Spausdinti šį puslapį

Šilta žiema leidžia sutaupyti

Gedimino Nemunaičio nuotr. UAB „Ukmergės šiluma“ sąskaitos šiemet yra mažesnės. Gedimino Nemunaičio nuotr. UAB „Ukmergės šiluma“ sąskaitos šiemet yra mažesnės.

Į „Ukmergės žinių“ redakciją paskambinęs ukmergiškis svarstė, kad žiemos šiluma šiemet viršija rekordus, o sąskaitos už šilumą, atrodo, – tokios pačios kaip pernai.

Jo manymu, sąskaitos šiais metais tik keliolika eurų mažesnės nei pernykštės, nors žiema – daug šiltesnė.

Tačiau UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriaus Vydo Paknio pateiktais duomenimis, ukmergiškiams išsiųstos sąskaitos už patalpų šildymą – gerokai mažesnės nei ankstesniais metais.

„Įmonės turimi duomenys rodo, kad Ukmergėje centralizuotos šilumos vartotojai už 2019 m. gruodžio mėnesį gavo vidutiniškai 24 proc. mažesnes sąskaitas nei už 2018 m. gruodį, o šių metų  sausio mėnesio sąskaitos yra vidutiniškai 33 proc. mažesnės, nei buvo 2019 m. sausį“, – informavo V. Paknys.

Atkreipia dėmesį, kad atskirų patalpų šildymosi kaštai labai individualūs ir priklauso nuo patalpose palaikomos temperatūros, pastato dydžio, būklės, šildymo sistemų priežiūros lygio ir kitų faktorių.

Todėl sutaupoma labai skirtingai. Pasak direktoriaus, mieste yra nerenovuotų pastatų, kurių gyventojai šį šildymo sezoną moka už šildymą 50 proc. mažiau nei praeitą.

„Dukstynos mikrorajone esančio 50 kvadratinių metrų buto šildymas pernai sausio mėn. vidutiniškai kainavo 43, o šį sausį – 29 eurus – 14 eurų mažiau. O tai – 33 proc. kainos sumažėjimas“, – paaiškino direktorius.

Pasitikrinti daugiabučio namo šilumos suvartojimą atskirais laikotarpiais, palyginti namo suvartotos energijos kiekį su kitais namais tame pačiame gyvenamajame rajone ar savo daugiabutį viso miesto daugiabučių namų kontekste galima UAB „Ukmergės šiluma“ tinklalapyje www.ukmergessiluma.lt.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)