Atkurtai Švč. Trejybės bažnyčiai – 30 metų

Bažnyčia – tai ne tik pastatas...  Gedimino Nemunaičio nuotr. Bažnyčia – tai ne tik pastatas... Gedimino Nemunaičio nuotr.

Vaida PRUŠINSKIENĖ

Šiemet minimas atkurtos Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios parapijos 30-ies metų jubiliejus.

Visų kunigų, kurie šioje parapijoje dirbo, dėka ir begaliniu rūpesčiu tris dešimtmečius bažnyčios pastatas buvo tvarkomas, remontuojamas, gražinamas.

Po tragiškos kunigo klebono Vaclovo Ramanausko žūties 1996 metais parapijoje dirbo klebonas Petras Purlys. Jo rūpesčiu atnaujintas bažnyčios fasadas, sutvarkyta aplinka, pastatyta Švč. Mergelės Marijos skulptūra.

Visų parapijiečių atmintyje liks kunigų Antano Jokūbausko ir Petro Tavoraičio, kaip ypatingai jautrių, mielų, žmonių ir dvasininkų, atminimas.

Nelemtai ligai užklupus kunigą kleboną P. Purlį, jo pareigas perėmė jaunas, energingas kunigas Dainius Lukonaitis. Jo iniciatyva, padedant visai parapijai, buvo išardyta perdanga, dalijusi bažnyčią į du aukštus, įvestas šildymas, sudėtos marmurinės grindys.

Parapijiečiai ir svečiai gali džiaugtis žiemą šildomomis grindimis, jaukia bažnyčios aplinka.

Nuo 2013 metų parapijai vadovauja kunigas Šarūnas Petrauskas. Jo rūpesčiu buvo sutvarkytas bažnyčios bokštas, atkurtos autentiškos išorės spalvos, tvarkomas bažnyčios vidus.

Ypač daug dėmesio ir jėgų klebonas Š. Petrauskas skiria sielovadai, rūpinasi maldos grupelių veikla. Jo vadovavimo parapijai metais parapija šventė 25-ąsias atkūrimo metines, visus metus vyko šventiniai minėjimai, buvo kviečiami solistai, chorai, užtarimo maldų iniciatoriai.

Pirmą kartą vyko visuotiniai parapijos pastoracinės tarybos rinkimai, klebono iniciatyva Miesto švenčių metu parapija dalyvauja šiuose renginiuose.

Kilusi pandemija sujaukė visus planus, užmojus, iniciatyvas, daug liko neįgyvendintų idėjų, atidėta daug darbų ateičiai.

Tačiau yra daug viltingų ženklų – restauruojamos labai vertingos Kryžiaus kelio stotys, kurios gerų ir pasišventusių žmonių dėka išliko nesunaikintos visus 50 okupacijos metų. Veikia daug maldos grupių parapijoje, tokių kaip „Motinos maldoje“, „Marijos legiono“, „Eucharistijos bičiulių“, nemažai naujų narių pritraukia „Alfa kursas“, „Lyderystės klubas“.

Reikalingą neįkainojamą veiklą vykdo AA grupės „Atgimimas“ ir „Ratas“, veikia AN grupė ir šeimų narių, kurių artimieji turi priklausomybių, grupė Al-Anon.

Jau aštuntus metus veikia Dievo Motinos komanda – pasaulinio katalikiškų šeimų judėjimo narė.

30 metų atkurtos parapijos jubiliejų pasitinkame klausydami bažnyčios choro „Magnificat“ giedojimo, vadovaujant nenuilstančiai Reginai Ališauskaitei, dalyvaudami Gyvojo Rožinio grupelėje, melsdamiesi Gvadelupės Dievo Motinai.

Parapijoje labai laukiami žmonės, galintys ir norintys prisidėti prie veiklų, ypatingai kviečiami jaunuoliai, vaikai, trokštantys patarnauti, prisidėti prie bažnyčios gražinimo, prie maldos grupelių. Bažnyčia – tai ne tik pastatas, tai mes visi, gyvieji nariai, nuoširdžiu tikėjimu, malda, gerais darbais, pasiaukojimu prisidedantys prie jos klestėjimo.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų