Prie stulpo pririšo akmeninį šuniuką

Uk­mer­gės cen­tre ša­lia da­bar jau ne­be­vei­kian­čio teis­mo pa­sta­to ne­se­niai bu­vo pa­sta­ty­ta ak­me­ni­nė skulp­tū­ra „šu­niu­kas“.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.


 

Tai uk­mer­giš­kio skulp­to­riaus Ri­čar­do Šir­ve­lio kū­ri­nys, ku­riam lė­šų skir­ta pa­gal ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Dai­lės, di­zai­no ir ma­žo­sios ar­chi­tek­tū­ros kū­ri­nių įsi­gi­ji­mo mies­to vie­šo­sioms erd­vėms pro­gra­mą.

Šiai pro­gra­mai šie­met bu­vo nu­ma­ty­ti 7000 li­tų. Vi­si šie pi­ni­gai ir pa­nau­do­ti ak­me­ni­niam šu­niu­kui.

Sa­vi­val­dy­bės Kul­tū­ros ir vie­šų­jų ry­šių sky­riaus ve­dė­jos pa­va­duo­to­jas Ju­lius Za­rec­kas pa­sa­ko­jo, kad R. Šir­ve­lio pa­siū­ly­mas bu­vo at­rink­tas ap­klau­sus ke­tu­ris Uk­mer­gės ra­jo­ne ku­rian­čius skulp­to­rius.

Pa­sak J. Za­rec­ko, įgy­ven­di­nant su­ma­ny­mą ir pa­ren­kant vie­tą skulp­tū­rai, anaip­tol ne­si­dai­ry­ta į pa­sta­tus, ku­riuos šu­ne­lis tu­rė­tų sau­go­ti.

„Nei apie sa­vi­val­dy­bę, nei apie už­da­ry­tą teis­mo pa­sta­tą tik­rai ne­gal­vo­jo­me“, – kal­bė­jo pa­va­duo­to­jas. Kul­tū­ros ir kū­ry­bi­nės veik­los ko­mi­si­jos na­riai pa­si­ta­rę nu­spren­dė, kad links­mas ak­me­ni­nis šu­niu­kas tie­siog bus pri­riš­tas prie stul­po ir tai taps res­tau­ruo­tos Vie­nuo­ly­no gat­vės ak­cen­tu.

Ti­ki­ma­si, kad maž­daug 60 cen­ti­met­rų aukš­čio, apie šim­tą ki­log­ra­mų sve­rian­čio ke­tur­ko­jo sar­go van­da­lai ne­nu­nio­kos: po­li­ruo­to ak­mens su bron­zi­nėm de­ta­lėm skulp­tū­ra pa­da­ry­ta pa­kan­ka­mai tvir­tai ir pa­ti­ki­mai.

R. Šir­ve­lio dar­bai puo­šia jau ne vie­ną Uk­mer­gės skve­rą. Jo ak­me­ni­nė žu­vis pa­sta­ty­ta ne­to­li pi­lia­kal­nio, skulp­tū­ra – Ant­akal­nio gat­vė­je prie gelž­be­to­nio ga­myk­los. Dar vie­ną mies­to cen­tre sto­vė­ju­sį kū­ri­nį au­to­rius šiuo me­tu lai­ki­nai par­si­ga­be­no į dirb­tu­ves pa­to­bu­lin­ti.

Ti­ki­ma­si, kad skulp­tū­ro­mis įvai­rios Uk­mer­gės mies­to erd­vės bus puo­šia­mos ir at­ei­ty­je. „Mies­tui tai – kaip drus­ka: ne­tu­ri bū­ti per daug, bet ir be jos ne­ska­nu“, – sam­pro­ta­vo J. Za­rec­kas.

Autorė: Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų