Spausdinti šį puslapį

Abejoja metodikos teisingumu

Į redakciją paskambinusi moteris abejojo UAB „Ukmergės šiluma“ atsiųstų sąskaitų teisingumu.

Pasakojo, jog domisi tuo, kas parašyta sąskaitose.

Sako, kad yra tokia grafa „Už neapskaitytą karštą vandenį“. Supranta, kad tai – nedeklaruotas vanduo. Kaip jis atsiranda? Ar tada, kai gyventojai skaitiklio rodmenis „nuima“ mėnesio viduryje, o ne gale?

Ir kodėl neapskaitytas vanduo yra skaičiuojamas pagal kvadratūrą? Ar tai teisinga?

Sako, kad šiuo klausimu jau skambino į „Ukmergės šilumą“. Jai paaiškino, kad jei vieną mėnesį už neapskaitytą vandenį žmogus permoka, tai kitą mėnesį tuos pinigus atgauna. Bet moteris tikina, jog gilinosi ir taip tikrai nėra – visi pinigai nesugrįžta.

„Nepaskirstytas karšto vandens kiekis – skirtumas tarp vandens karštam vandeniui paruošti kiekio, išmatuoto daugiabučio namo įvade, ir butų karšto vandens skaitiklių rodmenų sumos. Tai vartotojų suvartotas, bet neapmokėtas karšto vandens kiekis. Atitinkamai su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis yra lygus suvartotam, bet nedeklaruotam karštam vandeniui ruošti suvartotam šilumos kiekiui“, – paaiškino UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys.

Pasak jo, šis šilumos energijos kiekis šildymo sezono metu anksčiau buvo pateikiamas apmokėti kartu su šilumos kiekiu šildymui, o ne šildymo sezono metu – su  gyvatuko mokesčiu.

2017 m. rugpjūtį įsigaliojo nauji šilumos paskirstymo  metodai.

Pagal juos šilumos kiekis apskaičiuojamas atskirai nuo šilumos kiekio šildymui ir karšto vandens cirkuliacijai bei pateikiamas apmokėti atskira eilute, paskirstant  kiekį visiems pastato karšto vandens vartotojams proporcingai jų butų naudingiems plotams.

„Šilumos kiekis patalpų šildymui bei karšto vandens ruošimui daugiabučio namo butų savininkams paskirstomas vadovaujantis VKEKK (komisijos) patvirtintomis metodikomis, kurių įmonė UAB „Ukmergės šiluma“ griežtai laikosi“, – pažymėjo V. Paknys.

Tikino, kad jeigu vieną mėnesį vartotojų deklaruotas karšto vandens kiekis buvo mažesnis negu faktiškai pastate suvartotas, susidarys teigiamas su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis, kurį apmokės visi namo vartotojai proporcingai jų butų naudingiesiems plotams.

Deklaravus anksčiau nedeklaruotus karšto vandens kiekius, pastarieji viršys faktišką, todėl susidarys neigiamas su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis. Pagal naudinguosius plotus jis išdalijamas visiems vartotojams, tokiu būdu grąžinant sąžiningai deklaravusiems vartotojams anksčiau už kitų nedeklaruotą karštą vandenį apmokėtas sumas.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)