Dievo žodį ukmergiškiams skelbė dvasininkai iš Slovakijos

Šv. Mišias laikė ir mokymą vedė kunigas redemptoristas Rastislavas Dluhy. Šv. Mišias laikė ir mokymą vedė kunigas redemptoristas Rastislavas Dluhy.

Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčioje sulaukta dvasininkų iš Slovakijos. Kartu su tikinčiaisiais jie meldėsi, šlovino Dievą, bendravo su ukmergiškiais.

Kauno arkivyskupija jau daugelį metų bendradarbiauja su Slovakijos charizmine pasauliečių bendruomene „Rieka Zivota“ („Gyvenimo upė“) ir redemptoristų ordinu.

„5 žmonės iš Ukmergės Švč. Trejybės parapijos jau treti metai dalyvauja viename iš tokių projektų – Evangelizacijos mokykloje, – pasakojo parapijos pastoracinės tarybos narė Virginija Bundonytė.

– Viena mokyklos sesija trunka maždaug pusmetį ir susideda iš 4 savaitgalinių susitikimų, iš kurių vienas savaitgalis yra išvyka į Slovakijos Podolinec miestelį. Jame susipažįstame su „Rieka Zivota“ gyvenimu, aplankome Aukštuosius Tatrus.“

Taip ukmergiškiai užmezgė draugystę tiek su slovakais, tiek su lietuviais iš kitų miestų, kurie taip pat dalyvauja minėtoje mokykloje. Į Ukmergę slovakai atvyko Švč. Trejybės parapijos klebono Šarūno Petrausko bei pastoracinės tarybos kvietimu.

„Parapija džiaugiasi glaudžiu bendradarbiavimu su Kauno arkivyskupijos kurija, o ypač – ilgamete draugyste su sielovados programų koordinatore Vaida Spangelevičiūte-Kneižiene. Ji pas mus dažna viešnia, mielai besidalijanti su mumis patirtimi ir įžvalgomis, įkvepianti mus naujiems darbams“, – sako V. Bundonytė.

Spalis – ypatingas mėnuo

Šių metų spalio mėnesį popiežius Pranciškus paskelbė ypatinguoju misijų mėnesiu, pavadintu „Pakrikštyti ir siunčiami“. Kiekvienas pakrikštytasis – tiek dvasininkas, tiek pasaulietis – raginamas iš naujo atrasti pašaukimą skelbti Evangeliją, liudyti tikėjimą savo pavyzdžiu, žodžiu ir visu gyvenimu.

Tad svečių tikslas buvo pradėti šį katalikų bažnyčiai ypatingą mėnesį Ukmergėje. Jie vedė konferenciją, supažindino su šia tema, drauge meldėsi.

Ypatingasis misijų mėnuo yra skirtas atgaivinti misijos sąmoningumą, sugrąžinti misijoms tikrąją reikšmę ir paminėti popiežiaus Benedikto XV apaštališkojo laiško „Maximum illud“ 100 metų sukaktį. „Pakrikštyti ir siunčiami: Kristaus Bažnyčios misija pasaulyje“ – tai popiežiaus Pranciškaus pasirinkta tema.

Šiame laiške ypatingas dėmesys skiriamas besivystančioms šalims ir Bažnyčios buvimui jose. Popiežius sako, kad šio mėnesio minėjimas visų pirma padės iš naujo atrasti per Krikštą gautą malonę – tikėjimo Jėzumi Kristumi misionieriškumą. Misijos prasmė: perduoti gautą dovaną.

Dovana tikintiesiems

„Tai buvo nuostabus maldos ir bendrystės vakaras, – pasakojo V. Bundonytė. – Šv. Mišias koncelebravo Š. Petrauskas ir svečiai iš Slovakijos – kunigai redemptoristai Rastislavas Dluhy ir Peteris Hertelis. Patarnavo mūsų parapijos bičiulis diakovas Vilius Valionis. Kunigas P. Hertelis pasakė homiliją, o po šv. Mišių mokymą vedė kunigas R. Dluhy pagal Biblijos Apaštalų darbų knygą bei Kauno arkivyskupijos sielovados programų koordinatorė V. Spangelevičiūtė-Kneižienė – pagal Apreiškimo knygą.“

Apaštalų darbų knygoje rašoma, kad po pirmojo Petro pamokslo atsivertė 3 000 žmonių: „Kunigas Rastislavas sakė, kad būtų idealu, jei po pamokslo atsiverstų 300 ar 30 žmonių, arba bent 3. Na, būtų puiku, jei bent jau 1 žmogus po šv. Mišių užeitų pas kunigą pasidžiaugti, kad buvo Dievo paliestas ir norėtų tarnauti Dievui, bažnyčiai, parapijai.“

Po mokymo tęsėsi šlovinimo ir maldos vakaras: „Pasak popiežiaus Pranciškaus, dažnai katalikai įpratę maldoje prašyti ko nors iš Dievo bei dėkoti, ir tai tampa tarsi elgetos malda. Elgetos nuostata – prašyti išmaldos ir už ją dėkoti. Laisvas Dievą mylintis žmogus šlovina ir garbina Dievą už Jo didybę, džiūgauja ir gieda Jo akivaizdoje, nes Dievas yra vertas visos garbės ir šlovės“, – sako pašnekovė.

Šlovinimo metu kunigai Š. Petrauskas ir Rimantas Laniauskas klausėsi išpažinčių bei dvasinių pokalbių. Kunigas Valdas Šidlauskas drauge su parapijiečiais meldėsi užtarimo malda.

„Šis vakaras buvo tikra malonė tikintiesiems ir dovana tiems, kurie dar ieško savo tikėjimo kelio. Bažnyčioje sulaukėme nemažo būrio žmonių. Nors, kai skelbiame Dievo žodį, darome ką nors ir dėl vieno, nes Dievo akyse viena siela – tai visas pasaulis. Kiekvienas yra svarbus. Biblijoje yra parašyta, kad geras piemuo palieka 99 ir eina ieškoti vienos pasiklydusios avies. Ir tai gali atrodyti kvaila ir nelogiška, kol ta viena avis nesi TU...“ – sako V. Bundonytė.

Pamilo Lietuvą

Anot jos, kunigai iš Slovakijos jau apie metus nuolat gyvena ir tarnauja Lietuvoje, Kaune: „Jie myli Lietuvą ir intensyviai mokosi lietuvių kalbos, tad jau gana laisvai bendrauja lietuviškai. Mūsų parapijoje vyko šiltas broliškas bendravimas. Po renginio neformalios vakarienės metu su svečiais dalijomės mintimis apie renginius, kuriuose dalyvavome kartu. Į Ukmergę svečiai šį kartą atvyko tik vienam vakarui, apgailestavo, kad negali apžiūrėti miesto. Tikimės, kad pavyks juos pasikviesti dažniau, aprodyti Ukmergę.“

Slovakijos redemptoristai ir jų misijų bendradarbiai yra užmezgę glaudžius ryšius su Lietuvos vyskupais. Redemptoristus atvykti darbuotis Lietuvoje oficialiai pakvietė Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas 2017 m. sausį. Kaune vykstančios misijos apima įvairias misionieriškas veiklas aikštėse, kavinėse, kitose viešose vietose.

Atvyks egzorcistas

Ukmergės Švč. Trejybės parapijos pastoracinė taryba planuoja panašių renginių ir ateityje. „Uždegantis misionierių mokymas įkvepia viltį, atgaivina, suteikia dvasiai ryžto, ko taip reikia šių laikų žmogui, mums visiems“, – tikina tarybos narė V. Bundonytė.

Švč. Trejybės bažnyčioje gruodžio 13 d. planuojamas susitikimas su kunigu egzorcistu teologijos mokslų daktaru Arnoldu Valkausku ir Ruklos maldos bendruomene. Tai tradiciniu tapęs advento renginys šioje parapijoje. Vyks šv. Mišios, konferencija, šlovinimas, užtarimo malda. Norintieji kviečiami dalyvauti.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų