Draugausim dar su dviem Ukrainos miestais

Ukmergės rajono savivaldybė pasirašys bendradarbiavimo sutartis su dar dviem Ukrainos miestais. Ketinama bendradarbiauti su šioje šalyje esančiomis Krasylivo ir Korostenio miesto savivaldybėmis.

Žadama plėsti bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, turizmo, viešųjų paslaugų, energetikos ir švietimo srityse, stiprinti tarpusavio ryšius, o prireikus, padėti vieni kitiems teikiant piniginę paramą, labdaringą ar humanitarinę pagalbą.

Sutarčių pasirašymui dar turės pritarti Ukmergės rajono savivaldybės taryba.

Nors oficiali draugystė su minėtais miestais ligi šiol nebuvo užmegzta, tokių ketinimų būta, tad prasidėjus karui Ukrainoje, mūsų rajono gyventojai rinko paramą ir siuntė Krasylivo ir Korostenio gyventojams.

Vienintelis ilgametis Ukmergės miestas partneris ligi šiol buvo Podolės Kamenecas. Ukmergiškiai į jį taip pat išgabeno dideles paramos siuntas.

Podolės Kameneco miesto meras praėjusią savaitę nuotolinio susitikimo, kuriame dalyvavo mūsų rajono vadovai, metu padėkojo ukmergiškiams už visokeriopą pagalbą.

„Jūs pirmieji mums paskambinote ir pasisiūlėte padėti, kai brutalus karas, kurio niekada nesitikėjome, atkeliavo į Ukrainos žemę. Ne žodžiais, o darbais jūs mums teikiate visokeriopą pagalbą ir palaikymą. Mes tai labai labai vertiname ir niekada nepamiršime“, – kalbėjo miesto meras Michailo Positko.

Vakarinėje Ukrainos dalyje esantis 100 tūkst. gyventojų turintis Podolės Kamenecas yra vadinamame užnugaryje ir tiesioginių bombardavimų išvengė, tačiau susidūrė su kitais iššūkiais. Šis, vienas iš nedaugelio vakarinės Ukrainos miestų, sulaukė milžiniško karo pabėgėlių srauto iš kitų rusų sugriautų miestų.

„Esame turistinis miestas su gerai išvystyta infrastruktūra – yra daug viešbučių, kempingų, motelių, turistams nuomojamų butų. Pas mus jau suplūdo daugiau nei 30 tūkst. žmonių, kurie, deja, jau nebeturi kur sugrįžti ir, ko gero, čia pasiliks visam laikui. Tai – buvę Mariupolio, Bučos ar kitų labiausiai nuo karinių veiksmų nukentėjusių miestų gyventojai.

Darome viską, kas įmanoma ir neįmanoma. Visi turistams skirti pastatai, visos švietimo įstaigos tapo prieglaudomis pabėgėliams ir mes labai stengiamės užtikrinti būtiniausius jų poreikius: maitinimą, higieną, medicinos paslaugas“, – kalbėjo meras.

Kaip vieną iš dabartinių didžiausių problemų įvardijo šiukšles išvežančio transporto trūkumą. Iki karo miestą aptarnavusių 11-os šiukšliavežių jau per mažai, kai mieste gyventojų padaugėjo trečdaliu. Teiravosi, gal kartais pas mus ruošiamasi atnaujinti šiukšliavežių parką ir nereikalingą transportą galima būtų perleisti.

Ukmergės rajono meras R. Janickas pažadėjo pasidomėti, kaip galėtų šiuo klausimu pagelbėti. Taip pat informavo, kad po šv. Velykų ukmergiškiai į Podolės Kamenecą surinks dar vieną paramos siuntą.

Apie šį nuotolinį susitikimą informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų