Duonos dieną – šventė ir nuolaidos

Uk­mer­gės ra­jo­no var­to­to­jų ko­o­pe­ra­ty­vo įmo­nė „Uk­mer­gės duo­na“ tu­ri gra­žią tra­di­ci­ją kas­met pa­mi­nė­ti  Šv. Ago­tos – Duo­nos die­ną. Tą­dien gra­ži šven­tė su­ren­gia­ma įmo­nės par­duo­tu­vė­je, o pir­kė­jams pro­duk­ci­ja par­duo­da­ma su ypa­tin­ga nuo­lai­da.

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Duo­ną par­duo­tu­vė­je pa­šven­ti­no R. La­niaus­kas.


Šie­met į tre­čia­die­nį vy­ku­sią šven­tę su­si­rin­kę žmo­nės par­duo­tu­vė­je vos su­til­po. Su­si­rin­ku­siuo­sius pa­svei­ki­no UAB „Uk­mer­gės duo­na“ di­rek­to­rė Vi­tu­tė Šer­mukš­ny­tė. Ji pa­pa­sa­ko­jo apie šven­tės pras­mę ir tra­di­ci­jas.

Lop­še­lio-dar­že­lio „Sau­lu­tė“ auk­lė­ti­niai dai­na­vo, mi­nė mįs­les, sa­kė pa­tar­les apie duo­ną. Čia pat bu­vo eks­po­nuo­ja­ma vai­ku­čių pie­ši­nių pa­ro­da.

Par­duo­tu­vę, o vė­liau ir ke­pyk­los ce­chus pa­šven­ti­no ku­ni­gas Ri­mas La­niaus­kas. Vi­si bu­vo pa­vai­šin­ti šven­tin­tos duo­nos ke­pa­lė­liais.

UŽ inf.

***

Duo­na žmo­gaus mi­ty­bo­je už­ima la­bai svar­bią vie­tą – tai vie­nas svar­biau­sių mais­to pro­duk­tų. Žmo­gus kas­dien vi­du­ti­niš­kai su­val­go 150–500 g, o kar­tais, kai fi­zi­nis ak­ty­vu­mas bū­na di­des­nis, – net 600–700 g duo­nos.

***

Duo­na kar­tu su ki­tais grū­di­niais pro­duk­tais ir vai­siais bei dar­žo­vė­mis su­da­ro mais­to pa­si­rin­ki­mo pi­ra­mi­dės pa­grin­dą, tai reiš­kia, kad šiuos pro­duk­tus re­ko­men­duo­ja­ma val­gy­ti ke­lis kar­tus per die­ną.

***

Duo­na – ver­tin­gas vi­ta­mi­nų ir mi­ne­ra­li­nių me­džia­gų šal­ti­nis. Dau­giau­sia yra B gru­pės vi­ta­mi­nų. Iš mak­ro­e­le­men­tų jo­je ne­ma­žai ka­lio, nat­rio, chlo­ro, fos­fo­ro.

***

Spe­cia­lis­tai pa­ta­ria: pir­me­ny­bę tei­ki­te vi­sų grū­do da­lių duo­nai, duo­nai iš ru­pių mil­tų ar duo­nai su grū­dais.

Re­ko­men­duo­ja­ma duo­ną lai­ky­ti me­di­nė­je duo­ni­nė­je ar her­me­tiš­kai už­da­ro­ma­me in­de šal­dy­tu­ve.

***

Ge­rai iš­kep­ta ir tin­ka­mai at­šal­dy­ta duo­na, įpa­kuo­ta į po­li­me­ri­nės me­džia­gos pa­kuo­tę, ga­li iš­si­lai­ky­ti apie 10 pa­rų, tuo tar­pu pjaus­ty­ta – iki 6 pa­rų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų