Į šventę susirinko poezijos mylėtojai.Kristinos Darulienės nuotr. Į šventę susirinko poezijos mylėtojai.Kristinos Darulienės nuotr.

Ukmergės Vlado šlaito viešoji biblioteka kasmet pavasarį švenčia poezijos šventę. Paskutinį gegužės penktadienį bibliotekos kiemelyje ir šiemet skambėjo rajono literatų eilės.

Šiais metais minime poeto V. Šlaito šimto metų sukaktį, tad poezijos skaitymai pradėti jo eilėraščiu. Šventės dalyvius muzikos garsais pasveikino Ukmergės meno mokyklos auklėtiniai. Iš ekrano atskriejo ir bibliotekos direktorės Rasos Griškevičienės virtualus sveikinimas.

Ukmergės literatų draugijos pirmininkė Rita Gelūnienė padėkojo bibliotekos bendruomenei už galimybę susiburti „vėjo, saulės, žiedų ir žodžio šventėje“, „už namus, kur galima susirinkti“. Taip pat paskaitė keletą savo eilėraščių, poetės žodžiais tariant „trumpų atskalėlių nuo galimų ilgesnių tekstų“.

Šventėje dalyvavo poetai iš skirtingų rajono vietovių. Bibliotekininkė Alma pristatė poetus iš Veprių. Tai – Vincas Lukša – pedagogas, publicistas. Jis už savo poeziją buvo apdovanotas. Ir Antanas Šimatonis, turintis muzikanto, poeto talentą. Jo eilėse atsiskleidžia meilė gamtai ir gėriui. Vyras kuria šmaikščius ir rimtus posmus bendruomenės šventėms. Yra išleidęs legendų knygą bei penkias poezijos knygas.

Bibliotekininkė Genutė atlydėjo Šventupės poetes, vienijamas neformalaus literatūros mėgėjų klubo „Į kitą krantą“. Gimtinės grožį eilėmis apdainavo Stasė Čirbienė, rašytojų sąjungos narė, išleidusi šešias knygas bei kūrybos rinktinę. Savo jaukią ir šiltą poeziją skaitė Janė Giedraitienė, Regina Mulevičienė, Genoefa Povilavičienė ir Valdutė Kunigėlienė, kurianti ne tik eiles, bet ir tapanti paveikslus. Moterų eilėraščiuose atsiskleidžia gyvenimas, juokas ir ašaros, jie ataidi tarsi iš sielos gelmių.

Lyduokių skyriaus bibliotekininkė Janina pristatė šio krašto poetes. Tai – Adelė Jasionytė-Tumienė,  surinkusi Inkilų kaimo istorijas į knygą, ir Albina Grenoveckaitė-Daugilavičienė – vienos knygelės autorė.

Savo eilėraščius skaitė ir Ukmergės poetės. Zuzana Stunžėnienė trumpai pristatė dokumentikos knygą „Atodangos“, sudarytą iš publicistinių straipsnių. Pasak Z. Stunžėnienės, tai klubo „Židinys“ penkiolikos metų ataskaita laikui. Poetės eilėraščiuose – išgyventos „skausmo ir džiaugsmo žiežirbos“, liudijimai apie žmones.

Leonora Jankeliūnienė pasidžiaugė nauju kultūros žurnalo „Eskizai“ numeriu. Poetė paskaitė savo eilėraščius, publikuojamus šiame leidinyje. Kiekvienas jos eilėraštis yra kupinas jausmo, išgyvenimo, metaforiškai kalbantis apie žemę ir žmogų. Genovaitė Šaikovskaja savo eilėse apie gamtą ir metų laikus spinduliuoja vidinę šviesą. Eilėraščius ji dažnai niūniuoja namuose, dabar ruošia knygelę.

Pabaigos žodį tarė Vytautas Česnaitis – kultūros almanacho „Eskizai“ redaktorius.

Renginio dieną bibliotekos kieme veikė ankstesnių Poezijos pavasario nuotraukų paroda.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų