Spausdinti šį puslapį

Didins kainas, atleis 600 darbuotojų

Dėl kritusių pašto paslaugų apimčių Lietuvos paštas pernai patyrė 6,4 mln. eurų grynojo nuostolio.

Bendrovė pranešė planuojanti didinti paslaugų tarifus bei atleisti apie 600 darbuotojų.

„Klientams vis dažniau renkantis alternatyvius siuntimo būdus bei mažėjant jų srautui pašto skyriuose, priėmėme sprendimą mažinti darbuotojų skaičių. Suprantame, kad šis sprendimas yra skaudus ir sudėtingas, tačiau privalomas“, – pranešime teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Bendrovė planuoja nuo birželio atleisti apie 600 iš 3,7 tūkst. darbuotojų. Išeitinėms išmokoms numatoma skirti apie 800 tūkst. eurų.

Didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai.

Reaguodama į situaciją ir šiais metais toliau kylančias sąnaudas bendrovė skelbia jau priėmusi sprendimą didinti paslaugų tarifus.

„Paslaugų tarifų kėlimas vyksta keliais etapais: nuo sausio jau įsigaliojo nauji, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) patvirtinti universaliųjų pašto paslaugų tarifai. Artimiausiu metu vėl planuojame teikti pasiūlymą RRT dėl šių įkainių atnaujinimo. O vasarą bus keičiami paslaugų įkainiai verslo klientams: pokytis apims ir verslo bei viešojo sektoriaus laiškų tarifus, „LP express“ paslaugų įkainius“, – teigė A. Sungailienė.

Iki šiol didžiausią bendrovės pajamų dalį sudarydavo pajamos iš tradicinių pašto paslaugų, teikiamų pašto skyriuose ar per laiškininkus. Antrąjį 2021 metų pusmetį šios pajamos susitraukė daugiau nei trečdaliu.

Pašto vadovės teigimu, šį kritimą lėmė pernai liepą panaikinta PVM lengvata siuntoms ne iš ES šalių – antrąjį pusmetį jų srautas krito 64 proc. Tuo metu netradicinės pašto paslaugos per metus augo: siuntos paštomatais – 67 proc., tarptautinio pašto tarpininkavimo paslaugos – 126 proc.

Lietuvos pašto teigimu, pernai 6 mln. eurų padidėjo bendrovės veiklos sąnaudos, iš kurių apie 40 proc. sudarė darbo užmokestis. Tarptautinio pašto vežimo bei atsiskaitymo su užsieniu išlaidos sudarė apie 30 proc. visų sąnaudų.

Lietuvos paštas 2021 metais gavo per 111 mln. eurų pajamų (0,8 proc. mažiau nei 2020 metais) ir patyrė 6,4 mln. eurų grynojo nuostolio.

Parengta pagal BNS

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)