Ridikėliuose – pesticidų likučiai

Vals­ty­bi­nė mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba (VMVT) in­for­muo­ja apie Uk­mer­gės tur­ga­vie­tė­je par­duo­da­muo­se ri­di­kė­liuo­se ap­tik­tas che­mi­nes me­džia­gas.

 

 

Įstai­gos spe­cia­lis­tai at­rin­kę ri­di­kė­lių mė­gi­nius pes­ti­ci­dų li­ku­čiams nu­sta­ty­ti, ūki­nin­ko A. Kun­ku­lio už­au­gin­to­se dar­žo­vė­se ra­do 1,56 mg/kg di­me­to­a­ta­to ir ome­to­a­ta­to. Tuo tar­pu di­džiau­sias lei­džia­mas kie­kis yra iki 0,02 mg/kg. Šiais pes­ti­ci­dais nai­ki­na­mi ken­kė­jai. Uk­mer­gės VMVT spe­cia­lis­tai apie nu­sta­ty­tus di­de­lius che­mi­nių me­džia­gų kie­kius sku­biai in­for­ma­vo ko­le­gas iš Kė­dai­nių. Pa­tik­ri­ni­mo me­tu ri­di­kė­lių ne­ras­ta.

Kė­dai­niuo­se gy­ve­nan­tis ūki­nin­kas tei­gė, kad už­au­gi­no ir Uk­mer­gės tur­ga­vie­tė­je par­da­vė maž­daug 30 kg šių dar­žo­vių. A. Kun­ku­lis ti­ki­no, kad pes­ti­ci­dų ne­nau­do­jo. Pa­sak jo, nuo­din­gų me­džia­gų li­ku­čiai že­mė­je ga­lė­jo lik­ti nuo pra­ėju­sių me­tų, kai to­je vie­to­je bu­vo au­gin­ti ir purkš­ti va­sa­ri­niai rap­sai.

VMVT spe­cia­lis­tai tę­sia ty­ri­mą. In­for­ma­ci­ja taip pat per­duo­ta Vals­ty­bi­nei au­ga­li­nin­kys­tės tar­ny­bai prie ŽŪM. Jos spe­cia­lis­tai iš­si­aiš­kins, ko­dėl ir kaip ri­di­kė­liuo­se li­ko to­kie di­de­li pes­ti­ci­dų kie­kiai.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Veterinarijos klinika

Vilkmerge restoranas

Ukmerges siluma

Ukmergėje pastebėta meška, ar dėl to bijosite eiti grybauti?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Floros Studija

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Akmenys prabyla

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų