Didės įmonės „Ukmergės vandenys“ paslaugų kainos

Artimiausiu metu žadama didinti savivaldybės įmonės „Ukmergės vandenys“ teikiamų paslaugų kainas. Neseniai joms pritarė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, o artimiausiu metu svarstys Ukmergės politikai.

Pagrindine kainų augimo priežastimi įvardijamas 2014 m. įsigaliojęs Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo pakeitimo įstatymas. Buvo nustatytas įpareigojimas savivaldybių taryboms nustatyti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas.

Pasak įmonės direktoriaus pavaduotojo Stanislavo Gilvydžio, dabar galiojančios kainos tuomet buvo patvirtintos trejų metų laikotarpiui, tačiau šis laikotarpis užsitęsė. Kainas reikėjo perskaičiuoti, nes to reikalauja teisės aktai.

UAB „Ukmergės vandenys“ didina geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazines kainas. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, būtų 2,04 Eur už kub. m (šiuo metu – 1,74 Eur). Šią sumą sudarytų: geriamojo vandens tiekimo kaina – 0,88 Eur už kub. m; nuotekų tvarkymo – 1,16 Eur (nuotekų surinkimo – 0,43 Eur, nuotekų valymo – 0,50 Eur, nuotekų dumblo tvarkymo – 0,23 Eur).

Siūloma bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose, – 2 Eur už kub. m. Iš šio skaičiaus: geriamojo vandens tiekimo – 0,86 Eur, nuotekų tvarkymo – 1,14 Eur, nuotekų surinkimo – 0,42 Eur, nuotekų valymo – 0,49 Eur, nuotekų dumblo tvarkymo – 0,23 Eur.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina abonentams, perkantiems vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams, būtų 2,08 Eur už kub. m.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams, bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, taip pat vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade, – 1,98 Eur.

Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas, – 1,41 Eur butui per mėn. Kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso – 0,76 Eur butui per mėn.

Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas daugiabučio gyvenamojo namo įvade, – 4,32 Eur namui per mėn.

Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose, kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas, – 1,03 Eur apskaitos prietaisui per mėn. Kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso – 0,56 Eur namui per mėn.

Nuotekų transportavimo asenizacijos transporto priemonėmis paslaugos bazinė kaina – 4,32 Eur už kub. m. Paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina abonentams, perkantiems paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugas, – 0,11 Eur už kub. m.

Sprendimą dėl kainų keitimo ketinama priimti vadovaujantis įvairiais teisės aktais. Tarp jų – Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas, Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodika, patvirtinta Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos.

Atsižvelgiama ir į kainas Ukmergės įmonėje derinusios Komisijos 2019 m. birželio 11 d. nutarimą.

Klausimą dėl UAB „Ukmergės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo kitą savaitę posėdyje svarstys rajono savivaldybės taryba. 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+4 # Aha 2019-06-21 00:14
Siuksles...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # Nesamone 2019-06-21 01:28
Nauja valdzia, naujos kainos.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # zero 2019-06-21 18:18
Didino,didins ir dar ant kuprų pošokinės,jei išrinkę valdžią iš jos nieko nereikalaujat,gerbiamieji klaviatūros riteriai...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # igorius mulkinas 2019-06-21 19:16
Jei jau rašote apie kainas tai parašykite tas kainas kurios bus su pvmu.Nes šiaip mokama kaina gyventoju už patiektą vandenį yra kartu su pvmu.Negi taip sunku parašyti normaliai :zzz ?
O kad brangsta tai naturalu-juk viskas brangsta,gyvename vis geriau ir geriau :lol: ,tad galime ir sau leisti pamokėti kiek daugiau ir daugiau :lol: .
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # zzz 2019-07-08 14:42
gal ivardintu pernai metu pelna sios imones,ir kuo konkreciai remiamasi didinant kaina???
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų