Pastoralinė simfonija iš Lyduokių kaimo

Uk­mer­gės kul­tū­ros cen­tro dai­lės ga­le­ri­jo­je sau­sio 16 d. 16 val. bus ati­da­ry­ta kraš­tie­čio, žy­maus dai­li­nin­ko, nu­si­pel­niu­sio me­no vei­kė­jo Ana­to­li­jaus Stiš­ko dar­bų pa­ro­da. Dau­ge­lis jo pa­veiks­lų bu­vo eks­po­nuo­ja­mi Gos­lar, Braunš­veig (Vo­kie­ti­ja), Mask­vo­je, Mins­ke, Vil­niu­je...

Jo pa­veiks­lų dva­sin­gu­mas, me­ni­nis bran­du­mas po­zi­ty­viai vei­kė žiū­ro­vą sa­vo men­ta­li­ne au­ra. Ne­kas­die­niš­ka tau­ri dva­sia al­sa­vo iš dai­li­nin­ko pa­veiks­lų.

Da­bar pa­ro­dą bus ga­li­ma pa­ma­ty­ti ir mū­sų mies­te. Ją ins­pi­ra­vo Lie­tu­vos dai­lės mu­zie­jus. Prieš tai pa­ro­da eks­po­nuo­ta Juod­kran­tė­je To­mo Ma­no kul­tū­ros fes­ti­va­lio me­tu, o vė­liau – Lie­tu­vos kul­tū­ros die­no­mis Mins­ke. Be to, ger­bia­mas An­ta­nas Vin­kus, bū­da­mas Lie­tu­vos am­ba­sa­do­riu­mi Ru­si­jo­je, di­plo­ma­to Jur­gio Bal­tru­šai­čio na­muo­se Mask­vo­je pri­sta­tė mū­sų dai­li­nin­ko pa­ro­dą.

A. Stiš­ko pa­veiks­lai žiū­ro­vams su­tei­kia ga­li­my­bę iš­vys­ty­ti min­ties klo­dus ir emo­ci­nį per­gy­ve­ni­mą, jų po­eti­ką ir lie­tu­viš­ko kai­mo men­ta­li­nę dva­sią, ir tą ne­ma­to­mą me­lo­di­ją, fi­lo­so­fi­nį po­etiš­ku­mą...Vi­sa tai abe­jin­gų ne­pa­lie­ka.

Da­bar­ti­nia­me mo­der­nis­ti­nia­me me­no fo­ne mū­sų dai­li­nin­ko pa­ro­dos su­skam­bė­da­vo ypa­tin­gu dva­sin­gu­mu. Tai – gies­mė spal­vo­mis. O tos gies­mės iš­ta­ka – Ly­duo­kių kraš­tas. Tai, ką ta­po kū­rė­jas, ir va­di­na­si Sin­fo­nia PASTORALE iš Ly­duo­kių kai­mo. Tai gies­mė sa­vo kraš­tui, vie­to­vei, kur jis ra­do gro­žį ir įkvė­pi­mą, ir tas am­ži­nas ver­ty­bes – GENIUS LOCI...

Šios pa­ro­dos eks­po­zi­ci­jos, kon­cep­ci­jos ir pa­tei­ki­mo au­to­rė yra la­bai kom­pe­ten­tin­ga dai­li­nin­kė di­zai­ne­rė Ilo­na Smul­kie­nė, su­ge­ban­ti at­skleis­ti au­to­riaus dva­sią, su­ves­ti erd­vės pro­por­ci­jas į rei­ka­lin­gą har­mo­ni­ją, dar­ną.

Už ins­ta­lia­ci­jų kau­pi­mą ir kom­po­na­vi­mą rei­kė­tų pa­dė­ko­ti ly­duo­kiš­kiams. Jie įdė­jo dva­sios triū­są, jaus­mus ir mei­lę, kad ši pa­ro­da su­skam­bė­tų sa­vo pa­sto­ra­li­niu akor­du. A. Stiš­ko pa­ro­dą su­reng­ti pa­dė­jo dau­ge­lis žmo­nių ir už tai dai­li­nin­kas yra jiems dė­kin­gas.

Autorė: Sta­sė PULKAUNINKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų