„Darysime viską, kad būtų sukurtas patrauklaus miesto įvaizdis“

Savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas. Gedimino Nemunaičio nuotr. Savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Nuo šių metų birželio 4 dienos Ukmergės rajono savivaldybės administracijai vadovauja Darius Varnas, UAB „Bikuvos prekyba“ padalinio vadovo pareigas išmainęs į aukštą politinio pasitikėjimo postą.

Paprastai kiekvienam žmogui yra duodama šimtas dienų naujame poste susipažinti su situacija, įsigilinti į problemas. Jei skaičiuotume visas kalendorines dienas, dabartiniam savivaldybės administracijos direktoriui tas šimtadienis jau buvo rugsėjo 11-ąją, tačiau, jei imtume vien tik darbo dienas, šimtas jų sueis netrukus, spalio 23 dieną. Taigi, kaip D. Varnas vertina šią naują patirtį, ar tas laikotarpis praėjo netuščiai?

Susitikus pasikalbėti D. Varnas atviravo, kad jau pirmosiomis darbo dienomis patyrė, koks didžiulis darbo krūvis tenka Savivaldybės administracijos vadovui – įvairūs pasitarimai, dešimtys skambučių, šimtai dokumentų.

Nuo Jūsų darbo pradžios Ukmergės rajono savivaldybės administracijos poste praėjo keli mėnesiai. Kaip tas laikotarpis pakeitė Jūsų gyvenimą?

Meluočiau, jei teigčiau, jog niekas nepasikeitė. Tapau ne tik politiku, bet ir didelės, rimtos įstaigos vadovu. Jaučiu atsakomybę ir prieš 227 darbuotojus, ir prieš visus Ukmergės gyventojus, ir prieš savo šeimą. Aš džiaugiuosi, kad tokiems pokyčiams ir rimtiems darbams ruošiausi iš anksto, todėl šis laikotarpis, sakyčiau, praėjo gana ramiai, be didelių stresų. Man patinka, kai esu užimtas, kai matau, kad mūsų komandos intensyvus darbas duoda rezultatų. Tai – geriausia paskata ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų.

Koks ryškiausias to laikotarpio įvykis?

Mano akimis pats rimčiausias darbas per šiuos kelis mėnesius – Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio projekto atnaujinimas (jau nuo 2004 metų niekaip nepavyksta pabaigti darbų). Už didelę pagalbą sprendžiant šį klausimą nuoširdžiai noriu padėkoti Seimo nariui Juozui Varžgaliui. Jei nebus trukdžių, Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventąją statybos turėtų būti baigtos 2023 metais.

Ar jaučiatės tvirtai naujose pareigose?

Puikiai suprantu, kad tvirtai jaustis gali žmogus, kuris įsigilina į savo darbo specifiką, puikiai žino savo pareigas, nepriekaištingai jas vykdo bei turi specialistų komandą, kuria gali pasitikėti. To ir siekiu. Tvirtai jaučiuosi tuomet, kai padarau kažką naudingo mūsų miestui ir jo gyventojams. Žinoma, tą tvirtumo jausmą visada sustiprina daugumos politikų palaikymas.

Gal galite apžvelgti, kokią situaciją radote Savivaldybės administracijoje, kai tapote jos vadovu?

Siūlyčiau nesižvalgyti atgal. Nesu linkęs kritikuoti ar piršti savo nuomonę. Geriau savo energiją panaudoti naujoms idėjoms arba senų tobulinimui, o kas buvo ne taip – tiesiog pakoreguoti.

Kas labiausiai nuliūdino, o kas – nudžiugino?

Administracijoje pasigendu komunikacijos tarp skyrių. Man nepatinka, kad kol kas daugelis nesuvokia, kad mes, savivaldybės darbuotojai, dirbame žmonėms, o ne jie mums. Tačiau tuo pačiu metu noriu ir pasidžiaugti, kad kolektyve yra žmonių, kurie nuoširdžiai dirba savo darbą ir kuriems rūpi rajono gyventojai.

Kokius pirmuosius svarbiausius darbus jau pavyko įgyvendinti?

Kaip minėjau – Ukmergės miesto pietinis aplinkkelis pajudėjo iš mirties taško, pavyko išjudinti ir dar keletą užstrigusių projektų: ligoninės, Vasario 16-osios gatvės, miesto centro erdvių ir kt. Reikėtų paminėti ir prasidėjusią Savivaldybės valdomų įmonių pertvarką.

Ar koreguosite ankstesnės kadencijos suplanuotus darbus, ar bus tęsiami projektai?

Kai kurių darbų planai bus tikrai koreguojami. Jau pradėtus projektus turime tęsti, nes juos sustabdžius prarasime visų jų finansavimą. Manau, tai būtų netikslinga, nes jau dabar patirtos biudžeto išlaidos yra pakankamai didelės.

Ką rinkiminėje programoje esate pažadėjęs jūs ir kokie tie pokyčiai jau pakeliui į Ukmergę?

Darbai jau pradėti. Savivaldybės administracijos darbas tapo efektyvesnis, Savivaldybės valdomose įmonėse gerėja aptarnavimo ir atliekamų darbų kokybė. Keliai ir šaligatviai, pagrindinė miesto sankryža, pietinis aplinkkelis, pagrindinio miesto tilto remontas – visais šiais klausimais intensyviai bendradarbiaujame su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Taip pat siekiame šviesesnio vaizdo mūsų daugiabučių kiemuose, darželių, mokyklų aikštelėse. Kartu su komanda turime labai aiškų planą, kaip per artimiausius kelerius metus tinkamai panaudoti biudžeto lėšas tam, kad būtų sutvarkyti visi daugiabučių namų kiemai. Prasidėjus naujiems biudžetiniams metams pradėsime darbus – kompleksiškai ir iš pagrindų tvarkysime miestą, nedarydami chaoso ir nevaidindami, kad dirbame. Juk mūsų namų ir įstaigų kiemai, pagrindinės gatvės, tiltas – tai mūsų miesto veidas, tad darysime viską, kad būtų sukurtas patrauklaus miesto įvaizdis.

Jūsų pareigos yra politinio pasitikėjimo postas ketveriems metams. Tai labiau trūkumas ar pranašumas?

Manau, tai nieko blogo. Jei dirbsi gerai, politinio pasitikėjimo poste gali likti ir ilgesniam laikui.

Ar turite kokią nors taisyklę, principą, kurio laikotės bet kurioje srityje?

Sąžiningumas ir visiškas – 100 procentų – atsidavimas darbui yra mano atspirties taškai, kurie padeda pasiekti puikių rezultatų.

Kokia būdo savybė padeda, o gal trukdo Jums dabartiniame darbe?

Manyčiau, mano tiesmukiškumas ir nebijojimas pasakyti, ką galvoju, kartais kiša koją. Juk ne visi lengvai priima pastabas ar susitaiko su tiesa.

Jūsų mėgstamiausia vieta Ukmergėje?

Dar tokios vietos Ukmergėje neatradau. Labai tikiuosi, kad po ketverių metų būsime taip pakeitę Ukmergę, kad kiekvienas gyventojas čia turės savo širdžiai mielą kampelį.

Koks žmogus yra Darius Varnas, kai jis ne darbo vietoje?

Man nesvarbu, kur aš esu, su kuo bendrauju: aš esu aš.

Koks Jums yra geriausias būdas atsipalaiduoti po darbo?

Buvimas gamtoje, praleistas laikas su šeima, draugais. O labiausiai atsipalaiduoju savo namuose, nes čia mano tvirtovė.

Save laikote labiau optimistu ar pesimistu?

Žinoma, kad optimistu, nes jei būčiau pesimistas, nebūčiau drįsęs tapti politiku ar kelti sau sudėtingus, sunkiai pasiekiamus tikslus.

Kokia paskutinė skaityta knyga? Ir kada?

Jei sąžiningai, tai šiuo metu neturiu laiko knygoms, nes labai gilinuosi į įvairius įstatymus. O paskutinė skaityta – Yuval Noah Harari  „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“. Labai patiko, ją skaitydamas puikiai praleidau laiką.

Ar pakeitus darbovietę pasikeitė Jūsų šeimos gyvenimo ritmas?

Mano šeima gyvena ne pagal mano darbo ritmą, o pagal savuosius. Kiekvienas iš mūsų turi savo pareigas ir planus. Mano darbas nedaro įtakos mūsų šeimos gyvenimo ritmui.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbino rajono savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Daiva Zimblienė

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

-7 # ok 2019-10-26 14:31
Klausyk tu,gal nors vieną kartą nueik ir pažiūrėk kiek jau "patrauklumo"pridarėt.Pvz.,pravažiuok Cvirkos gatve iki sankryžos su Klaipėdos gatve,ten kai stovi stovėjimo aikštelėse daug mašinų(turgaus dienomis),nesimato nieko nei į vieną,nei į kitą pusę.Važiuodamas būtinai pasiimk projektuotoją,kuris viską suprojektavo(iš kokios atsilikėlių mokyklos jį ištraukėt).Pavažiuokit Klaipėdos gatve aukštyn,link mokyklos,ten prie perėjos,jei stovėjimo aikštelėse prieš pat perėją stovi kokia aukštesnė mašina,džipas ar autobusiukas,jei mažesnio ūgio žmogus nori eiti per perėją nuo tos pusės kurioje yra picerija,jo visai nesimato,jį vairuotojas pamatys tada,kai jis jau bus beveik vidury gatvės.Pasižiūrėk ir į visų gatvių stovį,visur kaip po bombardavimo.O juokingiausia man,tai Sodų prospektas(Sodų gatvė),na tik prospektuose,važiuojamoji dalis gali būti išklota trinkelėmis(ne tokiomis aišku,bet vis tiek kuo ne prospektas).Gerus pinigus nunešat klodami trinkelėmis didelius plotus,ane?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-9 # ok 2019-10-26 14:47
Pridėsiu,Cvirkos ir Klaipėdos gatvių sankryžoje sakėt,kad pastatysit sferinius veidrodžius.Tai gal galima sužinot,kada taip bus?Greičiausiai tada,kai kas nors baisaus atsitiks.Reikėjo nedaryt tokio pločio šaligatvių(jų plotis toks,kad tinka demonstracijas pravedinėt)ir viskas būtų tvarkoj.O gal reikėjo šią užduotį skirt projektuotojui,kuris nėra protiškai atsilikęs?Bet nuo trinkelių klojimo dideliais plotais,išseina daugiau pinigų pavogti,ane?).Tai dabar,kol tų sferinių veidrodžių nėra,bent pusę tos stovėjimo aikštelės,kur prieš darželį yra užtverkit,kokius ženklus sustatykit,kad negalima mašinų statyt ar pan..Paaiškinu,kad reikia mašinas aukštelėje patraukti ko toliau nuo sankryžos,čia paaiškinu dėl visą ko,nes ką gali žinoti,kai tokie projektuotojai.O šiaip,tai man keista,kaip niekas iš Vilniaus nepasidomi kas čia darosi?Viskas griaunama,norint kuo daugiau išvogti ir kol kas,niekas nesutvarkyta.Čia būtinai reikia kokio patikrinimo iš Vilniaus,kol visko neišgriovė ir neišvogė.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-7 # ok 2019-10-26 15:09
Jau esu rašęs panašų komentarą.Labai noriu pažiūrėti,kaip bus su eismu pagrindinėje miesto sankryžoje,kai nuims žalias lenteles.Ten turi būti kažkas baisaus,įsivaizduokit,kas bus kai jau įsukinėjantiems į užupį užsidegs raudona ir ten jau stovės eilė iki pėsčiųjų perėjos(tos kuria galima pereiti link muziejaus,link parko arba Šiaulių banko),o iš Gedimino gatvės,į sankryžą jau bus įvažiavusios mašinos,taip pat sukančios į užupį,ką toms mašinoms daryti,stovėti vidury gatvės ir trukdyti važiuojantiems tiesiai ar bandyti atbuliniu grįžti į sankryžą Gedimino gatvėje?O jei sakys,kad sureguliuos šviesoforus kitaip ir viskas bus gerai,tai galiu pasakyt,kad gerai tikrai nebus,bus tokie kamsčiai,kad ir įsivaizduot sunku.Gedimino gatvėje bus ilgiausios eilės,apie centrą,tai visai baisu pagalvoti kas ten dėsis.O ir važiuojant iš Užupio bus gana linksma,ten juostos tokios siauros,kad jose sunkiai telpa viena prie kitos dvi mašinos,bus dižiulė grūstis,piko metu,eilės bus iki Pivonijos mikrorajono.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-7 # ok 2019-10-26 17:03
Čia kas nors iš sąvivaldybės deda minusus ar projektuotojas su smegenų trūkumu?O gal pats Varnas ar net meras?Ar yra bent vienas sakinys,kuriame būčiau parašęs neteisybę?Kad vagiat nerealiom sumom-teisybė,juk net buvot sudarę sutartį su bankrutuojančią firmą,o pinigus pasidalinot,kai ji bankrutavo(dėl Vasario 16 gatvės).Ir dabar,juk viską griaunat iš eilės tik tam,kad kuo daugiau galėtumėt išvogti.Gal dėl Cvirkos ir Klaipėdos gatvių sankryžos ką nors ne taip parašiau?Juk viskas yra būtent taip,kas gal nežino,tai galit nuvažiuot ir pasižiūrėt.Dėl perėjos prie mokyklos,juk taip pat viskas yra taip,kaip parašiau.O dėl žalių lentelių,tai bus proga patiems įsitikinti,jau labai greitai patys pamatysit,jei nesugebat mintyse įsivaizduoti kas čia bus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # lentele 2019-10-26 19:17
zalias lenteles naikina ne Varnas nuo kitu metu ju nebebus niekur
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-11 # ok 2019-10-26 23:18
Dėl varno ir žalių lentelių aš nieko nesakau.O kas toliau griauna ir taip jau išgriautą miestą,ne varnai visi su merais ir kitais vagimis?Taip jau pro niekur pravažiuot nebegalima.Realiai,kiek išvogė pinigų "tvarkydami"gatves,galima buvo bent neblogą pradžią padaryti aplinkkelio ir tilto statymui,gal ne tik pradžią,o trečdalį darbo jau padaryti.O kas liečia žalias lenteles,tai pažiūrėsim,kaip jie bus pasiruošę tų lentelių nuėmimui,jei tik nuims ir viskas,bus centre bardakas toks,apie kokį rašiau(garantuoju,kad taip ir bus),tai kas čia bus kalti,ne varnai visi?Jeigu nuįminėti lenteles,reikia iškart dėti papildomas sekcijas(iškart,turiu omeny,tą pačią dieną).Bet čia bus taip,kaip ir su gatvių tvarkymais,su sferiniais veidrodžiais ir visu kitu.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-11 # ok 2019-10-26 23:35
Gal čia kas nelabai supranta,kodėl aš viską rašau po šituo straipsneliu,rašau po juo todėl,kad kitų jau niekas neskaitys,noriu,kad bent keli žmonės perskaitytų komentarus ir susimąstytų,kas čia daroma.Sako,kad varnas ne prie ko dėl žalių lentelių,taip čia gal tik vienintelis dalykas,kur jis ir kiti sąvivaldybės vagys yra nelabai prie ko.Dėl tų lentelių naikinimo,visai užsikimš ne tik centras,Gedimino gatvė,bet ir iš Užupio,piko metu išvažiuoti bus tiesiog neįmanoma,o ten dvi juostos yra labai siauros ir dvi mašinos sunkiai telpa,ten gana platus šaligatvis,jį susiaurinus,galima truputį praplatinti važiuojamąją dalį, vietoj to,kad viską aplink griauti,nors ką naudingo būtų padarę.Jau pasidarė įprasta,kad niekada nebūna kaltų,tai jei nepagalvojo,tai visoj Lietuvoj taip bus(čia apie lenteles),bet ne visoj Lietuvoj yra tokios sankryžos ir jų pravažumu reikia rūpintis iš anksto,o ne kai viskas užsikimš.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-8 # ok 2019-10-26 23:41
Jau taip įkyrėjo tokios idiotiškos kalbos,čia ne varno kaltė,čia ne mero kaltė,niekur jie nėra kalti,ane?Kad samdo kažkokias firmas,kurios išrausia dar keletą likusių normalesnių kelių ir palieka didžiausias duobes,čia irgi ne sąvivaldybės vagių kaltė,ane?Kad žmonės turi gadinti mašinas,per duobes važinėdami,kai tų duobių pinigus išvogę neužtaiso jau keli metai,čia irgi gal ne sąvivaldybės vagių kaltė.O kas jų priešakyje,juk meras ,varnas ir dar keli pagrindiniai vagys.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-10 # ok 2019-10-27 06:26
Gal aš rašydamas apie milžiniškas vagiamas sumas truputį pasikarščiavau.Jie žinoma vagia,bet tokiomis sumomis vogti yra ne tokiems silpnapročiams kaip jie,manau,kad apie juos taip galvotų,jiems yra per didelė garbė.Greičiausiai,kad jie nesugeba nieko,net normalių sutarčių su firmomis sudaryti,kad tos firmos bent jau išlygintu tas vietas,kurias iškasė.Ko tada norėt,jei samdo firmas,kurios juos pačius pasiunčia n.x..Man tik įdomu,tas silpnaprotis projektuotojas yra vietinis ar irgi samdytas?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Na va 2019-11-23 14:46
gal jau ir lenda yla iš maišo! Reiškia pats ne silpnaprotis ir esi prisivogęs, kaip pats sakai, didesnėmis sumomis. Ne be reikalo yra patarlė: "Kuo pats įsitepęs, tuo stengiesi kitus ištepti".
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ukmerge 2019-10-27 08:17
Ta pati , su straipsniu! Ar sunku!?!?!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų