Javapjūtė – rekordiškai ankstyva

Gedimino Nemunaičio nuotr. Nokstantys javai.

Nuo birželio pabaigos Ukmergės rajono laukuose jau ūžia kombainai – prasidėjo rekordiškai ankstyvi javapjūtės darbai.

Pirmasis kuliamas derlius – žieminiai miežiai.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlio elevatoriaus vadovo pavaduotojas Valdas Marcinkus pasakojo, kad pirmosios jų tonos į aruodus subyrėjo birželio 28 dieną, o tai yra anksčiau nei ankstesniais metais. Pavyzdžiui, pernai javapjūtė prasidėjo liepos pradžioje.

„Per savo darbo patirtį tokios ankstyvos javapjūtės neprisimenu“, – sakė V. Marcinkus.

Žieminius miežius sandėlis Ukmergėje superka tik trečius metus. Ši kultūra, nors ir derlinga, anksčiau nebuvo populiari, tačiau, skatinant sėjomainines kultūras, dabar žemdirbiai ją renkasi vis dažniau.

Didžioji dalis žieminių miežių bus išgabenta į pagrindinę bendrovės saugyklą Jonavoje. Ukmergėje numatyta vietos tik apie 1 000-iui tonų.

Maždaug po dešimties dienų rajono laukuose turėtų prasidėti žieminių rapsų kūlimo darbai. Bent jau taip prognozuoja ūkininkai, jei tik planų nesutrukdys lietūs. Tolesnės kuliamos kultūros – kviečiai, kvietrugiai, vasariniai miežiai.

Pasak V. Marcinkaus, AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlis javapjūtės sezonui planuoja įdarbinti apie 10 darbuotojų. Sandėlis yra mieste, tad jokios patalpų plėtros jis neprognozuoja. Vis dėlto kitam sezonui tikimasi pastatyti naują stoginę ir metalinę vadinamą kompensacinę talpą grūdams laikyti.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *