Spausdinti šį puslapį

Prekiaujantiesiems sodo gėrybėmis primena: registruokite veiklą

Ūkininkai ir sodininkai, auginantys vaisius, uogas ir daržoves, raginami imtis šios veiklos legaliai.  Gedimino Nemunaičio nuotr. Ūkininkai ir sodininkai, auginantys vaisius, uogas ir daržoves, raginami imtis šios veiklos legaliai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus savo pačių užauginta produkcija prekiaujančiųjų skaičius išaugo kone keturis kartus – nuo 326 iki 1 222.

Ūkininkai ir sodininkai, auginantys vaisius, uogas ir daržoves, raginami imtis šios veiklos legaliai.

Prašymus dėl veiklos registracijos VMVT galima pateikti nuotoliniu būdu per Integraliąją maisto ir veterinarijos informacinę sistemą arba kreipiantis į teritorinį departamentą, kurio teritorijoje planuojama veikla.

Registracija užtrunka iki 5 darbo dienų, yra nemokama ir vykdoma be išankstinio patikrinimo.

Ūkininkams ir sodininkams, auginantiems ir patiems parduodantiems daržoves, vaisius ar uogas turgavietėse, paviljonuose ar tiesiai iš ūkio, papildomai kreiptis į VMVT dėl šios veiklos registravimo nereikia, užtenka būti registruotiems kaip augalinio maisto produktų pirminiams gamintojams. Prekybos vietoje prekeiviui svarbu turėti šios registracijos dokumentus, asmens medicininę knygelę ir privalomųjų higienos įgūdžių pažymėjimą.

Ūkyje, kuriame auginami vaisiai, uogos ar daržovės, higienos reikalavimai turi būti įgyvendinami visuose maisto tiekimo grandinės etapuose – nuo produktų auginimo iki jų pardavimo.

Augintojai privalo pasirūpinti ir tinkamai prižiūrėti ūkio teritoriją, laukus, kuriuose auginami pirminiai rinkai tiekiami produktai. Teritorija turi būti švari, tvarkinga, be pašalinių daiktų ir atliekų, o žolė – reguliariai šienaujama.

Svarbu ir tinkamai prižiūrėti bei nuo galimos taršos saugoti vandens šaltinius, kurių vanduo naudojamas laistymui, reguliariai valyti vandens talpyklas ir pan. Derliaus nuėmimo metu svarbu užtikrinti tinkamą naudojamų įrenginių, talpų ir kito inventoriaus priežiūrą ir švarą. Sąlytį su maisto produktais turintys darbuotojai privalo būti pasitikrinę sveikatą ir išklausę privalomąjį higienos įgūdžių kursą.

Savo ūkiuose išauginę ar pagaminę pirminius produktus, juos pristatydami į turgavietes, paviljonus arba parduodantys tiesiai iš ūkio, turi prieš tai tinkamai paženklinti.

Ženklinimo informacija turi būti lengvai matoma ir aiškiai įskaitoma, jei produktai parduodami nefasuoti – pateikta šalia produkto. Jei produktai parduodami sufasuoti, ant kiekvienos pakuotės privaloma nurodyti produkto pavadinimą, kilmės šalį, grynąjį kiekį, pakuotoją ir (arba) siuntėją (pavadinimą, adresą), klasę (privaloma, ženklinant bulves, braškes ir žemuoges, kriaušes, obuolius, saldžiąsias paprikas, pomidorus, salotas, garbanotąsias ir plačialapes trūkažoles, išskyrus salotines trūkažoles) bei veislę ar prekinį tipą (privaloma nurodyti, ženklinant obuolius, salotas ir garbanotąsias bei plačialapes trūkažoles, kriaušes, pomidorus, bulves).

Norint pasikonsultuoti dėl veiklos įregistravimo, kreiptis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba nemokamu numeriu 8 800 40 403.

Kai fiziniai ar juridiniai asmenys, užsiimantys vaisių, uogų ar daržovių auginimu ir tiekimu rinkai, nėra registruoti, manoma, kad veiklą jie vykdo nelegaliai ir tai gali užtraukti administracinę atsakomybę.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)