Paminėta Gedulo ir vilties diena

 

Ar­vy­do Pė­ši­nos nuotr. Prie Švč. Tre­jy­bės baž­ny­čios pa­mi­nė­ta Ge­du­lo ir vil­ties die­na.


 

Bir­že­lio 14-oji die­na pa­žen­klin­ta ge­du­lo ir vil­ties žen­klais. Šią die­ną pri­si­me­na­me tuos, ku­rių li­ki­mai bu­vo lau­žo­mi trem­ty­je – GULAG‘o la­ge­riuo­se, ka­lė­ji­muo­se. Kiek­vie­ną ša­lies šei­mą pa­lie­tu­si die­na pa­mi­nė­ta ren­gi­niu prie Švč. Tre­jy­bės baž­ny­čios, fil­mu ir šv. Mi­šio­mis.

Mi­nė­ji­mą prie baž­ny­čios pra­dė­jo kul­tū­ros cen­tro miš­rus cho­ras „Trem­ti­nys“ (vad. Ju­lė Juo­die­nė). Uk­mer­gės ra­jo­no me­ras Vy­das Pa­knys, pri­mi­nęs, kad ne kar­tą įro­dė­me pa­sau­liui sa­vo stip­ry­bę ir ryž­tą, pa­lin­kė­jo ir to­liau kur­ti gra­žią ir gar­bin­gą lais­vų Lie­tu­vos pi­lie­čių is­to­ri­ją.

Lie­tu­vos po­li­ti­nių ka­li­nių ir trem­ti­nių są­jun­gos na­rė Bi­ru­tė Ži­lė­nie­nė pri­si­mi­nė tau­tos ti­kė­ji­mą ir vil­tį, svar­biau­sias žmo­giš­kas ver­ty­bes bei trem­ti­nių ir po­li­ti­nių ka­li­nių in­dė­lį, at­ku­riant ne­pri­klau­so­my­bę. Taip pat ji pri­si­mi­nė trem­ti­nius uk­mer­giš­kius, pri­si­dė­ju­sius prie ša­lies Lais­vės at­kū­ri­mo, ir vi­sus, ku­rių šir­dy­se de­ga Tė­vy­nės Lais­vės ir Ne­pri­klau­so­my­bės dva­sia.

Prie kry­žiaus po­li­ti­nių ka­li­nių ir trem­ti­nių at­mi­ni­mui pa­dė­jus gė­les ir žva­ke­les, su­si­rin­ku­sie­ji Švč. Tre­jy­bės baž­ny­čio­je žiū­rė­jo re­ži­sie­rės Gied­rės Bei­no­riū­tės fil­mą „Gy­ve­no se­ne­lis ir bo­bu­tė“. Pa­si­bai­gus fil­mui bu­vo au­ko­ja­mos šv. Mi­šios.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų