Spausdinti šį puslapį

Kai kurios poilsiavietės vandalų neatlaiko

Dalis poilsiaviečių kasmet nukenčia nuo vandalų. Gedimino Nemunaičio nuotr. Dalis poilsiaviečių kasmet nukenčia nuo vandalų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Prasidėjus šiltajam metų sezonui į gamtą pasipila poilsiautojų. Tačiau, deja, ne visi poilsiauja taikiai ir kultūringai.

Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regiono padalinys kasmet sulaukia pranešimų apie nuniokotas jų įrengtas poilsiavietes.

Ukmergės regiono padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas pasakojo, kad iš viso jų miškininkai yra įrengę 60 poilsiaviečių. Jos yra Širvintų, Ukmergės ir Molėtų rajonų miškuose, paežerėse, paupiuose.

Tokiose poilsiavietėse paprastai yra pavėsinė, suolai, stalas, laužavietė, įrengti takai. Vienos jų kuklesnės, kitos labiau išpuoselėtos, didesnės ir solidesnės. Deja, kasmet dalis jų nukenčia nuo vandalų, o praėjusiais metais viena net buvo sudeginta.

V.Šalčiūnas apgailestauja, kad viena iš labiausiai nukenčiančių jų įrengtų poilsiaviečių yra pačiame mieste, netoli buvusio baldų fabriko. Panašu, kad šią miškelyje įrengtą poilsiavietę yra pamėgęs pramogaujantis jaunimėlis.

Prieš savaitę toje vietoje talkininkavę policijos pareigūnai pastebėjo ir įžūlią vagystę – išplėštą ir išgabentą poilsiavietės stalą.

V.Šalčiūnas sako, kad dar daugiau poilsiaviečių padalinyje įrengti šiemet nežadama. Bus tik aptvarkytos ir atnaujintos esančios.

Didesni darbai numatyti kaimyniniame Širvintų rajone, Kernavės miške. Ten planuojama tvarkyti prieš keliolika metų įrengtą taką.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)