Indus supažindino su lietuvių kultūra

Svečiai iš tolimosios Indijos. Gimnazijos feisbuko nuotr.  Svečiai iš tolimosios Indijos. Gimnazijos feisbuko nuotr.

Ukmergėje sulaukta svečių iš tolimosios Indijos. Trumpam apsigyvenę mūsų mieste, jie domėjosi Ukmergės istorija ir kultūra, susipažino su lietuvių tradicijomis, mokėsi lietuviškų šokių ir dainų.

Indai, apsistoję čia savaitei, atvyko į Antano Smetonos gimnaziją. Jos bendruomenės nariais tapo būrelis moksleivių iš Naujajame Delyje esančios Mount Carmel mokyklos.

„Bendradarbiauti su jais kultūros mainų srityje mums pasiūlė ukmergiškis Julius Pranevičius, dirbantis ambasadoriumi Lietuvos Respublikos ambasadoje Indijos Respublikoje. Veiklos esmė – mums pamatyti jų kultūrą, o jiems susipažinti su mūsiške“, – pasakojo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Paknienė.

Atvyko dešimt 12–15 metų moksleivių ir 3 mokytojai. Įvairių užsiėmimų jiems pasiūlyta ne tik gimnazijoje.

Indams buvo įdomu užkopti ant Ukmergės piliakalnio, apsilankyti Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, pasidairyti nuo senosios gaisrinės bokšto. Viešėjo ir rajono savivaldybėje, kur susitiko su rajono vadovais. Taip pat pramogavo Vepriuose.

Mūsų gimnazistai svečiams pristatė Ukmergę ir gimnaziją, o jie papasakojo apie savo šalį, miestą, mokyklą. Atvykėliams parodyta filmų apie Lietuvą, jie piešė vaizdus iš Lietuvos. Visi mokėsi indų ir lietuvių liaudies šokių bei dainų.

Lydimi mūsiškių, svečiai vyko į Anykščius, Kauną. Trakuose lankėsi šokolado muziejuje, plaukiojo laivu Galvės ežere. Šalies sostinėje apžiūrėjo Gedimino pilį, Vilniaus arkikatedrą. „Visa tai jiems buvo labai įdomu. Šios mokyklos bendruomenė labai religinga, pasakojo kiekvieną rytą pamokas pradedantys malda. Todėl religinis paveldas, taip pat ir istorinis, jiems yra labai svarbūs“, – sakė G. Paknienė.

Ukmergėje moksleiviai gyveno šeimose. Po du vaikus priėmė 5-ios gimnazistų šeimos. „Labai ačiū mūsų mokinių tėvams, kurie mielai sutiko apgyvendinti svečius“, – džiaugiasi pavaduotoja.

Planuojamas ir mūsų gimnazistų vizitas pas naujuosius draugus. „Mums geriausia būtų pavasarį, tačiau jiems tada – egzaminai. Be to, pasakojo svečiai, tokiu metu Delyje būna toks karštis, kad net neįmanoma vaikščioti, nes dusina. Jie mano, kad geriausia būtų mums atvykti spalio pabaigoje ar lapkritį“, – sakė ji.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų