Ukmergės žemės ūkio naujienos

Žemės ūkis (147)

Ukmergės žemdirbiai kelis kartus per dieną žvalgosi į meteorologinių prognozių interneto svetaines, tikėdamiesi lietaus. Deja, rimtesni lietūs mūsų krašto vis nepasiekia – tik kartą per mėnesį kiek „pakrapijo“. Dabartinę situaciją rajono javų augintojai vadina tiesiog bloga.

Sinoptikų duomenimis, gegužę mūsų rajone iškrito tik bemaž penktadalis šiam laikotarpiui įprasto kritulių kiekio. Užsitęsus sausiems orams ūkininkai, daržininkai, sodininkai skundžiasi dėl nykstančių augalų.

Žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus žemdirbiai gali deklaruoti nuo šio pirmadienio, balandžio 17 d., iki birželio 20 d.

Ūkininkai, neapsikentę vis mažinamų pieno supirkimo kainų, praėjusią savaitę pakilo į streiką.

Javapjūtė šiemet vėluoja beveik 10 dienų, o dėl drėgmės javų nuėmimas tampa labai komplikuotas. Žemdirbiai su viltimi žvalgosi į dangų ir laukia giedros.

Nuo šiol Lietuvos ūkininkai atsakymų dėl paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos  (KPP) priemones gavimo galės sulaukti greičiau, tačiau tam reikalingos ir pačių ūkininkų pastangos, pabrėžia Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).

Pamaryje, Drevernos kaime, Petras Vasiliauskas sėklines bulves augina jau daugiau nei 20 m. Šeimos puoselėjamas verslas prieš porą metų pateko į sudėtingą situaciją: užklupus pandemijai, nemažą dalį užaugintos produkcijos teko paprasčiausiai utilizuoti. Ūkio atstovė džiaugiasi, kad sunkiais laikais buvo sulaukta Europos Sąjungos paramos, kuri padėjo įveikti iššūkius.

Puslapis 1 iš 9

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų