Spausdinti šį puslapį

Į Ukmergę sukvietė „Guboja“

Į šventę susirinko ukmergiškiai ir miesto svečiai. Į šventę susirinko ukmergiškiai ir miesto svečiai.

Šeštadienį aikštėje prie Ukmergės kultūros centro susirinko kūrybingi žmonės iš visos Lietuvos. Nepaisydami savo negalių jie šoko, dainavo, siūlė savo sukurtus gaminius. Miesto centre beveik visą dieną buvo uždarytas eismas, nes čia vyko neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!“.

Ši pirmą kartą mūsų mieste surengta šventė – specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ renginys.

„Guboja“ jau dešimtmetį kasmet rengdavo respublikinę neįgaliųjų šventę „Tau, Vilniau!“, bet nutarė plėstis – keliauti po visą Lietuvą. Pirmasis renginys šiemet vyko Marijampolėje, o antrasis – Ukmergėje.

Šventė prasidėjo šventomis mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje. Jos aukotos už neįgaliuosius ir jų artimuosius.

Vėliau scenoje susirinkusiuosius pasveikino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, „Gubojos“ vadovė Viktorija Vitaitė.

Renginio atidarymo iškilmės buvo verčiamos į gestų kalbą.

Koncertavo neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, kaimo kapelos, kiti neįgaliųjų muzikos, šokio kolektyvai iš įvairių miestų. Mugėse darbus pardavinėjo neįgalieji liaudies amatų meistrai. Jie prekiavo pačiais įvairiausiais savo rankų darbo suvenyrais.

Organizatorių teigimu, čia dalyvavo per 400 neįgalių ir sveikų meno kūrėjų iš daugelio šalies miestų.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)