Spausdinti šį puslapį

Trispalvė suplazdėjo ir virš Ukmergės

Originalus sveikinimas Ukmergei.  Vijolės Ivanauskienės nuotr. Originalus sveikinimas Ukmergei. Vijolės Ivanauskienės nuotr.

Ukmergės jėgos aitvarų mėgėjai itin originaliai pasveikino savo miestą su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-ąja.

Artėjant šiai datai, virš Ukmergės piliakalnio suplazdėjo aitvaru į dangų pakelta trispalvė. 

Jėgos aitvarų aistruolis Virgilijus Apanavičius pasakojo, kad šios sporto šakos mėgėjų Ukmergėje  yra nemažai.

„Kovo 11-osios proga norėjosi padaryti ką nors netikėto, originalaus, ko dar nebuvo. Virš senamiesčio plazdanti trispalvė juk labai gražu“, – sako jis.

Tačiau tam reikėjo pasiruošti – miesto hipodrome kurį laiką treniravosi kaip prikabinti vėliavą, kad ji nesusipainiotų ir neužsivyniotų.

Labai svarbu buvo parinkti ir tinkamą metą šiam skrydžiui. Iš pradžių norėjo, kad jis įvyktų kovo 11 dieną, tačiau paskui suprato, kad geriau nelaukti, nes tą dieną pakelti aitvaro gali ir nepavykti –  gal nebus vėjo, gal jis bus per stiprus, o gal lis arba snigs.

Todėl akciją surengė iš anksto, esant tinkamoms oro sąlygoms. Vaizdas, sako, buvo nepakartojamas.

Pasak V. Apanavičiaus, jėgos aitvarų mėgėjams ši žiema buvo itin palanki pramogai, nes buvo gausiai pasnigę.

Jis pats jėgos aitvarą ir vėją žiemos metu dažniausiai „įkinko“ į ledo roges. Čiuožimui pasirinko Lėno ežerą, kur atvyksta ir daugiau bendraminčių.

Ukmergiškiai šios sporto šakos mėgėjai, pasak pašnekovo, šiemet ne kartą rinkosi netoli autostrados esančiame aukščiausiame rajono taške. Verslininkai ten planuoja statyti vėjo elektrines, o pramogautojai toje vietoje gaudo vėją smagiam čiuožimui snieglentėmis arba kalnų slidėmis.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)