Sudaryta nuomos sutartis – kokia vyks veikla, neskelbiama

Antano Smetonos dvaro teritorija rūpinsis ūkio pastato nuomos konkursą laimėjusi įmonė. Antano Smetonos dvaro teritorija rūpinsis ūkio pastato nuomos konkursą laimėjusi įmonė.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija birželio pradžioje skelbė ūkio pastato, esančio Antano Smetonos dvaro teritorijoje, viešą nuomos konkursą. Nors nuomos sutartis jau sudaryta, teritorijoje niekas nevyksta. Pasidomėjome, ko dvaro lankytojai galėtų tikėtis iš teritorijos valdytojo.

Pagal konkurso sąlygas, kurios buvo paskelbtos viešai, nuomos truk-mė – 10 metų. Ilgas laiko tarpas, tad visuomenei įdomu žinoti, kokioms veikloms bus naudojamas turtas.

Konkurso sąlygose skelbta, kad nuomojamo pastato užstatytas plotas – 194 kv. m. Pradinis nuompinigių dydis – 8,42 Eur mėnesiui už negyvenamąsias patalpas (0,0434 Eur už 1 kv. m). Jis buvo nustatytas, vadovaujantis Finansų ministro patvirtintomis nuompinigių už valstybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo taisyklėmis.

Paraiškas buvo galima teikti iki birželio 3 d., birželio 4 d. įvyko konkursas.

Redakcijai pasidomėjus apie konkurso laimėtoją, savivaldybės administracijos Turto ir įmonių valdymo skyriaus vedėja Daiva Gladkauskienė informavo, kad minėtame konkurse buvo du pretendentai. Su laimėtoju – Vilniuje registruota UAB „Christophorus house“ – nuomos sutartis pasirašyta birželio 23 d.

Pasak vedėjos, konkurso laimėtojas nepateikė tikslių veiklos planų. D. Gladkauskienė paaiškino, kad pagal nuomos konkurso sąlygas turto naudojimo paskirtis – pagalbinio ūkio pastatai. Tai – tvartai, daržinės, sandėliai, garažai, vasaros virtuvės, dirbtuvės, pirtys, kietojo kuro sandėliai. 

Sutartis sudaryta su įpareigojimu pagal Vietovių tvarkymo ir švaros taisykles prižiūrėti priskirtą Ukmergės rajono savivaldybės panaudos pagrindais valdomą žemės sklypą. Jo naudojimo paskirtis – konservacinė, o naudojimo būdas – kultūros paveldo objektų sklypų žemė. Už sklypo priežiūrą ir turto pagerinimą nuomininkui neatlyginama.

Susisiekus su laimėtoju UAB „Christophorus house“ ir užklausus, kokia išnuomotame turte bus vykdoma veikla, įmonės vadovė planų neatskleidė. „Kol kas nenorėčiau komentuoti“, – sakė direktorė Vilma Stonienė, motyvuodama, kad įmonė nėra viešas juridinis asmuo.

Nuvykus į teritoriją, matyti, kad šiuo metu joje niekas nevyksta.

Ši konkurso istorija būtų įprasta, jei neturėtų priešistorės. Dar iki įvykstant konkursui, kurį laiką buvo viešinama informacija apie naują pramogą A. Smetonos dvaro teritorijoje – žirgus. Skelbime buvo nurodyti kontaktai, kuriais susiekus išsiaiškinome, kad dar iki birželio mėnesio minėtame pastate buvo apgyvendinti žirgai, pastatas ir teritorija buvo tvarkomi vieno vietos ūkininko lėšomis.

Jis teigė investavęs į apgriuvusią sieną bei stogą. Tada sakė pateikęs dokumentus dalyvauti savivaldybės administracijos paskelbtame nuomos konkurse, planavo auginti žirgus ir šia pramoga vilioti turistus.

Pasiteiravus, ką darys, jei nelaimės konkurso, žadėjo išsikraustyti ir pretenzijų niekam nereikšti. Susisiekus su ūkininku po konkurso, jis patikino, kad ne tik išsikraustė, bet ir viską paliko taip, kaip buvo radęs. Visus įrenginius išardė ir pašalino, kad jie nekliudytų naujiems nuomininkams.

Pretenzijų sakė neturįs. „Nesitikėjome, kad be mūsų atsiras daugiau kandidatų. Jeigu kitas kandidatas pasiūlė didesnę nuomos sumą, nieko nepadarysi. Tokia yra viešųjų konkursų tvarka“, – sakė ūkininkas. Jis planuotą veiklą jau perkėlė kitur.

Tik štai klausimas, kas buvo davęs leidimą pradėti veiklą teritorijoje dar iki konkurso, liko neatsakytas. Kaip ir kitas – kokia veikla čia bus vykdoma ateityje.


Reklama: sandėlio valdymo sistema

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų