Paukštyne auginamų vištų – kelis kartus daugiau

Rajone įsikūrusi UAB Zujų paukštynas planuoja plėstis – užsimota įrengti naujų vištidžių.

Neseniai paviešinta informacija apie sprendimą dėl Zujų ir Leonpolio gamybinių padalinių pajėgumų didinimo leistinumo poveikio aplinkai požiūriu. Jį priėmė Aplinkos apsaugos agentūra prie Aplinkos ministerijos.

UAB Zujų paukštynas, įsikūrusios Zujų kaime, Vidiškių seniūnijoje, planuojama veikla – minėtų padalinių pajėgumų didinimas iki 797 168 vištų dedeklių, laikomų vienu metu.

Zujuose numatoma prie dabar eksploatuojamų keturių vištidžių papildomai įrengti dar dvi ir bendrą visų vištidžių pajėgumą padidinti nuo 114 768 iki 214 768 vištų dedeklių.

Leonpolyje planuojama prie eksploatuojamų devynių vištidžių įrengti septynias naujas ir bendrą visų jų pajėgumą padidinti nuo 170 400 iki 582 400 vištų dedeklių.

Dokumente pažymima, kad siekiant sumažinti iš paukštyno į aplinką išsiskirsiančio amoniako ir kvapų kiekį, bus taikomi geriausi prieinami gamybos būdai – mėšlo šalinimo konvejeriai ir intensyvus vėdinimas, vištų mitybos valdymas, probiotinių preparatų naudojimas. Paukštyno automobilių stovėjimo ir pravažiavimo keliai bus dengiami skysčiams nelaidžia danga, paviršinės nuotekos valomos vietiniuose nuotekų valymo įrenginiuose. Esamos grūdų džiovyklos skleidžiamą triukšmą sumažinti numatyta įrengti triukšmo slopintuvus.

Informuojama, kad planuojamos veiklos galimybėms pritarė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentas, Ukmergės rajono savivaldybės administracija, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kitos institucijos.

Priimant sprendimą atsižvelgta į tam tikras aplinkybes – vandens tiekimas ūkinės veiklos metu ir toliau bus vykdomas iš ūkio nuosavų artezinių gręžinių. Aplinkos oro tarša, teigiama, padidės nežymiai.

Abiejuose gamybiniuose padaliniuose mėšlas bus kelis kartus per savaitę iš paukštidžių pašalinamas į transporto priemones ir išvežamas į mėšlo pirkėjo nurodytą vietą ir paukštyno teritorijoje nesandėliuojamas. Buitinės ir gamybinės nuotekos surenkamos į atskiras talpas ir toliau tvarkyti išvežamos į Ukmergės miesto nuotekų valyklą.

Pranešimas visuomenei apie parengtą planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą pernai spalį buvo išspausdintas spaudoje bei publikuotas Vidiškių seniūnijos skelbimų lentoje, Ukmergės rajono savivaldybėje, Deltuvos seniūnijos skelbimų lentoje. Įvyko ir visuomenės viešas supažindinimas su ataskaita. Susirinkimų metu gauti pasiūlymai registruoti bei įvertinti.

Išsamiau teirautis apie priimtą sprendimą dėl planuojamos ūkinės veiklos leistinumo galima poveikio aplinkai vertinimo dokumentus rengusios Klaipėdoje įsikūrusios UAB „Ekosistema“ nurodytu tel. (8 46) 43 04 63.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų