Pokalbis su režisiere Natalija Kovarskiene, „Katino Murklio“ teatro įkūrėja, ilgamete teatro mokytoja, filmuotas 2014 metais birželį, jai dirbant Ukmergės kultūros centre tuometinėje „Katino Murklio“ teatro studijoje ir su ugdytiniais besiruošiant dalyvauti Dainų šventėje.

Lėlių teatrui Ukmergėje skaičiuojant dvidešimtuosius metus, 2007–2008 metais, jo įkūrėjos Natalijos Kovarskienės kadaise išsakyta mintis suburti lėlių teatre ir suaugusiųjų grupę, realizavosi. „Katino Murklio“ teatre pradėjo vaidinti suaugusieji, veikė ir vaikų grupės.

Festivalis „Debesų avytė“, skirtas lėlių teatro žanrui pristatyti ir populiarinti, pradėtas 1992- aisiais ir po pertraukos buvo rengiamas kas dvejus metus iki 2007-ųjų. Tačiau ne visų festivalių informacija liko spaudoje. Apžvelkime tai, kas liko.

Lėlių teatras Ukmergėje turi ilgametes tradicijas. 1997-aisiais Kultūros rūmuose pradėjusi dirbti režisierė Natalija Velikarodnych (dabar Kovarskienė) subūrė sėkmingai veikusį vaikų lėlių teatrą. Ilgainiui teatras išaugo – jame veikė jaunimo ir suaugusiųjų grupės.

 „Kambario“ teatras, debiutavęs 1997-aisiai ir paskutinį spektaklį pristatęs 2015-aisiais, Ukmergei padovanojo kamerinio teatro erdvę, dvylika spektaklių, festivalį. Už viso to – Juliaus Zarecko povyza, o tiksliau, meninio pasaulio matymas ir pajautimas. Kalbamės su juo apie teatro įkūrimą, spektaklius.

Ukmergės kultūros centro pastate atskiras įėjimas veda į „Kambario“ teatrą. Kadaise teatro svajotojai susibūrė į kolektyvą, pasivadinusį „Kambario“ teatras. Šis kolektyvas sukūrė ne vieną spektaklį, išsiskyrusį savita teatrine kalba bei estetika. O pačių rankomis įkurta erdvė ir šiandien gyva. 

Kiekvienas daiktas scenoje – dekoracija, kostiumas, kaukė, rekvizitas – turi savo istoriją. Ukmergės kultūros centro scenografė Silvija Puodžiūnaitė papasakojo, kaip gamino Vilkmergių kaukes misterijai „Vilkošvaistės“, kurios premjera vyko 2023 metų vasario 16-ąją. 

Silvija Puodžiūnaitė yra Ukmergės kultūros centro scenografė. Įgijusi scenografės specialybę ir patirties skirtinguose teatruose ji prieš penkerius metus grįžo gyventi ir dirbti Ukmergėje. Dabar jos darbai puošia įvairias šventes bei teatrų kolektyvų pastatymus.

Mėgėjų teatro aktorė Karolina Kornejeva, iki šiol vaidinanti spektakliuose, dalijasi prisiminimais apie savo pirmuosius žingsnius scenoje – jie žengti teatre „63 kėdės“, režisieriui Vytautui Česnaičiui statant Kęstučio Česnaičio „Mirtininką“. Repeticijos, teatro aplinka, atmosfera, įvairiausi daiktai studijoje, pokalbiai tarp repeticijų – visa tai užbūrė meile teatrui visam gyvenimui.

Spektaklis „Vilkmergės ragana“ pagal Kęstučio Česnaičio to paties pavadinimo pjesę teatro „63“ kėdės scenoje buvo statomas du kartus. Pirmą kartą jį režisavo Vytautas Česnaitis ir spektaklis tapo tryliktuoju teatro pastatymu. Po septynerių metų režisūros ėmėsi pats pjesės autorius Kęstutis Česnaitis. Savo prisiminimais dalijasi šio pastatymo pagrindinio vaidmens – Agotos Jurėnaitės, už meilę nuteistos mirtimi – aktorė Gertrūda Krikštaponienė.

Puslapis 1 iš 3

Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų