Ištikimi pasirinktai tarnybai

Slaugytoja Rima Larinienė, Integralios pagalbos skyriaus vedėja Miglė Kačinskienė. Slaugytoja Rima Larinienė, Integralios pagalbos skyriaus vedėja Miglė Kačinskienė.

Norėdami pagirti žmogų, dažnai pasakome, jog yra ištikimas. Ištikimas šeimoje, darbe ar pasirinktai tarnybai. Ši būdo savybė yra labai talpi ir kartu labai aukštai vertina asmenybę.

Šį apibūdinimą pasirinkau norėdama papasakoti apie vieną Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro skyrių ir jame dirbančius žmones. Integralios pagalbos skyrius – vienas naujesnių Centre.

2013 metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė Lietuvos savivaldybes dalyvauti pilotiniame projekte teikiant slaugos ir globos paslaugas klientų namuose. Tai buvo pradžia naujos patirties valstybėje, nes tokiai veiklai organizuoti reikėjo gauti licenciją.

Centro administracija projektą parengė ir laimėjo. Buvo paruošti reikiamos kvalifikacijos slaugytojų padėjėjai, aprūpinti darbo apranga, apmokėtos jų paslaugos klientams, įsigyti trys nauji automobiliai.

Darbo biržai padedant paruoštos slaugytojų padėjėjos Laima Butvilavičienė, Rasa Skapaitė, Vilma Imbrasienė, Laima Žižienė ir Laima Petročenkienė projekte dirba nuo pat pradžių.

Atsakingas požiūris į darbą, teisingas pasirinkimas ir puikiai sudaryta komanda yra šio projekto sėkmė. Per penkerius metus pasipildė slaugytojų padėjėjų būrys – pastaraisiais metais pradėjo dirbti  Laima Buzienė, Nijolė Vaitkevičienė ir Justina Genytė.  Šių moterų darbą styguoja slaugytoja Rima Larinienė.

Integralios pagalbos paslaugų prasmė glūdi tame, kad komandoje dirba slaugytojo padėjėjos su socialinių darbuotojų padėjėjomis. Socialinių darbuotojų padėjėjos Inga Grigoraš, Gerda Auglytė, Aldona Purlienė, Tatjana Nazimova ir Vitalija Kačinskienė savo kvalifikacija atitinka visus reikalavimus ir padaro viską, kad slaugos ir globos paslaugos būtų teikiamos kvalifikuotai vienu metu.

Per tuos metus sukaupta patirtis yra labai vertinga. Pažintos šeimos, kartu ištverti sunkiausi gyvenimo išbandymai. Su vienais  išgyventos netektys, kitiems padėta grąžinti viltį.

Nelaimės, ligos, skurdas dažnai iškreipia ne tik aplinkos vaizdą, bet pakeičia ir žmogaus mąstymą, bendravimą. Kiek šviesos ir širdies šilumos reikia turėti darbuotojoms, kad nors trumpam padėtų savo lankomiems klientams pamiršti skausmą ir  negalią.

Slaugos paslaugos, teikiamos namuose, turi dvi puses. Šviesioji yra ta, kad žmogus visas paslaugas gauna savo namuose. Tamsesnė – kadangi dažnai lankomi vieniši žmonės, mūsų darbuotojoms tenka turėti ir raktus nuo butų, ir telefonų numerius artimųjų, kurie dažnai gyvena ne Lietuvoje.

Pastaruoju metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skatina paslaugų teikėjus universalėti – įgyti gretimas slaugytojo padėjėjo ir socialinio darbuotojo padėjėjo profesijas. Mes tokią iniciatyvą palaikome ir šiuo metu dvi slaugytojo padėjėjos dirba ir socialinio darbuotojo padėjėjomis.

Grįžtant prie ištikimybės sąvokos, manau, ją čia naudoju labai atsakingai – mūsų Centro specialistės negali likti abejingos prižiūrimų žmonių likimams, tampa artimos ir šeimų nariams.

Dar viena  šio darbo pusė – visų maršrutų, darbo laiko, paslaugų teikimo trukmės stygavimas. Šiame darbe profesionaliai pareigas atlieka skyriaus  vedėja Miglė Kačinskienė.

Projekte reglamentuojama, kad slaugytojo padėjėja gali dirbti su vienu klientu ne ilgiau kaip 4 valandas. Po to – vykti pas kitą. Šalia dirbantis socialinio darbuotojo padėjėjas atlieka savo darbą: gamina maistą, tvarko namus.

Vienintelis komandoje vyras, socialinio darbuotojo padėjėjas-vairuotojas, Darius Sviridovas padeda ir krosnis pakūrenti, ir darbuotojas iš vieno kliento pas kitą nuvežti.

Per penkerius metus projekto veiklose dalyvavo 78 asmenys ir jų šeimos. Šiuo metu lankoma 20 ukmergiškių.

Mūsų darbuotojos slaugo sergančius, juos prižiūri, maudo, keičia sauskelnes, kūrena namuose krosnis, tvarko namus, gamina maistą, maitina, bendrauja.

Už tokį sunkų ir atsidavimo reikalaujantį darbą mokamas labai kuklus atlyginimas. Artėja šv. Kalėdų laikas. Visi jų laukiame ir tikime, kad gal vienąkart įvyks stebuklas. Gal ir Centro darbuotojų viltis būti tinkamai įvertintais išsipildys.

Lina SUKACKIENĖ

Projekto „Integrali pagalba Ukmergės rajone“ vadovė

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

0 # Gilberto 2023-01-01 22:44
%%

Feel free to surf to my web-site; search engine
optimization services (Magaret: https://forum.jaris-news.com/index.php?action=profile;u=90676)
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Minerva 2023-02-08 04:38
%%

Feel free to surf to my homepage - cost Of installing vinyl fence,
http://tmarket.gomt.co.kr: http://tmarket.gomt.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=32798,
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų