Pasigedo informacijos apie vaistus

„Ukmergės žinių“ skaitytojas pasakojo vaistinėje įsigijęs vaistų ir labai nustebęs, nes pakuotėje nerado informacijos apie juos lietuvių kalba.

Teiravosi: ar Lietuvoje parduodami medikamentai gali būti, anot jo, be „instrukcijos“ – juk tada nežinia, kaip tą vaistą vartoti.

Atsakymą į skaitytojo klausimą pateikė Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacinės veiklos skyriaus patarėja Gražina Bobelienė.

Kaip nustato Farmacijos įstatymas, Lietuvos rinkai gali būti tiekiami tik registruoti vaistai. Registruotų vaistų pakuotės turi būti paženklintos ir pakuotės lapelis turi būti parengtas lietuvių kalba. Vaistinėje toks vaistas turi būti išduodamas gyventojui tik kartu su pakuotės lapeliu gimtąja kalba. Pakuotės lapelis turi būti pridedamas ir tuo atveju, jeigu gyventojas įsigyja tik dalį vaisto pakuotės.

Išimtiniais atvejais, kai dėl objektyvių aplinkybių sutrinka registruoto vaisto tiekimas lietuviškomis pakuotėmis, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba gali išduoti leidimą laikinai tiekti registruotą vaistą užsienio kalba paženklintomis pakuotėmis ir su pakuotės lapeliais, parengtais tokia kalba, kad būtų išvengta vaisto stygiaus. Vaistinė, parduodama (išduodama) tokį vaistą, turi išduoti gyventojui ir pakuotės lapelį lietuvių kalba, kuris yra patvirtintas vaistinio preparato registracijos metu.

G.Bobelienės teigimu, Farmacijos įstatymu taip pat nustatyti atvejai, kada gali būti skiriami ir tiekiami neregistruoti vaistai. Viena iš tokių galimybių – neregistruotus vaistus skirti kaip vardinius vaistus pavieniams pacientams.

„Jeigu neregistruotas vaistas buvo paskirtas kaip vardinis vaistas, toks vaistas tiekiamas ir parduodamas (išduodamas) gyventojui pakuotėmis, paženklintomis užsienio kalba, – aiškino ji. – Išversti lapelį, kai vaistas skiriamas išimties tvarka pavieniam pacientui, nėra galimybės, nes toks vaistas tiekiamas tik tam pacientui. Tokiu atveju gydytojas turi paaiškinti, kad skiria neregistruotą vaistą, ir suteikti visą informaciją apie jo vartojimą.“

Anot pašnekovės, Sveikatos apsaugos ministerija ne kartą svarstė galimybę nustatyti reikalavimą, kad vardinių vaistų lapeliai būtų išverčiami į lietuvių kalbą: „Tačiau vardiniai vaistai skiriami pavieniams pacientams, o lapelio vertimas padidintų vaisto kainą ir jo tiekimo laikas būtų ilgesnis. Be to, kiltų grėsmė, kad vaistas apskritai nebūtų patiektas ir pacientas liktų be gydymo. Todėl toks reikalavimas nebuvo įteisintas.“

Tačiau, jos teigimu, yra parengtas ir bus derinamas įsakymo projektas, kuris nustato reikalavimą išversti pakuotės lapelį centralizuotai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų perkamiems vaistams.


Reklama: Pakuotės

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Komentarai  

0 # 인터넷카지노 2019-06-15 23:14
 It is one of the physics terms that it is very hard to teach the
http://xn--o80b27i18dqyn6njqmk.zxc500.com - 카지노게임사이트
http://xn--oi2b7dt3lpsiu5gpmk33l.zxc500.com - 룰렛사이트
http://xn--oi2b30g3ueowi6mjktg.zxc500.com - 강원랜드카지노후기
http://xn--o80bo9mu9kw3c8yh.zxc500.com - 슬롯머신
http://xn--o79a96g2xxk7b81i.zxc500.com - 카지노게임
http://xn--oi2b1r16bjxqrhx3pitc.zxc500.com - 온라인블랙잭사이트
http://xn--oi2b30ghxt.zxc500.com - 온라인바카라
http://xn--sh1b16g1ueqcu0ap24cfkljnn.zxc500.com - 모바일카지노
http://xn--o79ak9tgmbjxqrhr8w.zxc500.com - 바카라게임사이트
http://xn--o80bxyy8rd9n6qfca.zxc500.com - 카지노사이트검증
https://om234.com - 온라인카지노사이트추천
http://xn--o80b78a992buje88c.zxc500.com - 정선카지노후기
http://xn--oi2b30gdlz6r7mq9tj.zxc500.com - 카지노바카라
http://xn--o79ak1s1tdqcu0ay83ceol.zxc500.com - 온라인바카라사이트
http://xn--o80b27i69npibp5en0j.zxc500.com - 바카라카지노
http://xn--oi2ba146a24mbtbtvt.zxc500.com - 인터넷바카라
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų