Spausdinti šį puslapį

Šienainio plėvelės nebesurenka

Plėvelė nuo šienainio ritinių nėra komunaliniame atliekų sraute susidarančios pakuočių atliekos. Plėvelė nuo šienainio ritinių nėra komunaliniame atliekų sraute susidarančios pakuočių atliekos.

Į redakciją kreipėsi vienas rajono ūkininkas, šiemet susidūręs su nauja problema.

Pasakojo, kad iki šiol nebūdavo jokių problemų atiduodant atliekų surinkėjams plėvelę nuo šienainio ritinių. Tačiau šiemet iš ūkininko niekas nenori tos plėvelės priimti.

Ir iš tiesų, pakalbinus ankstesniais metais tiesiai iš ūkininkų plėvelę surinkdavusį verslininką, šis patikino, kad tuo daugiau nebeužsiims. Tai daryti nebeapsimoka – plastiko perdirbėjams nebereikia. Problema, tikino, yra globali, susijusi su Kinijoje priimtais sprendimais.

Pasirodo, kai kurių atliekų kiekiai Lietuvoje yra per maži, kad būtų organizuojamas perdirbimas. Dėl šios priežasties, pavyzdžiui, plastikas, daugelį metų buvo eksportuojamos į kitas šalis, tokias kaip Kinija.

Praėjusiais metais Šanchajus pradėjo visų laikų ambicingiausią Kinijos atliekų rūšiavimo ir perdirbimo programą, kurią planuojama diegti ir kituose miestuose.

Taip pat Kinija uždraudė importuoti tam tikras atliekas iš užsienio, kurias anksčiau daugelį metų priimdavo perdirbimui.

Vadovaujantis Atliekų tvarkymo įstatymu, savivaldybės organizuoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemas, būtinas jų teritorijose susidarančioms komunalinėms atliekoms tvarkyti, užtikrina tų sistemų funkcionavimą.

Tačiau Ukmergės rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Aido Dutkaus teigimu, plėvelė nuo šienainio ritinių nėra komunaliniame atliekų sraute susidarančios pakuočių atliekos.

Šienainio ritinių plėvelė, didmaišiai nuo trąšų ar sėklų ir panašios atliekos susidaro ūkininkams vykdant ūkinę ir gamybinę veiklą, todėl tuo turi rūpintis patys.

„Ūkininkai turi kreiptis į pasirinktą vežėją, su juo derinti paslaugos teikimo sąlygas ir sudaryti sutartis dėl gamyboje susidarančių atliekų priėmimo. Atkreiptinas dėmesys, kad atliekos turi būti tinkamai išrūšiuotos ir tinkamai išvalytos“, – informavo A. Dutkus.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)