Spausdinti šį puslapį

Apgavikams pervedė didžiulę pinigų sumą

Į sukčių pinkles pateko vienos Ukmergės privačios įmonės buhalterė – ji pervedė stambią pinigų sumą internetiniams vagims.

Ukmergės policijos komisariate ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl nusikaltimo, įvykdyto liepos 5 d.

Ukmergėje įsikūrusios įmonės buhalterė, gavusi vadovo elektroninį pavedimą, atliko apmokėjimą, kurio suma yra 10 620 eurų. Ji pervedė pinigus į sąskaitoje faktūroje nurodyto nežinomo asmens sąskaitą.

Po kurio laiko paaiškėjo, kad buvo įsibrauta į vadovo elektroninį paštą ir išsiųstas fiktyvus laiškas su nurodymu pervesti pinigus.

Kibernetinio sukčiavimo būdas, kai bendrovių darbuotojai gauna neva vadovų siųstus elektroninius laiškus, prašančius pervesti dideles pinigų sumas, Lietuvoje tikrai nėra naujas.

Tokie pranešimai buvo pasipylę dar praėjusiais metais.

Gavus laišką jame nurodomas tikslus vadovo elektroninio pašto adresas, todėl laiškas atrodo kaip tikras. Tačiau panašūs laiškai siunčiami ne iš tikro el. pašto, bet pasinaudojant tam tikra programine įranga, imituojant, kad rašo įmonės direktorius, panaudojant vertimo programas.

Pernai buvo nustatyta, kad taip uždarbiauti mėgina, įtariama, sukčiai iš Nigerijos.

Pasak specialistų, vienas iš greičiausių būdų patikrinti, ar laiškas tikras, – pabandyti į jį atsakyti: atsakymas nukeliauja į tikrąją sukčiaus pašto dėžutę.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)