Sodininkams atvežė žinių

Uk­mer­gė­je pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį vie­šė­jo Alek­san­dro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­to Ag­ro­no­mi­jos fa­kul­te­to de­ka­nas, so­di­nin­kys­tės do­cen­tas ag­ro­no­mas dr. Vik­to­ras Pranc­kie­tis. Ren­gi­nį or­ga­ni­za­vo Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė bei uni­ver­si­te­to Ag­ro­no­mi­jos fa­kul­te­tas.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Pa­skai­tą skai­tė Ag­ro­no­mi­jos fa­kul­te­to de­ka­nas, so­di­nin­kys­tės do­cen­tas ag­ro­no­mas dr. Vik­to­ras Pranc­kie­tis.


 

Kul­tū­ros cen­tre V. Pranc­kie­tis skai­tė pa­skai­tą apie mar­ga­la­pes ak­ti­ni­di­jas, ku­rias au­gi­na ir su jo­mis moks­li­nius ty­ri­mus at­lie­ka jau ket­vir­tį am­žiaus. Nu­sta­ty­ta, kad ki­vių pus­se­se­rės ak­ti­ni­di­jos – dau­giau­siai vi­ta­mi­no C tu­rin­tis au­ga­las, tad jį au­gin­ti tik­rai ver­ta ir nau­din­ga.

Moks­li­nin­kas taip pat at­sa­kė ir į dau­gy­bę uk­mer­giš­kių už­duo­tų klau­si­mų.

So­di­nin­kai tei­ra­vo­si apie kom­pos­ta­vi­mą, žo­lės mul­čią, po­mi­do­rų ma­rą, ve­jos prie­žiū­rą, tu­jų dau­gi­nimą, per­si­kų prie­žiū­ra, vyš­nių, sly­vų de­rė­ji­mą, ge­nė­ji­mo lai­ką, ko­vą su pik­tžo­lė­mis, ken­kė­jais...

Klau­si­mų la­vi­na bei pil­na žiū­ro­vų sa­lė by­lo­jo, kad to­kie su­si­ti­kai rei­ka­lin­gi ir lau­kia­mi.

Ra­jo­no vi­ce­me­ras Ro­lan­das Ja­nic­kas pa­sa­ko­jo, kad šiais me­tais Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė ke­ti­na pa­si­ra­šy­ti ben­dra­dar­bia­vi­mo su­tar­tį su Alek­san­dro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­tu.

Pra­si­dė­jus ben­dra­dar­bia­vi­mui su šia moks­lo įstai­ga at­si­ra­do ga­li­my­bė pa­si­kvie­sti rim­tų spe­cia­lis­tų, pui­kiai iš­ma­nan­čių sa­vo veik­los sri­tį.

Tie­sa, su­reng­ti šią pa­skai­tą pa­ska­ti­no ne tik mi­nė­to­ji su­tar­tis, bet ir Uk­mer­gė­je at­si­ra­du­si pro­ble­ma: įve­dus vi­suo­ti­nę rin­klia­vą žmo­nės pra­dė­jo iš­me­ti­nė­ti ne tik bui­ti­nes at­lie­kas, bet ir kom­pos­tui tin­kan­čias ža­lie­nas.

V. Pranc­kie­tis pa­ti­ki­no, kad kom­pos­tui tin­ka žo­lės, la­pai, ša­ke­lės, obuo­liai ir vi­so­kios ki­to­kios ža­lie­nos. Su­pu­vu­sios jos tam­pa pui­kia trą­ša.

Kad kom­pos­tuo­ti bū­tų pa­to­giau, at­ei­ty­je uk­mer­giš­kiams, in­di­vi­du­a­lių na­mų ir so­dų ben­dri­jų sa­vi­nin­kams, ke­ti­na­ma iš­da­lin­ti spe­cia­lias dė­žes. Jas jau tu­ri kai ku­rių ki­tų mies­tų gy­ven­to­jai. Tai ža­dė­jęs R. Ja­nic­kas ap­gai­les­ta­vo, kad šie­met Uk­mer­gė­je su­rink­tas re­kor­di­nis kie­kis ža­lių­jų at­lie­kų. Jų iš­ve­ži­mui ten­ka skir­ti di­džiu­les pi­ni­gų su­mas, o tai gre­sia rin­klia­vos mo­kes­čio di­di­ni­mu.

Pa­sak vi­ce­me­ro, at­ei­ty­je Uk­mer­gė­je ke­ti­na­ma reng­ti ir dau­giau su­si­ti­ki­mų su Alek­san­dro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kais.

Autorė: Vil­ma NEMUNAITIENĖ

10-25-2 straipsnio 2 nuotr

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų