Miesto gimnazijos išlydėjo abiturientus

Jono Basanavičiaus gimnazijos šventė vyko mokyklos kieme.  Jono Basanavičiaus gimnazijos nuotr. Jono Basanavičiaus gimnazijos šventė vyko mokyklos kieme. Jono Basanavičiaus gimnazijos nuotr.

Ukmergės Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų abiturientai oficialiai atsisveikino su mokyklos suolu ir atvertė naują gyvenimo lapą. Mokslus baigusiems gimnazistams iškilmingai įteikti brandos atestatai bei apdovanojimai už pasiektus gerus mokymosi rezultatus.

Antano Smetonos gimnaziją šiemet baigė 90, o Jono Basanavičiaus gimnaziją – 80 dieninio mokymosi ir 5 suaugusiųjų grupės abiturientai. Antano Smetonos gimnazijoje į savarankišką gyvenimą palydėta 98-oji, o Jono Basanavičiaus gimnazijoje – 78-oji laida. Abiejų gimnazijų auklėtiniai šiemet pasiekė aukštų rezultatų.

Tęsė tradiciją

Antano Smetonos gimnazija, pratęsdama ilgametę tradiciją, atestatų įteikimo šventę surengė Ukmergės kultūros centre.

„Jūs mokėtės ypatingu gimnazijai ir Lietuvai laikotarpiu. Kartu atšventėme atkurtos Lietuvos 100-metį ir Ukmergės gimnazijos 100-metį. Kartu vykdėme gimnazijos modernizavimą ir naujų technologijų diegimą. Deja, mums teko pasitikti ir koronaviruso pandemiją. Jūs visiems įrodėte, kad esate gabūs, atsakingi ir galite drąsiai kurti Lietuvos ateitį“, – į abiturientus kreipėsi gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna.

Visi 90 gimnazistų šiemet laikė 358 egzaminus. Mokyklos vadovas pasidžiaugė, kad 26 proc. egzaminų išlaikyti aukštesniuoju lygiu – nuo 86 iki 100 balų. Sėkmingiausiai sekėsi laikyti anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą, jo įvertinimų vidurkis – 76 balai ir net pusės jį laikiusių gimnazistų žinios įvertintos aukštesniuoju lygiu.

Antano Smetonos gimnazijos abiturientai surinko net 10 šimtukų.  3 šimtukai gauti iš biologijos, 4 – iš anglų kalbos, po 1 – lietuvių kalbos ir literatūros, informacinių technologijų, matematikos. Daugiausia – 3 šimtukus – gavo Barbora Kriaučiūnaitė, po 2 – Paulius Savickas ir Aistė Kisieliūtė, po 1 – Šarūnė Augustėnaitė, Gabrielė Kuzmaitė ir Julius Chudiajevas.

Šventės metu abiturientus pasveikino rajono mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė ir administracijos direktorius Darius Varnas.

Atvykęs Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas prof. dr. Algirdas Raslanas pasveikino abiturientę Augustiną Kerulytę, planuojančią pasirinkti pedagogikos studijas.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė perdavė kvietimą abiturientei Barborai Kriaučiūnaitei į absolventų, sėkmingiausiai išlaikiusių brandos, profesinio mokymo kvalifikacijos ir tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminus, pagerbimo šventę.

Šventė gimnazijos kieme

Jono Basanavičiaus gimnazija šiųmetę brandos atestatų įteikimo šventę surengė mokyklos kieme.

„Per dvylika mokyklinių metų jūs nuėjote įdomų pažinimo ir brandos kelią: mokėtės skaityti ir suprasti suolo draugą, naujai rinktis draugus, pakeitus mokyklą, sprendėte uždavinius ir minėte draugystės mįslę... Mokykla – tai ne tik vadovėliai, pamokos, kontroliniai, pirmiausia tai – bendravimas, buvimas bendruomenėje, nesenkantis atradimo džiaugsmas. Labai gaila, kad beveik metai laiko iš šio laikotarpio buvo kitokie, kai mokėtės ir bendravote virtualiai. Bet ir šiuos sunkumus įveikėte. Mokykla suteikė jums žinių ir padėjo tapti savarankiškomis, atsakingomis, pilietiškomis asmenybėmis“, – į abiturientus kreipėsi mokyklos vadovybė.

Šventėje pasidžiaugta baigta vidurinio ugdymo programa, įgytu viduriniu išsilavinimu, valstybinių brandos egzaminų rezultatais. Sėkmingiausiai šiais metais laikyti egzaminai: rusų kalbos valstybinio egzamino įvertinimų vidurkis – 83 balai, geografijos valstybinio egzamino – 68 balai, anglų kalbos valstybinio egzamino – 62 balai.

Valstybinių brandos egzaminų 9 darbai įvertinti aukščiausiu – 100 balų – įvertinimu: 3 – lietuvių kalbos, 3 – anglų kalbos, 1 – matematikos, 1 – istorijos, 1 – biologijos.

Dar vienas anglų kalbos darbas įvertintas 97 balais, ir trys biologijos darbai – 96 balais. Aukštesniuoju pasiekimų lygiu – nuo 86 iki 100 balų – įvertinti 27 darbai.

Sėkmingiausiai egzaminus rinkosi ir juos išlaikė Pijus Brazinskas, pasirinkęs 4 valstybinius egzaminus, jis iš viso surinko 400 balų.

4 valstybinius egzaminus rinkosi Adelė Unikauskaitė, ji surinko 354 balus. Urtė Balčiūnaitė surinko 315 balų.

Povilas Užtupys pasirinko laikyti 5 egzaminus ir surinko 387 balus. Jis taip pat yra ir tarptautinės programos „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ bronzos ženklelio ženklininkas.

10 gimnazistų baigė vidurinio ugdymo programą tik 9 ir 10 balų įvertinimais. Vilniaus Gedimino technikos universiteto klasę šiemet baigė 16 abiturientų. Jiems įteikti baigimo pažymėjimai.

Tęsiant bendradarbiavimą su VšĮ „Lyderių karta“, išrinktas geriausiais mokymosi rezultatais baigęs mokinys ir didžiausią pažangą padaręs mokinys. Jais pripažinti Pijus Brazinskas ir Ugnė Graužinytė. Jiems suteiktos partnerių pirmosios stipendijos.

Abiturientams, žengiant į savarankišką gyvenimo etapą, palinkėta drąsiai jį pasitikti, įgyvendinti svajones, kurti savo ir Lietuvos ateitį. Renkantis ateities kelią, klausyti savo širdies balso. Tapti tuo, kuo svajoja, lyderiais bet kuriame darbe ir bet kurioje gyvenimo srityje, būti tikrais savo srities specialistais, tobulėti, nepaliauti mokytis ir domėtis naujovėmis.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų