Ukmergės žemės ūkio naujienos

Žemės ūkis (113)

Šešuolių seniūnija kartu su Liaušių kaimo bendruomene visus pakvietė į tradicinį renginį „Gražiausia rudens vaga 2021“.

Nuo rugsėjo 20 d. pradedama mokėti 2021 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Beveik 17 tūkst. pieno gamintojų bus išmokėta 12,3 mln. Eur.

Kasmet vis daugiau žmonių iškeičia miesto šurmulį į gyvenimą gamtos apsuptyje. Sodybos-žirgyno „Virš ąžuolų“ įkūrėjas Ignas Leliuga ilgą laiką žavėjosi Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu, tad pasitaikius progai įsigijo sodybą šalia Platelių ežero, nutarė čia apsigyventi bei kurti ir plėsti nuosavą verslą. I. Leliuga džiaugiasi, jog tai padaryti padėjo Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) parama, suteikusi galimybę įgyvendinti išsvajoto verslo viziją.

Ukmergės rajone tvariai ūkininkaujantis Valentinas Genys žemės nearia jau daugiau kaip 20 metų, ūkininkauja ekologiškai, taiko 9-erių metų ciklo sėjomainą, nenaudoja mineralinių trąšų.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pradeda pareiškėjų deklaruotų laukų patikras.

Laukdamas susitikimo su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, vieno didžiausių ir seniausių Ukmergės rajone ekologinio ūkio savininkas 62-ejų Valentinas Genys atviravo, jog yra priėmęs visus pastarųjų dešimtmečių žemės ūkio ministrus, išskyrus metus dirbusį dabartinio ministro pirmtaką: „Visi atvykdavo su komandomis, lydimi rajono vadovų. Ministras K. Navickas lankysis vienas – tai nauja, neįprasta ir sveikintina.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP) iki liepos 30 dienos galima teikti paraiškas pasinaudoti Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto parama jauniesiems ūkininkams įsikurti. Ja ankstesniais metais pasinaudoję ūkininkai pažymi, kad būtent ši parama lėmė tvirtą pagrindą ūkio plėtrai, modernizavimui ir žemės ūkio veiklų gyvybingumui regionuose.

Galimi paramos gavėjai

Pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ remiama žemės ūkio produktų gamyba, taip pat prekinių žemės ūkio produktų, pagamintų (išaugintų) jaunojo ūkininko valdoje, apdorojimas, perdirbimas bei tiekimas rinkai. Taip siekiama visuose regionuose didinti visų žemės ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą, skatinti inovacines ūkių technologijas.

Paraiškas galima teikti iki liepos 30 d. Šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 14 892 726 Eur.

Kriterijai siekiantiesiems paramos

Dėl paramos kviečiami kreiptis ne vyresni nei 40-ies metų (paraiškos teikimo metu dar nėra suėję 41-i metai) ūkininkai, įregistravę žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu bei pirmą kartą besisteigiantys žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojai. Jaunasis ūkininkas turi būti įgijęs (arba iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įsipareigoja įgyti) bent vieną iš šių profesinių įgūdžių bei kompetencijų: profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą arba žemės ūkio srities profesinę kvalifikaciją, aukštąjį žemės ūkio ir (arba) veterinarijos srities išsilavinimą, būti išklausęs jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

Paramos siekiančių ūkininkų valdos ekonominio dydžio potencialas (planuojamas VED) turi būti ne mažesnis kaip 8 000 Eur ir ne didesnis kaip 70 000 Eur per metus, o, pakoregavus įgyvendinimo taisykles, nustatytas atskiras reikalavimas pienininkyste užsiimantiems jauniesiems ūkininkams – jų planuojamas pieninių veislių melžiamų karvių vidutinis metinis skaičius turi būti ne mažesnis kaip 10.

Ūkiai – ne senesni nei 2-ejų metų

Pareiškėjo ūkis ir valda paramos paraiškos pateikimo metu turi būti įregistruoti ne anksčiau kaip prieš 2-ejus metus. Kaip ir ankstesniais paraiškų priėmimo etapais, paramos suma vienam jos gavėjui siekia 40 000 Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Dokumentai priimami Nacionalinės mokėjimo agentūros Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Paraiškas bus galima teikti ir naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema (ŽŪMIS) adresu www.zumis.lt.

Lengviau, greičiau, perspektyviau

Pasak Klaipėdos rajone ūkininkaujančio Remigijaus Preibio, parama pagal veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ leido žengti tvirtus žingsnius siekiant įgyvendinti savo svajonę.

„Nuo vaikystės žinojau, kad būsiu ūkininkas. Reikia pripažinti, kad savo jėgomis įkurti progresyvų ūkį – itin sudėtinga. Tad labai džiaugiuosi, kad mums, jauniesiems ūkininkams, parama leidžia optimistiškai žvelgti į priekį, modernizuoti ūkius, tapti konkurencingais. Praėjusiais metais gauta parama sėkmingai įsisavinta – atnaujinome šienavimo įrangą. Dabar pašarus gyvuliams jau galime pasiruošti patys. Drąsiai galiu teigti, kad paramos priemonės pradedantiems ūkininkauti leidžia lengviau, greičiau, perspektyviau vykdyti žemės ūkio veiklą“, – pasakojo R. Preibys. Jis šiuo metu augina apie 100 avių, 20 galvijų bei turi 35 ha dirbamos žemės.

Stipri paspirtis

R.Preibiui antrino Tauragės rajone šiuo metu apie 200 galvijų auginantis ir 150 ha dirbamos žemės turintis Robertas Plauška.

„Ūkininkauju jau 10 metų. Pradėjau nuo kelių veršelių. Atkakliai dirbau, ieškojau būdų, kaip tapti stipriu ūkininku. Paieškos davė rezultatų. 2013-aisiais teikiau paraišką ir gavau paramą pagal veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Už gautas lėšas įsigijau savo pirmąjį traktorių. Tai buvo stipri paspirtis. Džiaugiuosi, kad pasekiau tėvų pėdomis ir ryžausi užsiimti žemės ūkio veikla“, – dėstė R. Plauška.

Pašnekovas pasinaudojo ir kitomis KPP paramos priemonėmis. Tai leido jaunam vyrui modernizuoti ūkį: jis įsigijo galingesnį traktorių, naują pašarų ruošimo, žemės dirbimo techniką. „Jei ne parama, būtų žymiai sudėtingiau. Norėčiau paraginti jaunus žmones, kurie nori sėkmingai ūkininkauti, pasinaudoti galimybe ir teikti paraiškas“, – akcentuoja ūkininkas.

Užs. Nr. 445

 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.

Puslapis 1 iš 7

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų