Spausdinti šį puslapį

Kvie­čia uk­mer­giš­kius pa­si­mankš­tin­ti

 

Žmo­gaus or­ga­niz­me nuo­lat vyks­ta su­dė­tin­gi pro­ce­sai, kei­čian­tys or­ga­nus, au­di­nius bei ląs­te­les, ta­čiau fi­ziš­kai ak­ty­vūs žmo­nės ga­li pri­stab­dy­ti sku­ban­tį lai­ką. Fi­zi­niai pra­ti­mai ge­ri­na ju­de­sių ko­or­di­na­ci­ją (ma­žes­nė griu­vi­mų ir kau­lų lū­žių ri­zi­ka, o tai la­bai ak­tu­a­lu vy­res­niems žmo­nėms), ne­lei­džia pra­dė­ti nyk­ti rau­me­nų ma­sei (penk­tą­jį gy­ve­ni­mo de­šimt­me­tį rau­me­nų ma­sė na­tū­ra­liai ima ma­žė­ti). Fi­ziš­kai pa­si­ren­gę žmo­nės yra iš­tver­min­ges­ni, ne taip greit pa­vargs­ta, o ak­ty­viai už­si­i­man­tys kū­no kul­tū­ra at­ro­do ge­ro­kai jau­nes­ni ir ge­riau jau­čia­si už ne­si­mankš­ti­nan­čius ben­dra­am­žius.

 

 

Fi­ziš­kai ak­ty­vūs žmo­nės ga­li pri­stab­dy­ti sku­ban­tį lai­ką.

Tin­ka­mas fi­zi­nis krū­vis da­ro la­bai di­de­lę įta­ką ge­rai sa­vi­jau­tai, ge­ram mie­gui, ge­rė­ja dar­bin­gu­mas bei imu­ni­te­tas. Pa­kan­ka­mas fi­zi­nis ak­ty­vu­mas stip­ri­na ir tre­ni­ruo­ja vi­sas or­ga­niz­mo sis­te­mas. Dėl ju­dė­ji­mo sto­kos žmo­gus daž­niau su­ser­ga lė­ti­nė­mis li­go­mis (ate­rosk­le­ro­ze, ar­te­ri­ne hi­per­ten­zi­ja, os­te­o­ar­tro­ze), ma­žė­ja jo dar­bin­gu­mas, gy­vy­bin­gu­mas.

Tin­ka­mas fi­zi­nis ak­ty­vu­mas re­gu­liuo­ja virš­ki­ni­mą, pa­de­da iš­veng­ti nu­tu­ki­mo, tei­gia­mai vei­kia ner­vų sis­te­mą, pa­de­da įveik­ti stre­sus, emo­ci­nį nuo­var­gį bei dep­re­si­ją.

Ry­ti­nės mankš­tos ir mau­dy­nės vyks­ta kiek­vie­ną dar­bo die­ną 6 val. ry­te, o sa­vait­ga­liais 7 val. prie Pės­čių­jų til­to. Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės vi­suo­me­nės svei­ka­tos biu­ras kvie­čia uk­mer­giš­kius pri­si­jung­ti. Tei­rau­tis tel. 863017279.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)