Spausdinti šį puslapį

Magnetinio rezonanso tyrimas: greita ir efektyvi sveikatos patikra

Ieškote netoli esančios gydymo įstaigos, kurioje patikimai ir saugiai galėsite pasitikrinti sveikatą?  Magnetinio rezonanso tyrimas – vienas inovatyviausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. Nors šis metodas pasaulyje pradėtas taikyti vos prieš keliasdešmit metų, Lietuvoje, tuo tarpu, vos prieš dešimtmetį, jis yra vienas efektyviausių būdų greitai nustatyti ligą ir užkirsti kelią jos progresavimui.

Uostamiesčio medikai tvirtina, jog medicinio magnetinio rezonanso tyrimas Klaipėdoje, kaip ir bet kuriame kitame Lietuvos mieste, tai – efektyvus, greitas ir visiškai neskausmingas būdas pasitikrinti sveikatą. Ir visiškai nesvarbu,  ar norite atlikti profilaktinį patikrinimą, ar dėl konkretaus negalavimo norite nustatyti jus kamuojančią ligą, šis metodas užtikrins patikimus rezultatus. 

Magnetinio rezonanso tyrimas taikomas, kai reikia nustatyti galvos, nugaros smegenų, veido, kaklo, sanarių, kraujagyslių, vidaus organų ir kitų kūno dalių pakitimus. Tyrimas yra saugus, nes pacientai nėra veikiami jonizuojančios spinduliuotės. Priklausomai nuo to, kokius organus tirsite, procedūra gali būti atliekama naudojant kontrastines medžiagas ir be jų. Kontrastinių medžiagų vartojimas yra itin aktualus tiriant kraujotaką. Alerginė reakcija į kontrastus yra labai retas reiškinys. Medikai prieš tyrimą pateikia pacientui klausimyną ir tokiu būdu nustato visas galimas grėsmes organizmui.

Medikai išskiria keletą sričių,kuriose MRT naudojimas ypač efektyvus nustatant diagnozes ir padeda laiku užkirsti kelią ligos progresavimui. Kokios tos sritys? Tai:

  • Vaisiaus sveikatos būklės įvertinimas.
  • Gimdos ir jos  priedų tyrimas.
  • Prostatos tyrimas.
  • Krūtų MRT tyrimas.
  • Akiduobių tyrimas.
  • Klausos asimetrijos tyrimas.

           Dažnas pacientus neraminantis ir medikams užduodamas klausimas: kaip pasiruošti magnetinio rezonanso tyrimui? Gydytojai užtikrina, jog įpatingo pasiruošimo  ši procedūra nereikalauja. Gerti ir valgyti galima kaip įprastai, išskyrus atvejus, kai tiriama pilvo sritis. Dar derėtų perspėti apie kūne esančius implantus ir nepamiršti informuoti jeigu laukiatės. Ypač tai aktualu pirmomis 12 nėštumo savaitėmis. Šiuos klausimus išsamiai aptarsite atsakinėjant į jau minėto klausimyno klausimus. Tyrimai magnetinio rezonanso tomografu trunka nuo 15 min. iki 1  val.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)