×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/22279
Spausdinti šį puslapį

Birželio 14-ąją prisiminti tremtiniai

 Renginys vyko miesto centre.  Autoriaus nuotr. Renginys vyko miesto centre. Autoriaus nuotr.

Arvydas PĖŠINA

Birželio 14-oji – diena, paženklinta Gedulu ir Viltimi. Gedulu, nes tądien prasidėjo trėmimai, kurių metu iš Lietuvos buvo ištremti tūkstančiai žmonių. Viltimi, kad kada nors pavyks grįžti į tėvynę. Ši diena paminėta ir Ukmergėje.

Po šventų Mišių Švč. Trejybės bažnyčioje 11.59 val., kaip ir visoje Lietuvoje, susirinkusieji nulenkė galvas visuotinėje Tylos minutėje prie kryžiaus Tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti.

Persikėlus prie Kultūros centro, susirinkusiuosius pasitiko Kultūros centro Veprių skyriaus instrumentinio ansamblio „Intermezzo“ (vad. Edvardas Ratautas) atliekamos melodijos.

Lietuvių tautos tremtį ir jos baisumus priminė Ukmergės rajono mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, kalbėjo Seimo narys Juozas Varžgalys, Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

Apie 30 ukmergiškių skaitė iš Ukmergės rajono ištremtų žmonių pavardes. Tarp skaitančiųjų buvo ir du rajono tarybos nariai – Vidmantas Krikštaponis ir Audronė Augustėnienė. 

Buvo perskaitytos 2 749 iš Ukmergės krašto ištremtų žmonių pavardės.

Paveikslėlių galerija

{gallery}22279{/gallery}
Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)