Mylimojo terorizuotai moteriai ramybę suteikė tik mirtis

Dominykas GRIEŽĖ

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad savo sugyventinį nužudžiusi Ukmergės gyventoja Laura Kaminskaitė (gim. 1982 m.) kalės devynerius metus.

L.Kaminskaitei buvo skirta beveik minimali bausmė – už šeimos nario nužudymą gresia nuo 8 iki 20 metų nelaisvės. Tačiau moteris nužudytojo artimiesiems turės atlyginti 35 tūkst. eurų įvertintą žalą. L. Kaminskaitei paskelbtas nuosprendis dar gali būti apskųstas.

Sunkus nusikaltimas buvo įvykdytas 2018 m. rugsėjo 15 d. vakarą Ukmergėje, Miškų g. esančiame daugiabutyje, kai savo bute buvo rastas sunkiai sužalotas Kęstas Veževičius (gim. 1975 m.). Vyro pilve buvo durtinė žaizda, kuri buvo mirtina – vežamas į ligoninę vyras mirė.

Namuose buvo rasta ir K. Veževičiaus sugyventinė L. Kaminskaitė. Vienintelį smūgį peiliu sudavusi moteris buvo neblaivi, jai nustatytas 2,51 prom. girtumas.

Teisme apklaustas Ukmergės policijos pareigūnas, atvykęs į įvykio vietą, teigė aptikęs sunkiai sužalotą vyrą ir verkiančią moterį, tačiau namai buvo tvarkingi, grumtynių pėdsakų nesimatė.

„Užėję pamatėme gulintį vyrą, pilve buvo durtinė žaizda. Vyras buvo pusiau sąmoningas, kai klausėme, kas nudūrė, sakė, kad pats. Balkone buvo moteris, ji rūkė ir ištisai verkė. Susišnekėti nėjo, nes buvo išgėrusi“, – pasakojo policijos pareigūnas.

Nors nebuvo oficialiai susituokę, žudikė ir auka, turėję bendrą vaiką, teisės požiūriu laikomi šeima.

Pragaras, kurio neįmanoma ištverti

Nors žudikai retai atsiveria, teisme ukmergiškė nuosekliai išdėstė apie patirtą terorą, kuris atvedė iki žiauraus nusikaltimo.

„Su tuo žmogumi gyvenau devynerius metus, per juos praradau viską – praradau vaikus, praradau namus, praradau aplinkinių pasitikėjimą“, – pasakojo prieš teismą stojusi L. Kaminskaitė, turinti kelis mažamečius vaikus.

Moteris neslėpė – tiek ji, tiek ir K. Veževičius turėjo bėdų dėl alkoholio. Tačiau L. Kaminskaitė teigė, kad pastaraisiais metais buvo susitvarkiusi gyvenimą ir išbridusi iš alkoholio liūno, o K. Veževičius ne tik nesugebėjo atsisakyti taurelės – vyrą kankino paranoja, nuolatos atrodė, kad kažkas nori jį nužudyti, todėl nuolat gerdavo raminamuosius vaistus.

Teisiamoji teigė, kad buvo bandžiusi nutraukti santykius su auka, tačiau galiausiai suteikė jam paskutinę progą, kuri, kaip paaiškėjo, buvo lemiama – užuot susitvarkęs gyvenimą, K. Veževičius iškeliavo anapilin. „Jisai nedirbo, nes alkoholikas buvo. Motina varė iš namų, jis man nuolat skųsdavosi, skambino, prašydavo, kad aš jo pagailėčiau“, – kodėl sutiko dar kartą pabandyti gyventi kartu, pasakojo L. Kaminskaitė.

Moteris teigė, kad pabandė padėti gyvenimo draugui – pasirūpino, kad jis galėtų įsidarbinti valymo bendrovėje, kurioje jau dirbo ji. Tačiau K. Veževičiui labiau rūpėjo ne darbas, o taurelė.

L.Kaminskaitė atskleidė, kad progą dar kartą pabandyti gyventi kartu vyrui suteikė nepaisydama to, kad išgėręs K. Veževičius pasidarydavo agresyvus – plūsdavo ją, mušdavo, degtinės butelius mėtydavo net į vaikus, iš kurių vienam buvo praskėlęs kaktą.

„Prieš tai tris teistumus dėl smurto prieš mane turėjo Kęstas, buvau sumušta paskutinį kartą taip, kad teko gulėti psichiatrinėje ligoninėje. Pati turiu nerimo sutrikimų“, – pasakojo teisiamoji. Anot jos, kartą policiją teko kviesti net jos dvylikamečiui sūnui, o K. Veževičius dėl smurto sėdėjo Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

Šeštadienis baigėsi mirtimi

Anot L. Kaminskaitės, 2018 m. rugsėjo 15-oji, šeštadienis, prasidėjo tuo, kad K. Veževičius liepė L. Kaminskaitei paskambinti valymo bendrovės, kurioje abu sugyventiniai dirbo, direktorei ir pasakyti, kad blogai jaučiasi, todėl šiandien nepasirodys. L. Kaminskaitė susitarė, kad darbe pasirodys sekmadienį.

„Vos padėjau ragelį, Kęstas paėmė telefoną, išsikvietė taksi. Jis norėjo išgerti. Nenorėjau važiuoti, nes buvau fiziškai pavargusi – keturias paras dirbau. Bet jis mane įkalbėjo – jam buvo paranoja, nuolat vaidenosi, kad kas nors jį nužudys“, – sakė moteris.

Su taksi išvažiavę sugyventiniai apsirūpino alkoholiu ir tuomet, anot L. Kaminskaitės, grįžo namo. Tačiau pradėjęs vartoti alkoholį K. Veževičius, anot teisiamosios, vėl ėmė kalbėti apie tariamą jo persekiojimą.

„Sakiau, Kęstai, kiek galima, tas pats per tą patį“, – teigė L. Kaminskaitė.

Pasakojo, kad nuėjo miegoti, o sugyventinis po kurio laiko atėjo pas ją į kambarį ir paprašė duoti 20 eurų, nes norėjo nueiti į kirpyklą. Vėliau L. Kaminskaitė sulaukė romantiško gesto: „Miegojau, kai atsibudau, jis atnešė man į kambarį ir padėjo saldumynų, žinojo, kad juos mėgstu.“

Tačiau tuo šeštadienio romantika ir pasibaigė – pabudusi moteris atėjo į virtuvę ir rado vyrą be apatinių, išgėrusį beveik du butelius degtinės. Stipriai apgirtęs K. Veževičius tapo agresyvus ir ėmė keikti sugyventinę, šiai trūko kantrybė. „Sakiau, kiek galima tempti“, – pasakojo L. Kaminskaitė.

O vyras net neketino nurimti – po kurio laiko tiesiog nušlavė nuo viryklės verdančią grybų sriubą. „Nervinė įtampa buvo tokia, kad nieko nežinojau. Nuėjau į parduotuvę, nusipirkau alaus butelį, grįžau, – teigė moteris. – Aš norėjau tiesiog prisigerti, pabūti viena, kad jis atstotų nuo manęs.“

L.Kaminskaitė pasakojo, kad grįžusi norėjo užsidaryti balkone, tačiau sugyventinis atėmė alų ir jį išpylė balkone, todėl teko vėl eiti į parduotuvę. „Paėmiau ir jam stipraus alaus, galvojau, kad pagaliau dasimuš ir eis miegoti“, – sakė teisiamoji.

Galiausiai vyrui, anot L. Kaminskaitės, visai pasimaišė protas. „Jis ėmė sakyti – prisipažink, tu su jais. Aš tave nudėsiu, tau bus lengviau“, – pasakojo moteris. Sugyventinis ją esą griebė už plaukų, trenkė ant lovos ir užlaužė rankas. L. Kaminskaitė teigė išsivadavusi, tačiau tuomet vyras ėmęs ją mušti. Moteris jau turėjo karčios patirties: „Saugojau veidą, nes jaučiau, kad vėl reikės dantis statytis.“

Galiausiai išsekęs vyras nurimo ir nuėjo miegoti, o L. Kaminskaitė ėmė ruošti plovą. Tačiau po kurio laiko atsibudęs K. Veževičius ir toliau plūdo sugyventinę, griebė šiai už plaukų, kai ji peiliu pjaustė mėsą.

„Tylėjau nusisukusi, dantis sukandusi. Net nemoku papasakoti, kas tada vyko. Paskutiniai žodžiai, kuriuos girdėjau, – ku..a, skrisi iš ketvirto aukšto. Aš nesuspėjau sureaguoti, kas darosi. Tiesiog viskas akimirksniu įvyko. Jis mane griebė už plaukų, supratau, kad aš galvos negaliu pajudinti“, – pasakojo L. Kaminskaitė ir teigė, kad tuo metu ir dūrusi peiliu vyrui, tačiau neprisimenanti, kaip tai padarė.

Sunkiai sužeistas K. Veževičius, anot moters, vis tiek nenurimo. „Pradėjau smarkiai vemti, o jis rėkė – ku..a, aš vis tiek tave užmušiu“, – sakė moteris.

Žudikė teisme prisipažino, kad, nors ir patyrė daug smurto, per mirusįjį neteko vaikų ir sveikatos, vis tiek gailisi to, ką padarė. „Aš išgyvenau, nes aš tą žmogų mylėjau. Traukdavau per tiek metų“, – sakė L. Kaminskaitė.

Alfa.lt

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų