Spausdinti šį puslapį

Ukmergė gyventojams sutaupė milijonus

Gedimino Nemunaičio nuotr. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Jei Ukmergės rajono savivaldybė nebūtų vienašališkai nutraukusi sutarties su privačiu operatoriumi UAB „Miesto energija“, ši šilumos ūkio nuomos sutartis būtų pasibaigusi 2016-ųjų pradžioje.

Savivaldybė dėl šiurkščių sutarties pažeidimų sutartį vienašališkai nutraukė prieš penkerius metus. „Ukmergės šilumos“ direktorius Vydas Paknys teigia, kad anuomet priimtas sprendimas gyventojams sutaupė milijonus.

Pasak V. Paknio, dėl mažesnių savivaldybės kontroliuojamos šilumos teikimo įmonės pastovių sąnaudų ir mažesnės pelno dalies per pastaruosius penkerius metus vartotojai Ukmergėje sutaupė apie 1,5 mln. eurų.

Dar po 0,6 mln. eurų per metus gyventojai papildomai sutaupys nuo šių metų, nes bendrovei investavus į biokuro katilinę, sumažėjo šilumos gamybos sąnaudos.

„Per 10 veiklos metų pagal sutarties investicijų grafiką į Ukmergės rajono šilumos ūkį „Miesto energija“ investavo 2,3 mln. eurų. Nepaisant šių investicijų, šilumos ir karšto vandens kaina gyventojams augo ir 2010 metais tapo viena didžiausių Lietuvoje“, – atkreipia dėmesį V. Paknys.

Jo teigimu, per pastaruosius penkerius metus „Ukmergės šiluma“ į naują biokuro katilą ir šilumos trasų atnaujinimą investavo 3,6 mln. eurų. Tai suteikė galimybę nuo šių metų ukmergiškiams šilumos ir karšto vandens kainą sumažinti 17 proc. Tai – didžiausias kainos kritimas per visą įmonės veiklos istoriją ir vienas didžiausių kritimų Lietuvoje.

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Aukščiausiasis teismas konstatavo, kad sutartį UAB „Miesto energija“ pažeidė šiurkščiai ir savivaldybė ją nutraukė teisėtai.

Šiuo metu teismuose nagrinėjama, kokią sumą savivaldybė ir UAB „Ukmergės šiluma“ solidariai turi sumokėti privačiai bendrovei už šilumos ūkio turto pagerinimą, aiškiau tariant – už kokią sumą iš bendrovės naujai sukurtas turtas turi būti įsigytas. „Miesto energija“ taip pat reikalauja padengti jos patirtas sąnaudas dėl anksčiau laiko nutrauktos sutarties. Savivaldybė su reikalavimais nesutinka.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Susiję įrašai (pagal žymę)