Prašo sumažinti savivaldybės taikomą žemės mokesčio tarifą

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Ukmergės rajono savivaldybėje buvo susirinkę rajono žemdirbių asociacijos atstovai.

Susitikę su meru Dariumi Varnu, vicemeru Eugenijumi Kuodeliu, administracijos direktore Inga Pračkaile, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėju Salvijumi Stimburiu bei Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičiene, jie išsakė savo nuomonę ir nepasitenkinimą dėl padidėjusio mokesčio už žemę.

Žemės mokesčio suma paskaičiuojama, atsižvelgiant į savivaldybės taikomus žemės mokesčio tarifus, lengvatas bei pasikeitusią rinkos vertę (nuo šių metų, po VĮ Registrų centro masinio vertinimo, įsigaliojo naujos žemės sklypų vidutinės rinkos vertės).

Ukmergės rajono savivaldybėje šiais metais žemės ūkio, miškų ūkio, konservacinės, vandens ūkio paskirties žemės sklypams buvo taikomas 1,5 proc. tarifas, patvirtintas 2022 m. lapkričio 24 d. priimtu rajono tarybos sprendimu. Minėtas tarifas nesikeičia jau daugelį metų.

Ukmergės žemdirbiams drastišką žemės mokesčio padidėjimą lėmė tai, kad per laikotarpį nuo 2018 iki 2023 m. pakilo žemės sklypų kainos. Per 5-erius metus žemės sklypų mokestinė vertė šalyje vidutiniškai padidėjo 43 proc., o Ukmergės rajone šis pokytis yra didesnis nei vidutiniškai visoje šalyje. Jei nesikeis teisės aktai, šios VĮ Registrų centro paskaičiuotos vertės žemės mokesčiams apskaičiuoti bus taikomos 2023–2027 metams.

„Mes neprašome atleisti mūsų nuo mokesčių, tai yra kiekvieno ūkininko prievolė. Mes sutinkame juos mokėti, tačiau prašome savivaldybės sumažinti nuo 1,5 iki nors 1 proc. taikomą žemės mokesčio tarifą. Aplinkiniuose rajonuose jis yra gerokai mažesnis“, – kalbėjo 88 narius vienijančios Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos vadovas Algirdas Valaiša.

„Ką dideliam ūkiui reiškia 1–2 tūkst. eurų, kurie bus „sutaupyti“ sumažinus šį tarifą? Jei jį sumažinsime, sumažės ir į rajono biudžetą surenkamos žemės mokesčio lėšos, kurios skiriamos gerinti žemės ūkio veiklos sąlygas – melioracijai, kaimo kelių remontui ir priežiūrai“, – teigė meras Darius Varnas.

Jis pabrėžė, kad dėl žemės mokesčio tarifo dydžio – palikti esamą ar mažinti – sprendimą gali priimti tik rajono taryba. Ir tas sprendimas įsigaliotų tik nuo 2024 metų. Tiems rajono žemdirbiams, kuriems išaugęs žemės mokestis tapo nepakeliamas ir pagalbos reikia jau dabar, D. Varnas pasiūlė kreiptis asmeniškai į savivaldybę, pateikiant pagrįstą prašymą. Meras pažadėjo dar kartą susitikti su žemdirbiais kitų metų pradžioje ir aptarti minėto tarifo keitimo galimybes.

Prašome savivaldybės sumažinti nuo 1,5 iki nors 1 proc. taikomą žemės mokesčio tarifą“, – ūkininkų prašymą išdėstė Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos vadovas Algirdas Valaiša.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų