Spausdinti šį puslapį

NT brokeris – stereotipai ir pridėtinės vertės

Pastaraisiais mėnesiais nekilnojamojo turto srityje jaučiamas itin didelis aktyvumas. Atrodo, labai paprasta šiuo metu parduoti. Tačiau kiekvienas esame savo srities specialistas ir maksimaliam rezultatui pasiekti geriausia šiuo klausimu kreiptis pas NT brokerį.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose tendencingai auga asmeninių brokerių paklausa. Daugelis turime asmeninius dantų ir kitų sričių gydytojus, specialistus, draudėjus, todėl ir asmeninio nekilnojamojo turto klausimus patikime NT brokeriams. Mažesniuose miestuose, ne išimtis ir Ukmergėje, vyrauja gana tvirti stereotipai. Aptarsime dažniausiai pasitaikančius.

Man nereikia brokerio, galiu parduoti pats.

Visi mes iš prigimties esame geri derybininkai ir tikrai galime parduoti patys. Bet kiek nekilnojamojo turto esate pardavę per savo gyvenimą ir kiek parduoda brokeris, kurio tai – pagrindinis darbas? „Capital Ukmergė“ brokerės dirba su patyrusiais specialistais. Orientuojasi, jog ir pirkėjas būtų pajėgus nupirkti parduodamą turtą.

NT brokerė Inga Sadauskienė dalijasi savo patirtimi: „Sodyba skelbimų portaluose buvo pardavinėjama 2 metus ir sulaukė tik 2 apžiūrų. Perėmus pardavimo procesą į savo rankas, sukūriau pardavimo strategiją, profesionaliai pateikiau skelbimus, vykdžiau sodybos reklamą ir organizavau apžiūras savininkei bei pirkėjams palankiu metu. Nors atstovavau sodybos savininkę, kaip ir visais atvejais, padėjau pirkėjams: pagalba NT vertinimo, finansavimo ir kitais jiems aktualiais klausimais. Mano darbo rezultatas –  per vieną mėnesį pavyko pritraukti potencialių pirkėjų dėmesį, suorganizuoti 5 apžiūras ir parduoti sodybą už maksimalią kainą ir abiem pusėms palankiausiomis sąlygomis.

Brokeriai – sukčiai, kurie muša kainas ir ima didelius komisinius.

Tie laikai, kai buvo galima taip paprastai apgauti, jau seniai praeityje. Kiekvienas sertifikuotas brokeris niekada nesiterš savo reputacijos. Sutiksite, kad su bloga reputacija joks specialistas ilgai neišsilaikys savo sferoje. „Capital“ kompanijoje dirba per 360 mokymus baigusių specialistų. Jie nuolat tobulina savo žinias, dalijasi patirtimi su kolegomis, daug investuoja į pačius save. Tinklas išlaiko lyderio poziciją rinkoje.

Klientai dažnai nusistato savo NT kainas pagal asmeninius lūkesčius, kurie neatitinka rinkos situacijos. Brokeris tikrai mato, kiek klientas yra investavęs į objektą, tačiau viskas remiasi rinka. Mūsų specialistės, prieš pasirašant sutartį, visada pateikia rinkos analizę, kurioje pateikiami panašūs parduodami ir jau parduoti objektai. Taip pardavėjas susipažįsta su realia situacija ir kartu su brokeriu gali priimti palankiausią sprendimą.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai pardavėjai, nežinodami situacijos rinkoje, pateikia per žemas savo nekilnojamojo turto kainas. „Klientė gyveno užsienyje ir nežinojo, kokia kaina galėtų įvertinti savo turtą. Ji tikėjosi būstą parduoti už 20 000 eurų. Įvertinus šiandienę situaciją ir atlikus rinkos kainų analizę, informavau, kad parduoti realu už 35 000 eurų. Pritaikius sukurtą pardavimo planą, būstas buvo sėkmingai parduotas ir klientės lūkesčiai buvo pateisinti. Tai dar kartą įrodo, kaip svarbu pasitikėti savo srities profesionalais“, – teigia NT brokerė Silvija Jusevičienė.

Dirbam be sutarties ir po to susitarsim dėl atlygio.

Ar šiais laikais dar kažkas dirba be sutarties? Galbūt tokių ir pasitaiko mūsų mieste, tačiau mums labai svarbus mūsų vardas ir komanda. Prieš prasidedant bendradarbiavimui, visada pasirašoma sutartis. Tai yra visi punktai, kurie abi šalis ne tik įpareigoja, bet ir apsaugo. „Dirbdama su sutartimi aš žinau, jog klientas manimi pasitiki. Aš juk atstovauju jį viename iš svarbiausių gyvenimo etapų. Todėl man labai svarbu abipusis pasitikėjimas. Tikslui pasiekti, atiduodu visą 100 % savęs, nes klientas manimi tiki“, – atvirauja brokerė Kristina Burneikienė.

Taigi, daugelis pasisakymų tėra stereotipai, nes žmonėms trūksta informacijos. Daugelis sutapatina mūsų darbą su tuo, kuris buvo prieš 15–20 metų. Tada visai nebuvo apibrėžta, ką brokeris daro ir kaip teisingai turi daryti. Šiandien mūsų specialybės atstovai išmano savo darbą, dirba pagal planą, pasitelkia kuo daugiau priemonių, jog sandoriai sėkmingai būtų įvykdyti.

Ateityje technologijos dar labiau sutrumpins išankstinės informacijos apie nekilnojamąjį turtą pateikimo klientui procesą. Pavyzdžiui, tikslus objekto nufotografavimas ir šios informacijos pateikimas, šiandien atrodantis visiškai įprastai, kažkada buvo svarbi technologijų paskatinta naujovė, taupanti tiek kliento, tiek brokerio laiką. Dabar aplinkybių paskatintos bekontaktės ar virtualios apžiūros taip pat gali tapti visiškai įprastu dalyku. Tai suteiks patogumo ir tausos laiką. Technologijos pavers brokerių paslaugas kokybiškesnėmis, bet brokerių derybinių įgūdžių, gebėjimo patarti investavimo ar objekto paruošimo klausimais ir profesionalaus atstovavimo klientui nepakeis. Atvirkščiai, brokerio profesija tik augs ir plėtosis. NT pirkimo ir pardavimo procesas – svarbus sprendimas žmogaus gyvenime, kuriam būtinas žmogiškas ryšys, gyvo žmogaus patarimas ir palaikymas. Todėl technologijos ateityje brokerių darbą darys efektyvesnį, tačiau jų pačių nepakeis.

Drąsiai kreipkitės visais su NT susijusiais klausimais į „Capital Ukmergė“ komandą, kuri, pažadam, pateisins visus Jūsų lūkesčius.

Užs. Nr. 300

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)