Ukmergės žemės ūkio naujienos
Ukmergės žinios

Ukmergės žinios

Atliekų tvarkymas yra viena iš sričių, kuri nenustoja veikti epidemijos laikotarpiu. Kasdien šimtai specialistų Vilniaus regione ir visoje Lietuvoje vyksta į darbus tam, kad visi gyventume švarioje ir sveikoje aplinkoje. Pasak VAATC direktoriaus Tomo Vaitkevičiaus, Vilniaus regiono gyventojai gali jaustis ramūs, kad atliekų tvarkymas ir toliau vyks nenutrūkstamai, tačiau yra dalykų, kuriuos turėtume daryti visi, kad užtikrintume savo ir atliekų tvarkymo srityje dirbančių žmonių saugumą.

Vlado Šlaito viešoji biblioteka kartu su kitomis Lietuvos bibliotekomis įsiliejo į „Robotikos mokyklos“ iniciatyvą – 3D spausdintuvais spausdina apsaugos priemones, reikalingas apsaugoti medikus ir kartu padėti gelbėti žmonių gyvybes.

Orinta PLIUSNIENĖ,

Dovilė POVILAITYTĖ-RUZGIENĖ

Ukmergės globos centro socialinės darbuotojos

Inga – dukra, žmona, mama, aktyvi ir kūrybinga moteris, dar jaunystėje žinojusi, kad tikrai norės padėti užaugti vaikui, kuriam tuo metu reikės saugaus uosto.

Ukmergėje dirbantys „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai primena, kaip svarbu laikytis karantino nurodymų, ir pastebi, kad ukmergiškiai stengiasi vis daugiau laiko praleisti namuose.

Ukmergėje dirbanti „Eurovaistinės“ vaistininkė Aušra Deveikienė sako, kad klientų srautas truputėlį sumažėjo.

„Mažiau klientų į vaistinę užsuka nuo praeitos savaitės vidurio, kai pranešta apie ligoninėje pastebėtą koronaviruso židinį. Tie, kurie ateina, įsigyja medikamentų ilgesniam laikui ir stengiasi nebeužsukti“, – sako ji.

Šį patarimą duoda ir patys vaistininkai, jeigu yra galimybė, rekomenduoja įsigyti būtinų preparatų ilgesniam laikui ir likti namuose. Dirbdami vaistininkai dėvi veidą dengiantį skydą, medicininę kaukę, pirštines, laikosi atstumo nuo žmonių. Kiekvieno vaistininko darbo vieta atskirta stikline pertvara.

Ukmergėje dirbantis vaistininkas Modestas Kriukelis sako, kad darbas dabar išsiskiria tuo, jog visi deda kiek galima daugiau pastangų, siekdami užtikrinti klientų ir vaistininkų saugumą – į vaistinę žmonės įleidžiami tik po vieną.

„Dažniausias klausimas, į kurį turime atsakyti – ar turime medicininių kaukių“, – sako M. Kriukelis.

Pataria daugiau dėmesio skirti savo imuninei sistemai. „Mažiau panikos – daugiau vitamino C. Užsidarykite namuose, ypač tie, kuriems nėra būtinybės niekur eiti, vyresnio amžiaus žmonės ir reguliariai vartokite vitaminus. Vitamino C net nepadauginsite, jo perteklius tiesiog pasišalins iš kūno“, – rekomendacijomis dalinasi vaistininkas.

A.Deveikienė pastebi, kad didesnį nerimą jaučia ne garbaus amžiaus klientai, kurie yra rizikos grupėje, bet jaunimas – jie dažniausiai prisipažįsta nerimaujantys. „Mes sakome, kad svarbu išlaikyti sveiką protą, nusiraminti, gerai išsimiegoti ir nestresuoti“, – pozityviai stengiasi mąstyti vaistininkė.

Ragina dažnai plauti rankas, pati sako, kad tai daro jau nuo sausio vidurio, kada viruso protrūkis užfiksuotas Kinijoje. Taip pat rekomenduoja dažniau gerti šiltas arbatas – tai naudinga imuninei sistemai.

Pati sako su vyru dažnai gerianti įvairias arbatas – tiek savo pačios surinktų vaistažolių, tiek įvairių vaistažolių mišinius ar arbatžoles.

Ukmergėje dirba keturios „Eurovaistinės“ – Anykščių g. 6  ir Antakalnio g. 67 (I–V 10–18 val., VI 10–16 val., VII 10–15 val.), Kęstučio al. 4 (I–V 9–17 val., VI–VII nedirba), Žiedo g. 1 (I–VII 10–19 val.).

UŽ inf.

Epidemija ir karantinas – didelis nerimas besilaukiančioms mamoms. O ypač – ukmergiškėms, nes mūsų miesto ligoninėje veikla sustabdyta.

Mūsų laikraščio skaitytojas teiravosi, ar padidėjo mokestis už daugiabučių namų teritorijų tvarkymą.

Pastarųjų savaičių įvykiai įtraukė Ukmergės ligoninę į labai nuožmią kovą su klastingu ir pavojingu koronavirusu.

Ukmergės rajono savivaldybė telkia savanorius, galinčius padėti senjorams, neįgaliesiems, negalintiems pasirūpinti maistu ar vaistais.

Mūsų miestas ir ligoninė šiomis sunkiomis, įtemptomis dienomis sulaukia apsaugos priemonių, kurias dovanoja įmonės, fondai, privatūs asmenys.

Ukmergėje, prie miesto stadiono, Gruodžio 17-osios gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, jau veikia mobilusis punktas, kuriame pacientams imami ėminiai tyrimams dėl koronaviruso COVID-19.

Puslapis 1 iš 658

Veterinarijos klinika

Kasyba

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Kiek, manote, truks ekstremali situacija Lietuvoje ir pasaulyje?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų