Spausdinti šį puslapį

Lietūs dar nesitrauks

Šios savaitės liūtys tvindė ne vieną Aukštaitijos rajoną. Apsemtos buvo Vilniaus, Kauno gatvės. Labai gausiai lijo Elektrėnuose, o kaimyniniame Širvintų rajone buvo apsemta net ligoninė. Liūtis čia užliejo gyventojų, įmonių ir net rajono savivaldybės rūsį, plovė kelius.

UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas sakė, kad mūsų mieste didelių nelaimių dėl liūčių išvengta. Tačiau budėjimas, kontrolė vyksta nuolatos.

Liūčių metu avarinės tarnybos net po kelis kartus važiuoja ir tikrina, ar grotelės neužsikimšo lietaus atplukdytais paviršiniais nešmenimis.

Ir nelyjant nuolatos vykdomi paviršinių vandenų šulinių profilaktiniai patikrinimai.

Ukmergės meteorologijos stoties viršininkas Rimantas Benkauskas sakė, kad antradienio vakarą ir naktį Ukmergėje buvo iškritę 27,6 mm kritulių. Vaizdžiai tariant – tai trys kibirai, į kvadratinį metrą išlieti maždaug per 12 valandų.

Toks kiekis, pasak viršininko, anaiptol nėra milžiniškas. Liūčių metu iškrenta ir daugiau nei dvigubai. O Ukmergėje kadais buvo užfiksuotas ir 100 milimetrų rekordas.

Pagal pavojingumo skalę 50 milimetrų kritulių laikoma pavojinga norma, nuo 50 iki 80 – stichine, daugiau kaip 80 – katastrofine.

Deja, meteorologijos tarnybos duomenimis, lietūs iš mūsų šalies nesitrauks ir ateinančiomis dienomis. Tik liepos pabaigoje numatomi sausesni orai.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)