šeimas, bendradarbius ir bendrapavardžius.

Daugiausia mandatų – 6 – iškovoję Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sulaukė 3 226 ukmergiškių palaikymo, o 1 907 biuleteniai buvo su pirmumo balsais.

Tik du pirmieji sąraše: lyderė Agnė Balčiūnienė ir antru numeriu įrašytas ūkininkas Kęstutis Zinkevičius išlaikė sąrašo pozicijas.

Iškėlė medikus

Kitus keturis žmonės išreitingavo iš sąrašo žemesniųjų pozicijų. Tai: Justas Šakalys (buvo 15 vietoje), Audronė Augustėnienė (buvo įrašyta 10 numeriu), Janina Galiauskienė, Juozas Galiauskas (buvo 14, 16 vietose).

Visas ketvertas – gydytojai, kai kurie iš jų – bendradarbiai, o Janina ir Juozas Galiauskai – sutuoktiniai.

Jei antrame ture A. Balčiūnienė būtų išrinkta mere, jos vietą užims buvęs Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas.

Rinkėjų valia mandatų nebegavo dabartiniai šios partijos tarybos nariai Birutė Žilėnienė, Kazys Cesevičius, Vladas Kovarskas ir Vytautas Česnaitis.

Komiteto debiutas

Visuomeninį rinkimų komitetą „Tavo Ukmergė“ palaikė 2 613 ukmergiškių, gauti 1 505 biuleteniai su pirmumo balsais ir iškovoti 5 mandatai.

Iš penkių trys – dabartinės savivaldybės tarybos nariai. Tai su Darbo partija per praėjusius rinkimus patekę Darius Varnas ir Arūnas Civilka bei su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) – Andrius Kalesnikas.

Taip pat iš šio sąrašo į tarybą pateko užpraeitos kadencijos tarybos narys Valdas Mikalajūnas bei iš 11 vietos į 5 iškeltas ūkininkas, sąrašo lyderio bendrapavardis, tačiau ne giminaitis Dalius Varnas.

„Už brūkšnio“ pirmas – per kelias pozicijas į viršų pakeltas Valdas Kersnauskas. Jis taps tarybos nariu tuo atveju, jei kuris nors iš aukščiau esančio penketo atsisakys mandato.

„Stumdė“ mažiausiai

Mažiausiai žmonės reitinguodami jaukė Darbo partijos sąrašą – paliko tuos kandidatus, kurie paeiliui ir buvo pristatyti rinkėjams.

Ši politinė jėga taip pat gavo 5 mandatus. Ją palaikė 2 483 ukmergiškiai. Biuletenių su pirmumo balsais sulaukta 1 182.

Partijos penketuke: dabartinis meras Rolandas Janickas, tarybos nariai Vidmantas Krikštaponis, Arvydas Pėšina bei du politikos naujokai – ūkininkas Ramūnas Nanartavičius ir marketingo specialistė Aušrinė Stočkutė.

Jei antrame rinkimų ture nugalės mero posto siekiantis Rolandas Janickas, į tarybą pateks Angelė Jokubynienė.

Po 4 mandatus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavusi 2 247 balsus iškovojo 4 mandatus. 1 254 šios partijos rėmėjai į urnas įmetė biuletenius su pirmumo balsais.

Į tarybą išėjo šios kadencijos tarybos nariai Romas Pivoras, Algirdas Kopūstas, rinkėjų išreitinguota Danutė Užkurėlytė bei savivaldybėje skyriaus vedėju anksčiau dirbęs, vėliau šį postą palikęs Kęstutis Jurkevičius.

„Už brūkšnio“ liko šios kadencijos tarybos narys Gintaras Plevokas.

Lietuvos socialdemokratų partijai ukmergiškiai skyrė 1 752 balsus. Biuletenių su pirmumo balsais buvo 1 116.

Į pirmą poziciją iš šeštos rinkėjai iškėlė buvusį Seimo narį Arūną Dudėną, antroje liko taip pat buvęs Seimo narys Kazys Grybauskas, trečioje – sąrašo lyderis Valdas Petronis, ketvirtoje – savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Su darbu taryboje atsisveikins ilgametis jos narys Arūnas Jasaitis, taip pat Jonas Grybauskas ir Andrius Lyška bei rinkimuose net nedalyvavusi vicemerė Klavdija Stepanova.

 

Nepateko

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) šiemet nesurinko reikiamo balsų skaičiaus ir į savivaldybės tarybą nepateko. Joje nebematysime ilgamečio politiko Regimanto Baravyko.

Mandatų Ukmergėje taip pat neiškovojo Lietuvos socialdemokratų darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos centro partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Rinkimų pokyčiai

Prieš ketverius metus, 2015 metais, suformuotoje Ukmergės rajono savivaldybės taryboje po 6 mandatus turėjo Darbo partija ir Socialdemokratų partija, 5 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 4 – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 2 – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), 1 – visuomeninis rinkimų komitetas „N. Puteikio komanda“.

Merų rinkimuose antrame ture Juozą Varžgalį tuomet įveikė Darbo partijos atstovas Rolandas Janickas.

Po rinkimų buvo sudaryta sėkmingai visus ketverius metus dirbusi valdančiųjų koalicija, kurios sudėtyje – Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos.

Kas liks opozicijoje?

Susivieniję valdantieji pagal nerašytas taisykles po rinkimų pasidalija pagrindinius postus – teikia kandidatus į vicemero, administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo postus.

Opozicija teoriškai yra formuluojama iš partijų, kurioms rinkimuose nepavyko gauti daugumos. Tačiau praktiškai taip būna ne visada. Per praėjusius rinkimus antroje vietoje pagal surinktų mandatų skaičių buvusi ir 5 vietas taryboje iškovojusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga drauge su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) dirbo opozicijoje.

Šiuose rinkimuose puikiai debiutavęs visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“ lyderis Darius Varnas neslėpė, kad opozicijoje dirbti nenorėtų – esą tokiu atveju ne kažin ką nuveiktų miesto labui. Mano, kad su rinkimus laimėjusiomis partijomis dėl koalicijos bus sutarta dar iki mero rinkimų antro turo.

Sako, kad ši pergalė komitetui nebuvo atsitiktinė – įdėta daug darbo, bendrauta su žmonėmis ir nekritikuoti kiti kandidatai.

Šią savaitę pakalbinta daugiausiai balsų surinkusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderė Agnė Balčiūnienė neslėpė džiaugsmo savo komandos sėkme, tačiau kol kas neatskleidė, su kuo planuoja sudaryti valdančiųjų koaliciją.

Didžiausio ukmergiškių palaikymo merų rinkimuose sulaukęs dabartinis rajono vadovas Rolandas Janickas taip pat sakė, kad valdančiųjų dauguma bus formuojama tik tada, kai Ukmergė išsirinks rajono merą.

O iki tol, sako, neišskirtų, su kuo koalicijoje dirbti negalėtų. Pažymėjo, jog labiausiai džiugina tai, jog per ketverius metus nuveiktus darbus įvertino ne tik jo komanda, bet ir ukmergiškiai.

Į antrą turą merų rinkimuose Ukmergėje patekę R. Janickas ir A. Balčiūnienė susirungs kovo 17 dieną.

Puslapis 1 iš 4

Veterinarijos klinika

Kasyba

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Kada, manote, bus sukurta vakcina nuo COVID-19?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų