Lu­kas ČIŽIŪNAS, Ka­ro­lis VARNAS, Se­na­mies­čio pa­grin­di­nės mo­kyk­los ket­vir­to­kai

Pa­sau­li­nė Že­mės die­na mums pri­me­na, kaip svar­bu sau­go­ti že­mės pla­ne­tą. Jei­gu ji bus šva­ri, tai žmo­nės ir gy­vū­nai bus svei­kes­ni, links­mes­ni. Tą die­ną vyks­ta gam­tai nau­din­gos ak­ci­jos: šva­ri­na­mos upių, eže­rų pa­kran­tės, ke­lia­mi paukš­čiams in­ki­lai, tvar­ko­mi par­kai, miš­kai. Va­sa­rą bus ma­lo­niau vaikš­čio­ti, mau­dy­tis ir vai­kams žais­ti.

Se­na­mies­čio pa­grin­di­nės mo­kyk­los Lai­čių pra­di­nio ug­dy­mo sky­riu­je vy­ko ren­gi­nys Že­mės die­nai. Į jį pa­si­kvie­tė­me ir tė­ve­lius. Dai­na­vo­me, mi­nė­me mįs­les, spė­lio­jo­me paukš­čių gar­sus. La­bai pa­ti­ko dai­nuo­ti dai­ną „Že­mėj Lie­tu­vos“. Nie­kas ne­pa­ži­no ka­ra­liš­ko­jo paukš­čio ku­ku­čio gies­mės, o vie­ver­sio, ge­nio, ba­lan­džio bal­sus kai­me ge­rai pa­žįs­ta.

Pa­bai­go­je sa­kė­me pa­si­ža­dė­ji­mus gam­tai. Auš­ri­nė įspė­jo, kad ne­terš­tu­me van­dens – nu­nuo­dy­si­me žu­vis. Ai­va­ras pra­šė ne­skriaus­ti vabz­džių, paukš­čių bei žvė­re­lių. Ka­mi­lė pri­mi­nė ne­mė­ty­ti bet kur šiukš­lių, o Lu­kas pa­ta­rė jas pa­va­sa­rį ap­si­rink­ti.

No­ri­me, kad žmo­nės tau­py­tų van­de­nį, elek­tros ener­gi­ją, ne­terš­tų ap­lin­kos ir prie na­mų so­din­tų gė­les.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų