Ministrei Jurgitai Šiugždinienei specialiosios „Ryto“ mokyklos mokytojas Arūnas Rimkus padovanojo auklėtinių sukurtą žaislą.  Arvydo Pėšinos nuotr. Ministrei Jurgitai Šiugždinienei specialiosios „Ryto“ mokyklos mokytojas Arūnas Rimkus padovanojo auklėtinių sukurtą žaislą. Arvydo Pėšinos nuotr.

Ukmergėje penktadienį lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Viešnia susitiko su savivaldybės vadovais, aplankė „Ryto“ specialiąją mokyklą ir Senamiesčio progimnaziją, atsakė į klausimus apie „Tūkstančio mokyklų“ programą.

Programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – nuosekliai atnaujinti visas mokyklas.

Programą planuojama įgyvendinti etapais: pirmąjį – iki 2025 m., antrąjį – iki 2030 m.

Tikimasi, kad pirmuoju etapu įsitrauks 80 proc. savivaldybių, mokymosi sąlygos pagerės 100 tūkst. mokinių, o 10 tūkst. darbuotojų įgis naujų kompetencijų.

Taip pat bus tobulinama mokyklų infrastruktūra. Ugdymo organizavimas bus grindžiamas bendradarbiavimu, kad infrastruktūra ir intelektiniai ištekliai būtų prieinami ir gretimų mokyklų bendruomenėms.

Savivaldybės bus kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti programoje. Nustatyti rodikliai, kurių kiekviena savivaldybė turės pasiekti.

Pasidomėjus, ar Ukmergės rajono savivaldybės administracija yra numačiusi, kokių pažangos tikslų būtų siekiama rajone ir kurios mokyklos galėtų dalyvauti programoje, ministrės patarėjas Dainoras Lukas atsakė, kad kol kas apie konkrečias mokyklas nekalbėta.

„Tūkstantmečio mokyklomis“ galės tapti tos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 200 mokinių.

Pažymima, kad tai – ne statybų projektas. Lėšos galės būti skiriamos darbuotojų kompetencijoms stiprinti, švietimo pagalbai teikti, stipriai mokyklos bendruomenei kurti, aplinkai gerinti – galės būti įrengiami sporto aikštynai, bibliotekos, laboratorijos, mokomieji kabinetai, koridoriai, individualaus mokymosi ir poilsio erdvės...

Susitikime pabrėžta, kad programoje gali dalyvauti ne tik gimnazijos, bet ir progimnazijos, pradinės, ir pagrindinės mokyklos. Teigiama, kad mažos mokyklos nebus uždarinėjamos, tačiau atkreipiamas dėmesys į ugdymo proceso kokybę.

Programos koncepcija rengta bendradarbiaujant su švietimo ir vadybos ekspertais. Vyksta derybos su Europos Komisija dėl programos finansavimo. Tikimasi, kad jai įgyvendinti bus skirta iki 210 mln. Eur. Patvirtinimo laukiama liepos mėnesį.

Finansavimas savivaldybėms būtų skiriamas pagal mokinių skaičių. Savivaldybės paraiškas galės pradėti teikti kitų metų sausį, o iki tol turės laiko analizuoti esamą situaciją, išsigryninti poreikį.

Dėl „Ryto“ mokyklos

Dėl valstybės politikos, siekiančios didinti specialiųjų poreikių turinčių vaikų įtrauktį į bendrojo lavinimo mokyklas, kurį laiką nebuvo aišku, ar Ukmergės „Ryto“ specialioji mokykla išliks.

Ministrė vizito metu įsitikino, kad ši mokykla dirba efektyviai ir yra poreikis šios įstaigos paslaugoms. „Ryto“ specialioji mokykla yra regioninė, ją lanko vaikai iš Ukmergės ir aplinkinių rajonų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pozicija dėl tokių mokyklų naikinimo keičiasi, dabar galvojama apie stipraus specialiojo ugdymo centro steigimą ateityje.

„Ryto“ specialioji mokykla nuo 2017 m. vis dar yra be vadovo. Konkursas eiti direktoriaus pareigas vyksta dabar, dokumentus galima teikti iki rugsėjo.

Dėl pasiruošimo

Ukmergė buvo viena iš savivaldybių, kurioje 5–11 klasių mokiniai dėl karantino dar negrįžo į klases. Kalbant apie pasirengimą kitiems mokslo metams, išsiaiškinta, kad mokyklos mokinius priimti pasirengusios. Sprendimas dėl šių mokslo metų užbaigimo, negrąžinant moksleivių į klases, susijęs su tuo, kad Ukmergėje yra vienas didžiausių sergamumo rodiklių Lietuvoje, tad nenorėta rizikuoti.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+7 # Jooo 2021-06-09 13:33
Mokyklos bus naujienos, tik nepasakė kad....verslui. apie kokias kompetencijas kalbama? Kieno?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų