P. Cvirkos gatvės pavadinimą nurodyta šalinti

Galbūt ateityje ir Ukmergėje esanti P. Cvirkos gatvė turės kitą pavadinimą. Galbūt ateityje ir Ukmergėje esanti P. Cvirkos gatvė turės kitą pavadinimą.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius pritarė, kad rašytojo Petro Cvirkos gatvės pavadinimas Gargžduose būtų panaikintas, nes šis asmuo buvo aktyvus okupacinės valdžios veikėjas.

Taip pat nurodyta, kad Klaipėdos rajono savivaldybės vietovėse nėra pagrindo keisti Juliaus Janonio, Pirmūnų, Kosmonautų, Pergalės gatvių pavadinimų.

Pasak išvados, J. Janonis turėjo tam tikras kairiąsias pažiūras, tačiau jis buvo poetas, žuvo dar iki sovietinės revoliucijos Rusijoje, o Kosmonautų, Pergalės, Pirmūnų gatvių pavadinimuose nėra jokios nuorodos į ideologiją.

BNS pranešime skelbiama, kad tokias rekomendacijas pateikusios desovietizacijos komisijos pirmininkas Vitas Karčiauskas sakė, jog šie sprendimai aktualūs ne tik toms savivaldybėms, kurios kreipėsi, bet ir toms, kurios to dar nepadarė, bet turi gatvių, paminklų ar kitų objektų, susijusių su išnagrinėtais pavadinimais.

Ukmergėje taip pat yra ir Kosmonautų, ir P. Cvirkos gatvė. Taigi, jei būtų kreiptasi dėl jų, išvados, tikėtina, būtų tokios pačios.

Ukmergėje diskusijos dėl sovietinę santvarką propaguojančių gatvių pavadinimų vyko daugiau kaip prieš metus.

Rajono savivaldybės Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo komisija pernai vasarą buvo nusprendusi rekomenduoti rajono savivaldybės tarybai P. Cvirkos, L. Giros ir S. Nėries gatvių pavadinimus keisti į buvusių miesto burmistrų Vlado Rėklaičio, Boleslovo Dirmanto ir Prano Kuzmos gatvių pavadinimus.

Tačiau surengtuose susitikimuose visų trijų gatvių gyventojai komisijos siūlymui pervardyti gatves burmistrų pavardėmis nepritarė.

P.Cvirkos gatvės gyventojai atsisakė siūlomo Vlado Rėklaičio pavadinimo ir pasiūlė gatvę pervadinti Parko gatve. L. Giros gatvės gyventojai nepanoro Prano Kuzmos pavadinimo, tačiau susirinkimo metu savo varianto nepateikė. S. Nėries gatvės gyventojai paprieštaravo gatvės pavadinimo keitimui apskritai ir sakė lauksią įstatymo, kuris oficialiai įpareigotų jį keisti.

Ukmergėje, P. Cvirkos vardu pavadintoje gatvėje, dėl kurios pavadinimo griežtai pasisakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, šiuo metu pagal parengtą projektą vyksta remonto darbai, tad rajono vadovai buvo nutarę šį klausimą laikinai atidėti, kad projektas neįstrigtų.

Tačiau panašu, kad suremontuota gatvė, kurioje yra ir mūsų redakcija, ateityje turės kitokį pavadinimą.

UŽ inf.  

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

0 # Litvakas 2023-08-08 18:36
P C gatvė santrumpa,+kas tinka taip ir sakai
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # Juokais 2023-08-09 08:26
Jei Ukmergej yra N.Gogolio gatve , kodel negali buti Turgenevo, Cehovo ar Tolstojaus gatves , arba Mirusiu sielu gatves(pagal Gogolio apysaka) gatves?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-2 # tikras lietuvis 2023-08-21 03:54
Mažiau klausykite tų nurodytojų, daugiau vadovaukitės savo protu.
Kas tinka ir dėl Krištopaičio paminklo:
"In dubio pro reo [lot. abejojant – kaltinamojo viršus] – esminis teisės principas, visi neaiškumai ir netikslumai aiškinami kaltininko naudai.
Apkaltinamasis nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis, teismo išvados turi būti pagrįstos įrodymais, neginčijamai patvirtinančiais kaltinamojo kaltę padarius nusikalstamą veiką ir kitas svarbias bylos aplinkybes.
Kodėl nesikreipiama į teismą, kad išsiaiškinus kas ir kaip? Dėl to, kad nėra jokių jo kaltės įrodymų, ką įrodo ir tai, kad prokuratūra atmetė tokias Lietuvos priešų užmačias.
Dabar siekiama visa tai permesti Ukmergės merui ir jei jis pasiduos anų įtaigai, po kiek laiko gali būti apkaltintas veikimu prieš Lietuvą: šita valdžia pasikeis po metų, todėl protinga būtų tuos metus ir išlaukus, o po to bus matyti - ar prie naujos valdžios Lietuvą ir toliau vairuos iš užsienio?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų