„Gal šiandien gyvūnėlis būtų gyvas...“

Sužaloto, gelbėto, bet taip ir neišgyvenusio šunelio mirtis pastūmėjo į nesantaiką gyvūnų globėjus ir vieną iš Ukmergės veterinarijos klinikų. Abi pusės turi savo nuomonę apie tai, kas ir kodėl nutiko. Abiem skaudu, kad šioje istorijoje susipainiojo gailestis, pinigai, kaltinimai ir šmeižtas...

Gyvūnų globos namų, viešosios įstaigos „Klajūnas“, vadovė Ilma Germanienė prieš keletą dienų paviešino savo pasakojimą. Su prašymu atskleisti, anot jos, neteisybę moteris kreipėsi ir į mūsų redakciją.

Ukmergiškė pasakojo apie vieną jų globotą kalytę, kuriai prieš kurį laiką prireikė operacijos dėl pieno liaukų auglio. Ji buvo atlikta Deltuvos gatvėje esančioje klinikoje „Akeso“. Po operacijos paėmus globoti šunelį, anot I. Germanienės, nerimo sukėlė kraujuojantis pjūvis. „Kuo toliau, tuo baisiau atrodė operacijos vieta. Prasidėjo tinimas, atsirado nemažas gumbas“, – teigė ji.

Sako, kad gyvūnas „Klajūno“ rūpesčiu buvo nuvežtas į kliniką kitam mieste, kur paaiškėjo, kad „operacija atlikta netinkamai, auglys pašalintas iš dalies, net nepašalintos šalia esančios pieno liaukos. Tai – patyrusių, turinčių didelę praktiką specialistų išvados“. Buvo atlikta dar viena operacija.

Pasak moters, nebuvo įmanoma pamiršti šios klaidos ir tada, kai „Akeso“ pateikė sąskaitą už „Klajūnui“ suteiktas įvairias paslaugas. Vadovė tikina nesistengianti išsisukti nuo mokėjimų, atsiskaitymų. Bendradarbiaujama su ne viena veterinarijos paslaugas teikiančia įstaiga – iš savanorių, rėmėjų lėšų išsilaikantis „Klajūnas“ skolingas visoms. „Bet už netinkamai atliktą operaciją, kurią reikėjo atlikti iš naujo, mokėti atsisakiau, – pripažįsta ji. – Todėl elektroniniu laišku paprašiau perskaičiuoti sąskaitą ir išbraukti netinkamai atliktą kalytės operaciją...“ Neslepia to prašydavusi kiekvienąkart, kai klinikos vadovas „kas porą savaičių“ atsiųsdavo priminimą, kad neapmokėta sąskaita.

Į „Akeso“ vėl teko kreiptis, kai praėjusį penktadienį veterinarų pagalbos prireikė, radus sužalotą šuniuką. Jam buvo būtina operacija. I. Germanienė teigia iš klinikos darbuotojų išgirdusi tokį atsakymą: „Viršininko nurodymu mes negalime priimti „Klajūno“ gyvūnų, jei nesumokėsite grynais iš karto“. Tad šuniukas nuvežtas į kitą miestą, operuotas. Deja, neišgyveno.

„Klajūno“ vadovė įsitikinusi, kad tokios pabaigos nebūtų, jei ne laikas, sugaištas vežant ligoniuką, – svarbi buvo kiekviena minutė. Mano, kad „Akeso“ galėjo jį išgelbėti.

UAB „Akeso LT“ vadovas Raimondas Navickas sako, kad ir jų klinikai ypač rūpi gyvūnų gerovė, jų sveikata. Gelbėjami ir gydomi visi gyvūnai.

„Tačiau sveikata ir gydymas nėra matematika. Į tuos pačius vaistus ir gydymą skirtingas organizmas reaguoja labai skirtingai, todėl mes visų pirma stengiamės diagnozuoti. Atlikus visas gydymui reikiamas diagnostikos procedūras atitinkamai yra pritaikoma gydymo priemonė ir procedūra. Nekalta atrodanti operacija gali komplikuotis dėl įvairių faktorių. Tam yra stacionaras, kad būtų galima gyvūną stebėti ir nedelsiant į bet kokią komplikaciją reaguoti“, – aiškino jis.

Klinikos veikla ir pagalba gyvūnams, anot jo, nesusijusios su „Klajūno“ vadovės požiūriu ir elgesiu: „Tai yra dviejų juridinių asmenų bendravimas, ir jei vienas juridinis asmuo nevykdo savo įsipareigojimų, kitas stengiasi save apsaugoti.“

Istorija su šiais globos namais, pasakojo R. Navickas, prasidėjo prieš keletą mėnesių. „Buvo sutarta bendradarbiauti, atsiskaitant sąskaita už veterinarines paslaugas, – sakė jis. – Jas „Klajūno“ vadovė užsakinėjo įvairias: atveždavo gyvūnus nukirminti, sterilizuoti, dar – ir kirpimai, vaistai, vitaminai... Nors buvo įspėta, sakydavo, kad čia dar visai nedaug pinigų, kitur didesnės sąskaitos ir viskas gerai. Net nesiteiraudavo, kokios kainos. Atėjus laikui atsiskaityti prasidėjo ignoravimai, atsikalbinėjimai. Net neatėjo pasiimti sąskaitų.“

Pašnekovas atvirauja, kad trūko kantrybė: „Todėl ir buvo pasakyta – taip, galim suteikti pagalbą, bet reikės atsiskaityti grynais. Nors ji ir buvo skolinga, niekada jos „neėdžiau“. Iki šiol. Geriau pati ateitų pas mane ir kalbėtų, o ne viešai šmeižtų, darytų atsakingą už šunelio mirtį. Tarkim, pinigų už paslaugas aš galiu neimt, bet juk vaistai man kainuoja – aš gi negaunu labdaros.“

Jo teigimu, dabar skola – daugiau kaip 900 eurų. „Apmaudu, kad informacija pateikta iškraipant faktus, – sakė R. Navickas. – Aš pats apskritai visiškai nesu kalbėjęsis su „Klajūno“ vadove. Nuo pat klinikos gyvavimo pradžios nei el. paštu, nei telefonu nesu nė vieno karto bendravęs. Ji niekada neatėjo pas mane dėl ko nors tartis.“

Jis taip pat svarsto apie kitokią penktadienį nutikusios liūdnos istorijos pabaigą: „Jeigu vadovė būtų iš tikro paskambinusi man ir pasikalbėjusi apie „extra“ atvejį, gal šiandien gyvūnėlis būtų gyvas...“

Pašnekovui nuostabą sukėlė ir gyvūnų globėjų įtarimai dėl grasinimų – jis tai vadina melu.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų