Prasidėjo javapjūtės darbai

Prasidėjo javapjūtės darbai /

Javapjūtės darbai Ukmergės rajone jau prasidėjo.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlio vedėjas Valdas Marcinkus pasakojo, kad pirmosios šiųmečio derliaus tonos į aruodus subyrėjo liepos 10 dieną. Įžanga į sandėlio darbymetį – 9 tonos pirmojo šiųmečio javų derliaus – žieminių miežių.

Praėjusiais metais pirmosios miežių tonos į aruodus subyrėjo liepos 18-ają. Ši javapjūtės sezoną pradedanti kultūra mūsų sandėliuose superkama dar tik trečią sezoną.

Pastebima, kad tarp šalies ūkininkų ji populiarėja, nes labai tinkama sėjomainai dėl ankstyvo kūlimo – kadangi anksti nuimami, po jų patogu sėti, pavyzdžiui, rapsus. Per pirmas dvi dienas į sandėlį buvo atvežta per 100 tonų šių javų.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlio vedėjas V. Marcinkus sako, kad apie būsimą derlių mūsų rajono ūkininkai kalba panašiai: sako, kad derlius yra menkesnis nei pernai. Deja, ir supirkimo kaina mažesnė – supirkėjai mokės 166 Eur už toną.

Užpernai tona šių javų kainavo 160 Eur, o pernai dėl karo Ukrainoje buvo pakilusi iki 260 Eur.

Sandėlio vedėjas spėja, kad kitos kultūros – žieminių rapsų – derliaus nuėmimas prasidės rugpjūčio pradžioje.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlis per sezoną planuoja priimti 13–16 tūkst. tonų grūdų. Didžiausią jų dalį sudarys kviečiai, toliau rikiuosis rapsai, kvietrugiai, miežiai.

Rugių, iš kurių kepama tradicinė ruginė duona, sandėlis nesuperka, nes ūkininkai jų augina labai mažai dėl menkos supirkimo kainos. Šį kultūra sandėliuojama pagrindiniuose bendrovės sandėliuose Jonavoje. 

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *